17 Eylül 2011 Cumartesi

Prison work scarf necklace - Hapishane işi fularlı kolye

Bu çalışmayı İnternet'te tesadüfen karşılaştığım Perlen und Geschichten sitesinde bulunan şablondan esinlenerek çalıştım. Burada bulunan şablon 20 li olarak dizilmiş, bu da hali ile çalışmanın çapının oldukça kalın olmasına neden oluyordu. Ben bunu kolye olarak çalıştım. Bu dizilimin bir serisinde 20 li olarak toplam 659 boncuk kullanılıyor. Benim yaptığım çalışmada bu seri dört kez tekrarlandığında gördüğünüz boyuta ulaştı ve içinden fular geçirerek kapamalar ile çalışmayı tamamladım. Çalışmaya yirmi ilmekle başlanıp yirbirinci boncukla birleştirilerek devam ediliyor. Misina yerine Çizmeli'nin 6 numara hapishane işi örme ipini kullanarak çalışmanın esneklik sağlamasına imkan verdim.

Bu çalışmadan sonra en kısa zamanda sizlerle hapishane işi çalışması için şablon çıkarabileceğiniz bir programın kullanımını paylaşacağım. Program tamamen ücretsiz olup İnternet'ten indirip bilgisayarınıza kurarak kendi şablonlarınızı oluşturup çalışmanızı sağlayacak. Kullanımı oldukça basit olan bu program umuyorumki çok kişiye yardımcı olup işlerini kolaylaştıracak. Bu bahsettiğim programın yanında yine biri ücretsiz biri ücretli olmak üzere iki program daha paylaşacağım. Bunlarıda peyote çalışmalarınızda kullanarak kolay şablonlar çıkarabileceksiniz.


Bilgisayar programı ile boncuk diziliş şablonu oluşturma


Nazo örgü ile asimetrik taş örme. Bölüm 7/7
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar