8 Ocak 2013 Salı

Türkiyemin Üreten Kadınlarına Merhaba

Canlarım benim işte geldim buradayım. Paket sağ salim yerinde. Tek eksiğim kanadımın birini yine orada bıraktım ve geldim. Ama iyi ki bu İnternet var.

Hepinizi çok özlemişim. Bu arada bayağı bir arkamdan konuşulmuş. Harikasınız siz. Şu anda hepsini doya doya okuyup gülüyorum. Ben sizleri çok seviyorum. İyi ki varsınız. Sizden tek isteğim var arkadaşlarım her türlü emeğimize sahip çıkalım, birbirimize sahip çıkalım dürüst olalım ve kalkınmamız için çalışalım. Birimizin çalışması diğerimizi rahatsız edecek ve o da çalışmaya başlayacaktır. Sağımızdaki solumuzdaki genç kızlarımızı ve annelerimizi okumaya araştırmaya öğrenmeye teşvik etmeliyiz. Bir kişiyi kurtarmamız belki Türkiyeyi kurtarmamız olacaktır. O annenin yetiştirdiği bir çocuk çok daha büyük işler yapacaktır. İnanın bizlerin başaramayacağı hiçbir şey yok. Neden bunları yazdın derseniz, 70-80 yaşındaki amerikan kadınlarının nasıl çalıştıklarını ve teknolojiye nasıl uyum sağladıklarını gördükten sonra bunları yazma ihtiyacı duydum. Bence vücudumuzda yaşlanmayan organımız beynimizi sürekli kullanmalıyız ama hep iyi şeylere. Kolay gelsin canlarım. Artık buradayım ve hep beraber üretmeye, ürettiklerimizi dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz. Okuyalım, okutalım gerçekleri öğrenmeye çalışalım. Kulaktan dolma sözlere inanmayalım. Her şey elimizin altında unutmayalım. Bizlere söylenenlerin ne kadar doğru olduğunu mutlaka sorgulayalım. Araştıralım. Paylaşalım. Çalışalım.Çocuklarımızı da böyle eğitelim. Körü körüne her şeye inanmamaları gerektiğini çoçuklarımıza küçüklükten öğretelim. Ayrıca ne kadar soylu bir atanın evlatları olduğumuzu, nasıl değerli bir vatana sahip olduğumuzu , bu vatan uğruna ne kadar çok kanların döküldüğünü, önce kendimiz öğrenelim sonra onlara öğretelim. Çocuklarımıza kendimizi dinletebilmemiz için önce bizim eğitimli olmamız gerektiğini hiç aklımızdan çıkarmayalım. Her şey biz annelerin elinde unutmayalım.


Daha önce yapılan yorumlar


Hoşgeldiniz

Hocam hoşgeldiniz, şimdi aklımdan szi geçiyordunuz, geldi de bize bir ses vermedi diye üzülmeye başlamıştım, cumartesi kursa gidenleri kıskandım :) hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

Nazlı DİKMEN 08 Ocak 2013 Salı 11:29

Geldim Nazlım, ben sizi

Geldim Nazlım, ben sizi üzermiyim hiç. Sürekli takipteydim ben aslında sizi ama öyle olduki ben uyurken siz ayakta, siz ayakta iken ben yatakta idim. O nedenle karşılaşamadık.
Keşke hepiniz gelebilseydiniz cumartesi günleri. Ne güzel olurdu.
Gönlüm hep sizinle bunu biliyorsun. Bu arada sorulan sorulara eksiksiz cevaplar veriyorsun bunun için de çok teşekkür ediyor güzel yanaklarından öpüyorum.

Nazife ARPACI 09 Ocak 2013 Çarşamba 00:11

Sensiz olmuyor

Nazifecim hoşgeldin.

Yasemin TAKI 09 Ocak 2013 Çarşamba 18:25

Yasemin'ciğim merhabalar, çok

Yasemin'ciğim merhabalar, çok teşekkür ediyorum.

Nazife ARPACI 09 Ocak 2013 Çarşamba 19:47

Hoşgeldiniiz...:)

Nazife hocam hoşgeldiz...sevgiyle kucaklıyorum..özledik sizi..çook öpüyorum..

Funda KISACIK 08 Ocak 2013 Salı 21:03

Funda'cığım çok teşekkür

Funda'cığım çok teşekkür ediyorum. Sağlığın nasıl düzeldin mi? Su taşı takılarını bir kere gördüm gerisini göremedim. Onları bekliyorum. O kadar renk sutaşı oldun ne olacak onlar. Acil dükkanına koy, küçük parçalar yap. Yüzükler yap. Broşlar yap. Kolye uçları yap. Sen yaparsın biliyorum ben. En kısa zamanda yaptıklarını özellikle sutaşı yüzüklerini ve broşlarını görmek istiyorum. Bende seni öpüyor, mutlu ve sağlıklı günler diliyorum.

Nazife ARPACI 09 Ocak 2013 Çarşamba 00:15

Hoşgeldiniz

Sevgili Nazife hocam, kurs duyurularından geldiğinizi anlamıştım ama sizi karşılayan mesajlara rastlamayınca bende sessiz kaldım. Bu akşam ilk defa mesajınızı gördüm ve sevinerek ben de bir şeyler yazayım dedim. Hocam ne güzel bilgiler veriyorsunuz insan o medeni ülkelerle karşılaştırınca anlıyor insanlarımızın zavallılığını. Okumuyoruz, araştırmıyoruz, yüzümüze her gülene, bize her söylenenlere inanıyoruz. Rabbimizin bize bahşettiği beyin denilen şu muhteşem organımızı kullanamıyoruz çünkü yetiştiriliş şeklimiz yanlıştı. Ağlasak susturulduk, gülsek ayıplandık. Tüm davranışlarımız eleştirilip bastırıldı Okumuş olanlarımız bile çoğunlukla ev hanımlığına mahkum edildi. Ama bu yazdıklarım bizim nesillere uygulanan davranışlardı. Şimdilerde kabuğumuzu yırttık İnşallah sizin de çok güzel açıkladığınız gibi okursak, araştırırsak,çalışırsak, daha çok üreterek, cahilliği bu güzel ülkemizden söküp atmamız mümkün olacaktır. Suratımıza baka baka yalan söyleyenlere inanıyoruz millet nerelere gitti biz ne hallere düştük. Söylenecek çok söz var ama amacım size hoşgeldin demek, fazla uzatmayayım. Rabbime emanet olun, size ve tüm Nazo ailesine sağlık ve mutluluk diliyorum.

Selma YALÇIN 08 Ocak 2013 Salı 22:23

Canım Selma Hanımcığım,

Canım Selma Hanımcığım,

Sizi her seferinde biraz daha fazla seviyor ve saygıyla önünüzde eğiliyorum. Bu yazı benim anlatmak istediklerime tam da destek oldu. Gerçekten oraları görüpte neden bizim hala eksiklerimiz var diye hayıflanıp duruyorsunuz. Ben de öyle oldum işte. Aslında bakıldığında yapılmayacak şeyler değil onların yaptıkları. Biz alasını yaparız ama dediğiniz gibi sürekli susturulmamız, sürekli birilerinin boyunduruğu altında olmamız belki de bizi engelliyor. Bir ara bir kelime dolaşıyordu ortalarda "ben bilmem beyim bilir" gerçekten öyleyiz. Ya beyimiz biliyor ya babamız. Keşke onlar doğruyu bilse de bizi de doğru eğitse. Doğru yönlendirse. Bilsekte bilmiyoruz. Bildiğimizi ifade edemiyoruz. Susturuluyoruz. Ne için yaşadığımızı bile bilmiyoruz. Şu aralar kabuk çokta kırılmış değil aslında bence bu aralar iyice kabuk kalınlaşmış durumda ve hızla kalınlaşıyor. Üniversitedeki öğrencileri, çevremdeki insanları gördükçe kabuğun eskiden olduğundan daha hızlı bir şekilde kalınlaştığını görüyorum bu da beni çok üzüyor.

Siz yazdınız ben de size yazayım dedim sanırsam ben de uzattım. Sizin fikirleriniz, teknolojiye hakimliğiniz ve üretkenliğiniz, yetiştirdiğiniz evlatlarınız aslında herkese örnek teşkil etmeli.
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyor o pamuk ellerinizden öpüyorum. İyi ki varsınız. Rabbim sizi ve sevenlerinizi korusun.

Nazife ARPACI 08 Ocak 2013 Salı 23:57

canim ogretmenim

Hosgeldiniz ogretmenim. Cok ozledim sizi... En kisa zamanda kahvemi alip gelecegim.

Alev DÜZEN 08 OCak 2013 Salı 23:30

Canım Alev'ciğim çok teşekkür

Canım Alev'ciğim çok teşekkür ediyorum. Gelirsen beni çok mutlu edersin. Ada'mıda getir seveyim biraz onu.

Nazife ARPACI 09 Ocak 2013 Çarşamba 12:02

Hosgittiniz:)

Canim nazom ,canim hocam hosgittiniz diyorum bende,kendinize iyi bakin ,finallaeriniz icin bol sanslar ben ancak gece nete girebildim simdik yeni yeni okuyorum herseyi ,bende gece de olsa size burdan hosgittiniz diyorum sizi cok opuyorum
sevgilerimle.

Moonsten jewelry 09 Ocak 2013 Çarşamba 05:25

Çok teşekkür ediyorum Ayten

Çok teşekkür ediyorum Ayten'ciğim. Durmak yok yola devam... Hep beraber.

Nazife ARPACI 09 Ocak 2013 Çarşamba 19:45

Sevgili Hazife hocam.

Sevgili Hazife hocam. Hoşgeldiniz.Sizde çok iyi eğitimcisiniz. Bizleri bir araya toparladınız. ufkumuzu açtınız ve genişlettiniz. Sizinde emekleriniz çok büyük.Tabiki böyle başarılı bir annesi olan kişinin çocukları da başarılı olur. Öncelikle ben sizi tebrik ediyorum sonrasında kızınızı. Başarılarının devamını diliyorum.

Allah herkesin yolunu açık etsin. inşallah yüzyüze görüşme tanışma şansım da olur.sevgiler...

Aysel Karakaya APAYDIN 09 Ocak 2013 Çarşamba 10:42

Öncelikle çok teşekkür

Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Eğer sizler bir araya toplanma isteği içinde olmasaydınız ben asla toplayamazdım. Şükürler olsun ki sizler gibi üreten ve öğrenmeye açık kişilerin oluşturduğu bir platformda bir aradayız. Hepimizin yolu açık olsun. Birlikten kuvvet doğar; birlik ve beraberlik içinde aynı yolda yürüdüğümüz sürece önümüzde engel kalmayacak.
Ben de hepinizle yüzyüze tanışmayı çok istiyorum. İnşallah bir gün o da olacak. Kendinize çok iyi bakın bana sıkı tutunun. Herşey güzel olacak...

Nazife ARPACI 09 Ocak 2013 Çarşamba 19:44

Hoşgeldiniz.

Nazife hocam,
Hoşgeldiniz.Bizleri oralarda duygulandırdınız gururlandırdınız.iyi ki varsınız.

Manolya SUCUKÇU 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:04

Çok teşekkür ediyorum Manolya

Çok teşekkür ediyorum Manolya Hanımcığım. Sizlerde öyle iyi ki varsınız iyi ki beraberiz.

Nazife ARPACI 09 Ocak 2013 Çarşamba 19:39

hoş geldiniz

nazife hanım hoş geldiniz. iyi ki varsınız.

Yasemin CINGILLIOĞLU 09 Ocak 2013 Çarşamba 20:07

çok güzel bir kare

hoş geldiniz nazife hanım,anne kız ne kadar güzel çıkmışsınız,allah böyle güzel mutluluklar daim etsin:)

Emine Takı Tasarım 09 Ocak 2013 Çarşamba 21:17

Geç oldu ama hoş geldin Nazife hocam

Nazife hocam yurda ve aramıza hoşgeldiniz,geçen haftayı rahatsızlığım nedeniyle çok sıkıntılı geçirdim.
Dün biraz iyi hissettim, bu gün daha iyiyim bir kaç ürün yaptım, buraya da ekleyeceğim.
Düştüğüm için sağ omzum ve kolumu kıpırdatamıyordum.Size ancak şimdi hoşgeldiniz diyorum.İyi ki varsınız,sevgilerimle.

Bu arada 14-16 Ocak arası Etsy adminleri İst. a geliyorlar.Bu toplantıya katılmak için ben de önümüzdeki hafta İst. a gelmeyi planlıyorum.Sizinle de görüşebilmeyi çok isterim.

Gülden TAKI 10 Ocak 2013 Perşembe 01:12

Çok geçmiş olsun Gülden'ciğim

Çok geçmiş olsun Gülden'ciğim. Geldiğinizde mutlaka görüşelim. Haberim olsun. Tüm hoşgeldin diyen arkadaşlarıma da sevgilerimi gönderiyorum.

Nazife ARPACI 10 Ocak 2013 Perşembe 18:23

Gülden hanım Geçmiş olsun.

Gülden hanım, düşüp kolunuzu incittiğinizi şimdi hocamıza yazdığınız mesajınızda okudum.Çok geçmiş olsun Allah korumuş sizi daha vahim şeyler olabilirdi.Rabimiz sizi ve tüm sevdiklerimizi ve bizleri sevenleri görünür-görünmez kazalardan musibetlerden korusun.Geçmiş olsun,sağlıkla kalın.

Selma YALÇIN 10 Ocak 2013 Perşembe 23:31

Gülden hanım

Geçmiş olsun kendinize iyi bakın sevgiler

Yasemin TAKI 11 Ocak 2013 Cuma 14:35

Toplanti Fikri

Gülden'cigim,

Toplantıya gitme fikri harika. Bence o gün toplantıya gidebilecek olan herkes gitmeli. Ne kadar fazla kişi o kadar iyi.

Pınar ARPACI 10 Ocak 2013 Perşembe 20:04

Hoşgeldiniz Nazife Hocam,

Nazife Hocam ,hoşgeldiniz.Ben de yoğunluktan dolayı biraz geciktim size hoşgeldiniz demek için.Kusura bakmayın.Sevgiler..

Figen ERCAN 11 Ocak 2013 Cuma 00:28

Gülden Hanımcığım geçmiş olsun.

Gülden Hanımcığım çok geçmiş olsun.Sevgiler.Sağlıklar diliyorum.,

Figen ERCAN 11 Ocak 2013 Cuma 00:30

Teşekkürler arkadaşlar.

Geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Gülden Takı 11 Ocak 2013 Cuma 01:09

Geçmiş olsun

Sevgili Gülden hanım
Bende bazı sağlık problemleri nedeniyle mola verdim.Çok geçmiş olsun.

Manolya SUCUKÇU 11 Ocak 2013 Cuma 10:00

İkili ve çoklu Nazo örgü tekniğinde uçların birleştirilmesi. Bölüm 2/5
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar