19 Ekim 2011 Çarşamba

Nazo weaving from New Jersey - New Jersey'den Nazo örgü çalışması

Ayten UNER

Bana en sık sorulardan biri "size nasıl ulaşabiliriz?". Hep aynı şeyi söylüyorum, daha ne kadar yakın olabilirim size "masanızın üzerindeyim" diye. Sevgili Ayten UNER bana USA New Jersey'den ulaştı. Aramızdaki saat farkından dolayı gecesi ile gündüzü karıştı. Nazo örgü tekniğini çok sevdi, ama çok uğraş verdi yılmadı, defalarca söktü yeniden yaptı. Nazo örgünün özelliğinden dolayı 3 numara kristalle örüleceğini öğrendikten sonra çalışmasını sonuçlandırdı. Emeğini çok içten ve samimiyeti ile yazdığı bir elektronik posta ekinde benimle paylaştı, bende bunu sizlere aktarıyorum. Dediğim gibi postası içten ve samimiydi kendisinin izni ile özetleyerek bir kısmını burayada aktarıyorum.


Sayın Nazife hocam merhaba,

Size hayatıma bir parça dokunduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Ben sizin öğrettiğiniz Nazo örgü tekniğini çok sevdim, sabaha kadar örmek istiyorum. Şimdi size ilk çalışmamı gönderiyorum. Biraz sizden kopya aldım, kolyemi nasıl şekillendireceğimi şaşırdım. Bağlama kısmını önce boncukla yapmak istedim, olmadı. Bende onu bozmadan tekrar üzerine kapama yaptım. Defalarca söktüm yaptım ama öğrendim çok da mutluyum. Size tekrar teşekkür ediyorum ve ekte resimlerini gönderiyorum. Siz içinden istediğinizi seçip eklersiniz sitenize.

Sevgi ve saygılarımla

Sevgili Ayten hanım önce azminize hayran kaldığımı belirteyim. Sonrasında ise elinize ve emeğinize sağlık.

Nazo örgü ile taş çevresi örerek yüzük yapımı
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar