27 Mayıs 2011 Cuma

Evde yaratılan marka Nazo Tasarım

Nazo tasarım® marka olarak, markaların korunması hakkında 556 sayılı kanun hükmünde kararnameye göre 13 Nisan 2010 tarihinden itibaren 18 Mayıs 2011 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Türk Patent Enstitüsü tarafından 2010 24193 marka numarası ile tescil edildi.

Bundan böyle Nazo tasarım® bir marka olarak yoluna devam edecek. Bu marka tamamı ile evde yaratıldı. Sürekli takipçilerimin bildiği gibi, hobi olarak başladığım bu işi bu site sayesinde sizlerle paylaşıyordum ve ticari bir faaliyette bulunmuyordum. Zaman içinde Nazo tasarım® yurt dışında defile yapmaya kadar taşındı. Evde yapılan bu iş bir markaya dönüşebilir miydi? Türkiye'de evde bir marka yaratılabilir miydi? Bu soruların cevabı için Destek Patent A.Ş. ile görüşmelerim 2010 yılı Nisan ayında başladı ve yaklaşık bir sene sonra sonuçlandı. Bu süreçte Destek Patent A.Ş.'den Sayın Güven DAĞISTAN'ın katkılarından dolayı kendisine müteşekkirim, kendisi de Nazo tasarım® markasının tescil edilmesinden memnuniyet duydu.

Hep söylene gelen bir şey vardır. Ülke olarak marka üretemiyoruz. Ben üzerime düşeni yaptım. Bundan sonra Nazo tasarım®'ı marka olarak daha ileriye taşımam gerekiyor.

İkili ve çoklu Nazo örgü tekniği. Bölüm 5/5
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar