23 Kasım 2012 Cuma

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun

Öğretmenler günü için bir şeyler yazalım dedik, fakat kursiyer Serpil hanımın grupta yazdıkları üzerine bize yazacak bir şey kalmadı. En güzelide bu zaten, bir kursiyerin kaleminden yazılanlar. Bize düşen Serpil hanımın yazısını buraya aktarmak.

" İSMEK ÖĞRETMENLERİNE HİTABEN;

Öğretmen her zaman okulda karşılaştığımız, bilgisi, birikimi, yeteneği ile çocukların veya gençlerin öğrenme yaşantılarına, hayatına rehberlik eden veya yön veren kişi olarak tanımlanabilir. İSMEK’te karşılaştığımız öğretmenlerimiz de artık ununu eledim, eleğimi astım diyebilecek kişilere yeni ufuklar açan kişiler.

İşte benim gözümde İSMEK ve onun değerli hocaları;

El emeğinin, göz nurunun döküldüğü her iş kutsaldır, Bunları öğretende kutsal insanlardır. Gerek kendileri kursa gelerek, yeteneklerini kullanarak hoca olmuşlar, gerek bunların eğitimlerini almışlar. Ama kutsal meslek olan öğretme işini üstlenmişlerdir.

Günlerce renk renk, desen desen, ellerindeki malzemeleri, yaşları öğrenme yaşını belki çok geçmiş kişilere öğretmeye çalışırlar. Bazen sinirlense de karşılarındaki bayanlar çocuk değildir, bağıramazlar, kısıtlayamazlar. Gitmek isyenlere niye gidiyorsun diyemezler. Çünkü onlar yaşını başını almış insanlardır. Her zaman nazik, sevimli ve öğretici olmak zorundadırlar. Belki meslek lisesinde bir öğretmen olsalar daha rahat davranabilirler. Ama karşılarındaki insanları kırmamak adına her zaman naziktirler. Çünkü bir anaya, bir kadına, bir insana bir şey öğreteceklerdir. Onlara İSMEK’in sloganıyla “içlerindeki yeteneği” keşfettireceklerdir.

Gönüllerinin, rengini, süsünü, kağıda, kumaşa, ipliğe işlemek için öğrencilerine canı gönülden bilgilerini akıtırlar. Bir takı hocası her bir boncuğun dizilişindeki sabrı gösterir, nakış hocası her nakışta emek ve sabrını gösterir. En önemlisi tüm hocalar kendi kazandığı bilgilerini İstanbul’un tüm bayanlarına verir, tıpkı zengin bir işadamı gibi.

İsmek'e çok teşekkür ediyoruz, çünkü İstanbul'lu hanımlara, hem meslek, hem dostluk öğrettikleri için.

İSMEK hocalarına çok teşekkür ediyoruz, sadece bilgi değil sabır gösterdikleri için.

Öncelikle kendi tanıdığım İSMEK hocalarımın Öğretmenler gününü kutluyorum. Sırasıyla, Ud öğretmenim, Kaligrafi öğretmenim Sayın Mukadder Mustafa Erol, Pastacılık öğretmenim, Örgü öğretmenim Aslı hanım, Nikah Şekerciliği öğretmenim Sayın Hatice Doğan , kendisini hiç görmesem de yazılarıyla ve sıcak yorumlarıyla hocam gibi sevdiğim Zümrütevler Takı Hocası Sayın Şeyda Erdamar öğretmenim ve de EN AMA EN KIYMETLİ ÖĞRETMENİM SAYIN NAZİFE ARPACI’NIN nezdinde tüm İSMEK öğretmenlerinin ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ kutluyorum.

Serpil Gül Paçal (Kursiyer)"

Kaynaklar : Facebook Nazo jewelry design society grubu

Serpil Gül PAÇAL Blogcu                                

24 Kasım 2012 öğretmenler gününden iki kare. İsmek Kağıthane, Hamidiye Kurs merkezi


Daha önce yapılan yorumlar


Yazıyı okudum ve çok

Yazıyı okudum ve çok duygulandım. Çok teşekkür ediyorum Serpil'ciğim. Ben de tüm İsmek hocaları adına sana teşekkürlerimi gönderiyorum.

Nazife ARPACI 23 Kasım 2012 Cuma 22:17

Canlarım, çoookkkk yoğun bir

Canlarım, çoookkkk yoğun bir sınav haftası geçirdim. Çok şükür vizelerim bitti. Darısı finallerime. Şöyle bir bakayım ne var ne yok dedim. Okudum okudum. evet eleştiriler olmasa kendimizi toparlayamayız. Düzeltemeyiz. Gerçekten sadece kendi adıma şunu söylemek istiyorum. Övülmekten asla ve asla hoşlanmıyorum ama nankörlükten de hoşlanmıyorum. Her zaman olumlu ya da olumsuz eleştirilere açığım. Şunu da biliyorum ki ben her şeyi bilemem, ama öğrenmekten de çekinmem. Asla insanları küçük görmem. Tek büyük vardır o da Yaradanımız. Hepimiz 23 anneden 23 babadan gelen 46 kromozomdan oluşuruz. gördüğünüz gibi erkekle kadında eşit. Her ikisinden de her hangi bir kromozom eksik veya fazla gelirse sakat doğarız. Yaradanımız dengeyi böyle kurmuştur aslında. Böyle sağlıklı bir şekilde geldikten sonra dünya ya şans faktörü başlar hayatımızda. Eğer anne ve babalarımız bizi doğru yönlendirirse ve sadece hayatlarını çocuk yetiştirmeye harcarsa inanın onun karşılığını alır. Demek ki çocuk yetiştirecek anne ve babalarımızı daha önce eğitmek gerek. İşte bizler İsmek hocaları olarak yetişkin eğitimi verirken annelerimize sadece bir şeyler öğretmek değil örnekte olmak zorundayız. Öğrenmenin yaşı yoktur. Çocuklarımıza yetişmek için öğrenmek zorundayız. Bildiklerimizi de öğretmek zorundayız. Ben her şeyi biliyorum dediğin anda hiçbir şey bilmediğini söylersin. Şunu unutmayın ki insanlara verebileceğiniz en ucuz ve en güzel şey SEVGİDİR. İçinizden SEVGİYİ eksik etmeyin, birer anne olarak , birer abla olarak hepimiz birer öğretmeniz aslında bunu da unutmayın. O halde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun ve sevgi dolu günlerin içinde herkes bildiklerini bir birine öğretsin derim.

Nazife ARPACI 24 Kasım 2012 Cumartesi 00:32 

24 Kasim

Oncelikle Serpil hn.bu guzel yazisi ile herseyi cok guzel dile getirmis ,kendisini tebrik ediyorum. Daha sonra tum cagdas egitmenlerin ,ogretmenlerin 24 Kasim ogretmenler gununu kutluyorum .Benim cok kiymetli ogretmenim Sn.Nazife ARPACI nin ellerinden opuyor ogretmenler gununu kutluyorum.Sevgilerimle

Moonsten jewelry 24 Kasım 2012 Cumartesi 07:16

TEŞEKKÜRLER HOCAM

Hocam sayfanıza takılarımla ne zaman yer alacağım derken iki yazımla yer aldım. Olsun benimde adım geçti ya.. Bu nadide sayfada benimde adım geçiyor ya.. Ölsem de gam yemem artık..

Serpil Gül PAÇAL 24 Kasım 2012 Cumartesi 12:54

O zaman ne yapacağız Serpil hanım

Serpil hanım o zaman ne yapacağız? Takı gönderisi yapıncaya kadar. Yazılarınız ile devam edin. :-)

Nazo design 24 Kasım 2012 Cumartesi 17:48

kutlama

nazife hocam,öğretmenler gününüz kutlu ve mutlu olsun,sevgiler:)

Emine Takı Tasarım 24 Kasım 2012 Cumartesi 18:43

Canlarım, benim kuzularım

Canlarım, benim kuzularım bugün bana büyük sürprizler hazırlamışlar. Çok yoğun bir haftanın ardından bana da çok iyi geldi doğrusu. En başta sabah geçen hafta işlediğimiz derslerden 2'şer 3'er örnekle gelenler oldu. Sabah şoklara girdim. Sakallı iplerle örülen kolyeler bir harika idi. Saat 12 gibi idi birisi izin aldı ve eve gidip geldi. Elinde bir tepsi börek üstünde buharı vardı içeri girdi. Allahım o nasıl bir masa idi. Daha doğrusu masalar deyim. Bir kuş sütü eksikti. En son bomba Sevgili Hatice Hanımın "Emek Pınarı" pastası oldu. Tamamen kendi elleriyle hazırladığı pastası. Tarifini nereden aldığını anlattı. O da tabii ayrı bir hikaye. Kendisi çok değerli bir öğretmen emeklisi. Bir öğrencisinden almış tarifini. Sonra kendi sevgisini de katarak içine hazırlamış pastayı ve taaa Bahçeşehir'den alıp Kağıthane'ye getirmiş.

O güzel elleriyle donattı sevgili arkadaşlarım masaları. Çiçekler muhteşem onlara ben nasıl bakarım şimdi. Kıyamam ki. Hepsi birbirinden güzel insanlarım benim. Onların bu kadar vericiliğine karşılık benim de onlara çok şeyler vermem gerekiyor.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum. Hayatta sağlıktan, sevgiden ve mutluluktan başka hiçbir şeyin önemi yoktur canlarım. Bunları kaybetmeden de asla kıymetini bilemeyiz. Lütfen biz bunlar elimizde iken kıymetini bilelim. Hayata olumlu bakalım. Allahın bize bahşettiği sağlığımıza zamanında sahip çıkalım. Tek bir hayatımız olduğunu unutmayalım. Neden zevk alıyorsak hiç değilse haftada bir gün onu yapalım. 365 gün içinde 56 gün eder. Çok değil değil mi kendimize 365 günde 56 gün ayırmak ?
He. bugün dersi kaynatabileceklerini düşünmüş olabilirler ama yanıldılar. Yine en azından 3 teknik öğrenenler oldu. Tabii başta nazo örgüyü.
İyi ki varsınız. İyi ki bir aradayız. Tekrar hepinize kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.

Nazife ARPACI 24 Kasım 2012 Cumartesi 19:37

ilk Treasury Hale hn dan tesekkurler arkadasim

Arkadaslar Hale hn ilk Treasury mizi olusturmus .Farkettigim zaman inanin cok heyecanlandim .lutfen hepsini tek tek tiklayiniz ve yorum yaziniz,Birde Treasury yazan sayfaya gidip ilk bes T ye yorum yaparsaniz cok faydali olucagina inaniyorum.Her tiklamada biraz daha on sayfalara gelicez ne kadar cok kisi bakar tiklar ise onlerde olucaz .Bu cok onemli sevgileirmle Hale arkadasim cok tesekkur ediyorummm

Moonsten jewelry 25 Kasım 2012 Pazar 07:47

ilk treasury

http://www.etsy.com/treasury/ODQ4NjEzM3wyNzIzNjI0Nzc2/stylish-jewelry

Moonsten jewelry 25 Kasım 2012 Pazar 07:48

afiyet olsun

Bensiz boreklerinizi ,pastalarinizi yiyin bakalim:) canim hocam bu sofralar size az bile ,arkadaslarimiz size herseyin en iyisini sunmak icin yaris yapiyorlar biliyorum.ne heyecanla hazirlandiklarini buradan hissedebiliyorum.Her ani gozlemlemek isterdim ,bende sizlerle olmak isterdim ,cok buyuk umitle o gunu bekliyorum has bajce pikniginizide hicccc unutmuyorum ,harika bir aile ne diyebilrim ki sevgilerimle.

Moonsten Jewelry 25 Kasım 2012 Pazar 07:51

hocam bu seneki kurs

hocam bu seneki kurs arkadaşlarının seviyeleri çok yüksek değil mi? nazoyu bir çırpıda öğrenmişlerdir.. 3 teknik diyorsunuz.. maşallah. birde o pastanın lütfen tarifini isteyiniz. pastacılık sayfamda yayınlayabilir miyim resmi..

Serpil Gül PAÇAL 25 Kasım 2012 Pazar 0:55

Serpil hanım elbette

Serpil hanım elbette yayınlayabilirsiniz. O pastanın benim için en güzel yanı, bir öğrencimin bloğundan alınmış olması. Göze çok güzel hitap ediyor. Üstelik de hafif. Oya'nın blog adı "Oyosh'un Damak Tadı" Tarifini buradan vermek istiyorum. Çünkü kurstaki arkadaşlarım da çok beğendiler.
Malzemesi:

A) 2 paket kakaolu bisküvi
50 gr teryağı. (bisküvileri rondodan geçirip un haline getir. Erimiş tereyağını içine katıp karıştır. Servis tabağına yerleştirilen pasta kelepçesinin içine karışımı dökerek sıkıca bastır. Dolaba koy donsun.

B) 4 bardak süt
1 bardak un
1,5 bardak şeker ( Bu karışımdan muhallebi yap. Biraz katıca olsun. Pişince 50 gr kadar tereyağını katarak uzunca bir süre mikserle karıştır. Ne kadar çok karıştırırsan o kadar güzel oluyor. üstünün kaymaklanmaması için ara sıra karıştırarak oda sıcaklığına gelmesini bekle. Bisküvilerin üstüne dök. Yine dolaba at. Yaklaşıp yarım saat sonra:)

C) 1 paket çilek aromalı bitkisel jöle. ( Üstündeki tarfe göre hazırla. Muhallebilerin üstüne aralıksız halka halinde kesilmiş muzları diz. Üstüne jöleyi dök.

D) Jöle donduktan sonra dışa file antep fıstığı, içe de file fındık parçaları koy.
Hem size hem de sevgili öğrencim Oya Aydın Sarıtaş'a teşekkür ve sevgilerimle...

Hatice ŞENGÜR 25 Kasım 2012 Pazar 16:22

Siz yapın ben yiyeceğim. O

Siz yapın ben yiyeceğim. O marifetlerim yok benim. Serpil'ciğim, Nazoörgü biraz karışık biliyorsun. Ama işte sınıftaki arkadaşlarıma sorabilirsin dün hepsi dayak yediler benden. Sonra da tek ayak üstünde 15 dakika durdular. O masa bile kurtaramadı onları. Bir de ödev verdim onlara haftaya yapıp getirecekler. Bu kadar çalışkan olmak ne demekmiş ben göstereceğim onlara. Bakalım vereceğim projeleri yapabilecekler mi? Haftaya 4 teknik gösterebilirim. Laf aramızda ne göstersem alıyorlar ve haftaya beş altı tane yapıp getiriyorlar. Bazıları yarım yapıp arkasına metrelerce zincir takıyor ama bilirsin onları keserek hallediyorum ben. Gerçekten bu sene ki öğrencilerim çok bilinçli ve düzenli. Onları çok seviyorum. Hele bir Oyam var sınıfımızın maskotu. Resmen oya. Adıyla uyum içinde olan bir başkasını tanımadım. Annesigilleri tanıyacağım yakında öyle dedi bana. Yani kendime bir Pınar daha buldum.
Ayrıca gözlerimizle konuştuğumuz, empati kurduğumuz, birbirimize sarıldığımızda kötü enerjilerimizi yere bıraktığımız çok değerli arkadaşlarım var. Öyle ki evde ben onları düşünürken telefonum çalıyor ve o düşündüğüm arkadaşım beni arıyor. O da aynı anda beni düşünüyor ve arıyor. Konuşup karşılıklı rahatlıyoruz. Dünyada bilgiyi, sevgiyi, acıyı, dostluğu paylaşmak kadar güzel ne olabilir ki. Benim içi dışı bir arkadaşlarım. Azıcık bencillik yapıp "Allah sizi benim çevremden eksik etmesin" diyeceğim. Ama senin de olmanı çok isterdim bu güzel ortamda. Cumartesini inan iple çekiyoruz hepimiz. İyi ki varsınız. İyi ki varlar.

Nazife ARPACI 25 Kasım 2012 Pazar 13:31

Hatice Şengür hocama teşekkürler

çok teşekkür ederim. Hatice Hocam hemen pastanın tarifini verdiğiniz için . hemen link vererek koydum sayfama.. https://www.facebook.com/pages/ADIM-ADIM-PASTACILIK/108434122509299 resminizi görebilirsiniz. Sizin isminizi kullanarak oluşturdum. emeğe saygı açısından. Cumartesileri benimde aklım kalmıyor değil. Hocam haftanın 5 günü yokum. cumartesi küçük kızımın ve oğlumla ilgili çalışmalarım var. eşim diyor ki çalışırken adresin belliydi. emekli oldun seni nerede bulacağımızı bilmiyoruz diyor. şimdi yine kızımın öğretmeninden bir teklif aldım. 23 Nisan için bir oyun hazırlamıştım. geçen sene tam gösteri aşamasında yarım kalmıştı. tekrar serbest etkinlik derslerine girerek çocukları 23 nisan'a hazırlayacağım. Oyun tamamen bana ait bir gösteri olacak. Oğlum Üniversitede kendi işini kendi yapıyor da, kızım biraz bana bağlı. o yüzden bu sene cumartesileri çok zorlandım. mecburiyetten bıraktım. hafta içi olsa belki bu sene yine devam edebilir de. seneye Allah kerim. bu sene sadece Nikah; Düğün Organizasyonuyla ilgili İsmek kursuna haftada 1 gün katılabiliyorum.

Serpil Gül PAÇAL 25 Kasım 2012 Pazar 22:42

Buna gerek duyduk

Serpil hanımın yazındaki "Günlerce renk renk, desen desen, ellerindeki malzemeleri, yaşları öğrenme yaşını belki çok geçmiş kişilere öğretmeye çalışırlar. Bazen sinirlense de karşılarındaki bayanlar çocuk değildir, bağıramazlar, kısıtlayamazlar. Gitmek isyenlere niye gidiyorsun diyemezler. Çünkü onlar yaşını başını almış insanlardır. Her zaman nazik, sevimli ve öğretici olmak zorundadırlar. Belki meslek lisesinde bir öğretmen olsalar daha rahat davranabilirler. Ama karşılarındaki insanları kırmamak adına her zaman naziktirler. Çünkü bir anaya, bir kadına, bir insana bir şey öğreteceklerdir." bu prağrafa dikkat edin. Tüm katılımcılar treadlerinde lütfen bu konuya dikkat etsin. Size birşey aktarmaya çalışan insanlar, sadece paylaşım adına karşılıksız bilgi aktarmaya çalışıyorlar. Asla sorgulamayın, hiç bir şekilde sizinle paylaşmak zorunda değiller. Dünya'da herşey para karşılığı satılırken, sizler başka bir şey yapıyorsunuz. Bizim yapımızda olan birşeyi yapıyorsunuz karşılıksız paylaşıyorsunuz. Asla bilgiyi almak için zorlamayın, sorunuzu sorduğunuzda imkanı varsa zaten katılımcı bunu size aktaracaktır. Asla hiç bir katılımcı diğer katılımcıları kırmasın. Yanlış anlaşılma olabilir, medeni bir şekilde sorun. Mutlaka makul cevabı alacaksınız. Tekrarlıyoruz Serpil hanımın parağrafı önemli bir tespit. Hepiniz sanal bir ortamdasınız ve belli bir vaktinizi ayırıyorsunuz ve hiç biriniz karşınızdakinin özel durumlarını bilemezsiniz, asla karışınızdaki kişi sizin gibi değildir. Son söylem, size bir kaç kelime ile bir şey anlatmaya çalışanı pamuğa sarın, o size hazinesi aktarıyor.

Nazo design 04 Aralık 2012 Salı 13:12

ÇOK DOĞRU!!!

Çok güzel anlam dolu bir yazı yazmışsınız grup sayfasındada bazı arkadaşlarımda beğeni yapmış,geçen gün grup sayfasında bir arkadaşım ile aramızda geçen olayın üzerinden günler geçti ve bu konu tekrar gündeme gelmişken bende bir iki düşüncemi eklemek istiyorum müsadenizle,ben şahsım adına Nazo tasarım grup sayfasında başta elleri öpülesi Nazife hocam ve arkadaşlarımla tesadüfen tanıştım,kısa sürede arkadaşlarımla aramızda yakın bir bağ oluştu,ben 33 yaşındayım arkadaşlar ve başta ailem olmak üzere belli bir yaşa geldikten sonra bir sıkıntım eksiğim olduğunda hep kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çaba gösterdim, çevremden ve ailemden birşeyi hiç zorla ısrarla istemedim, çok arzulamışsam rica ettim zorlamak benim tarzım ve tavrım hiç olmadı herkezin bir prensibi vardır,o olayın olduğu günde ne yazdıysam hala duruyor grup sayfasında hiç düzenleme yapmadım yazımın üzerinde,kırıcı zorlayıcı bir tavrımda asla olmadı,ben KIRILDIM!!! arkadaşlar çekinerek acaba yanlış olurmu sorsam diye düşünerek sorduğum soru karşısında alaycı ben şöyle yaptım ben kendim öğrendim,yapılışını birgün çekersem pdf dosya yapar satarım gibi,insanız arkadaşlar birbirimizin herhalini düşünmeye çalışmalıyız ben öğretmenim bizim işimizin başında empati yapmak geliyor,kendimi karşımdakinin karşısına koymayıda biliyorum,ve ayrıca mecburda değil tabiki,bende ev hanımıyım ayrıca,ben bir anneyim,ben tek kelime bekledim zorlamadım ısrar etmedim alaycı olmadım TEK HATAM SORU SORMAK OLDU!!! yoksa ilk etapta görmemiştir sorumluluklarımız hepimizin var, gördüğünde ! TEK CÜMLE YAZSAYDI ŞERMİNCİM YAPILIŞI YOK MALESEF ,,bukadar...KIRILMAZDIM..Ben hocamla konuştuktan sonra bu konuyu kapatmıştım siz tekrar bu konuyu gündeme getirmiş olduğunuz için açıklama gereği duydum hayat okadar kısaki yarına biraz sonraya senedimiz yok kırmayalım üzmeyelim biraz daha empati yapmak için çaba harcıyalım teşekkür ederim saygılar sevgiler sunuyorum...

Şerminca Takı Tasarım 04 Aralık 2012 Salı 13:03

İSMEK'teki öğrenci cephesi..

hocam, bir ismek hocamız bana demişti ki, bence tam da can alıcı nokta bu belki de.. burada belediye size çok güzel hizmet veriyor, elektrik harcıyor, su harcıyor, size birşeyler öğretiyor, bunun içinde para almıyor. bu sizin için çok güzel bir fırsat.. lütfen bir gününüzü kendinize ayırın demişti. O kadar konuşmasının içinden bu lafı cımbızla çektim. hoşuma gitmişti. ama bunu daha sonraki öğrenciye dönüşüne de şahit oldum. Tüm arkadaşlarım şunu dedi.. Biz tabii ki burada ki bu kıymeti biliyoruz. Ama çocuklarımız okuldan belli saatte çıkıyor. biz zevk için geldiğimizden sıkı ortamdan geriliyoruz. Belediye bizi bu imkanı verebilir ama biz hayatımızdaki bazı sorumlulukları atamıyoruz. Onlar büyüsün, yaşımz emekli yaşı olsun ondan sonra mı gelelim. Arada bizi idare etmiyorlarsa bu sıkılıkta gelemeyiz. biz buraya stres atmaya geliyoruz. Hocamızın stresli geliş gidiş saatlerini kontrol etmesi, bizi sıkıyor dediler. Her iki cepheden durum böyle. ve bana bunu İsmek'e yazsana diyorlardı hep. bense bana hoca yalakası demeyin ama. bence biz kendimiz uymak zorundayız. hoca hepimizin ailevi durumunu nereden bilsin. bırakmak gerekirse de bırakırım diyordum. Hocam gerçekten de zor bir durum ama, bu kurslara çok istekli gelen bayanlar var. Şartları uymayan zaten bırakıyor. (Şekil A. benim gibi: Kalbim sizinle olsa da, benimkisi haftasonu olmasından) Kaprisli öğrenci ve kaprisli öğretmen olduğu sürece her zaman her yerde bunlar vardır. Birbirimizi değiştiremiyorsak, bakış açınızı değiştirin derler ya. aynen öyle. Sizde öğrenci sırasından geldiğiniz için bunu çok güzel yapıyorsunuz ve her yerde "Nerde Nazife Hocam" sözünü söylettiriyorsunuz hocam.. Ayten Aba arkadaşım tüm kursları bu yüzden bıraktı. Her zaman da nerde Nazife hocam diye de hayıflanır. bana da hep gaz verir, yazsana bunu biryerlere diye. Kısmet burayaymış..

Serpil Gül PAÇAR 04 Aralık 2012 Salı 14:49

Şermin hanımcığım.

Şermin hanımcığım,
yazarken bazen içimizden geldiği gibi yazıyor, sözün nereye gittiğini bilmiyoruz. çünkü genele yazıyoruz. hatta espri yapıyoruz ama ses tonu oraya yansımadığı gibi, okurken düz cümle olarak algılayabiliyoruz.
öğreten de sağolsun, öğretmeyen de deyip geçin. hatta bu size bir hırs olsun.. onu araştırıp buluruz Evvel Allah. Konu nedir bilmem ama.. Siz soru soran; size göre bir kişisiniz. ama belki de soruya cevaplayan kişiye bu binlerce aynı soru.. Sabır hepimize aynı ölçüde verilmediği için olabiliyor yanlış anlaşılmalar. Gülün geçin boşver. Ben size bir olayı anlatayım. hazır boş meydan bulmuşken.. birgün işyerimde ilk bilgisayarların çıktığı dönemlerde.. telefonla karşı Müdürlükteki birine mouse kullanmayı öğreteceğim güya. Habire "Şimde iki tıkla, olmadımı yine tıkla, tıkladın mı , yok öyle değil böyle tıkla. tıkla.. olmadı bir daha tıkla" filan gibi bolca tıkla lafını kullanmışım. Şefim yan masadan kalktı. telefonu aldı ve telefondaki kişiye dedi ki " Bu kız bir kez daha tıkla lafını kullanırsa, atlayacağım oraya o mouse kafanda kıracağım dedi.. " kapadı bana döndü dedi ki.. "Serpil mahsus mu yapıyorsun. yoksa benim sabrımı mı deniyorsun" kızım anlatma, kapa gitsin dedi.. Bende şefimin haline gülerek" Ama şefim bilmeyenin seviyesine inmek lazım dedim. " Yani dayanamayan yan masadan bile atlayabiliyor. Değişik insan profili yani.. siz hocama sorun. ondaki sabır kimsede yok vallahi. ben tanığım.. o severek öğretiyor. benim yaptığım gibi, öğretirken sanki hocamın vaktini alıyormuşum gibi geliyor. bazen öğrenmeyerek..

Serpil Gül PAÇAL 04 Aralık 2012 Salı 15:01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar