1 Mart 2011 Salı

Hürrem sultan takısı hakkında açıklama

Hürrem sultan takısı hakkında açıklama

Yayınlanmakta olan Muhteşem yüzyıl isimli televizyon dizisinde, Hürrem sultan canlandırmasında kullanılan takılar arasında yukarıdaki resimde görülen çalışmamın da kullanıldığı bilgisi bazı İnternet sitelerinde geçmektedir. Bu tamamen bilgim dışındadır. Aşağıda bazı örneklerini göreceğiniz İnternet siteleri, sitemde bulunan resim üzerinde oynayıp www.nazotasarim.com yazısının bulunduğu çerçeveyi silip, hatta kendilerine mal etmek için kendi logolarını kullanarak kaynak göstermeksizin yayınlamaktadır. Yayınlanan resimlere dikkatlice bakıldığında bu bariz oynamayı kolayca fark edebilirsiniz.

Ben bu çalışmayı 2005 yılında Topkapı sarayı'nda bulunan Hürrem Sultan döneminden kalma ve bizzat Hürrem Sultan'ın kullandığı takıdan esinlenerek yaptım ve İsmek'in (İstanbul Büyük şehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) 2005 yılanda düzenlemiş olduğu takı tasarım yarışmasında ikincilik ödülü ile ödüllendirildim.

Ben bu açıklamayı şimdiye kadar tarafıma gelen ve gelebilecek bilgilendirme istekleri doğrultusunda yapıyorum.


1 Mart 2011 tarihi itibari ile yayında olan bazı İnternet sitelerinin sayfa görünümlerini ve linklerini bilgilendirme amaçlı olarak aşağıda yayınlıyorum, zaman içinde bu yayınların artabileceğini de tahmin ediyorum.


Nazo Örgü Kullanarak Yıldız Nasıl Yapılır Bölüm 4/4
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder