3 Haziran 2012 Pazar

Bu seneki ödülüm

Sevgili öğretmenimiz;

El emeğinin, göz nurunun döküldüğü her iş kutsaldır derler.

Günlerce renk renk, desen desen, işlersiniz elinizdeki malzemeyi.

Gönlünüzün rengini, süsünü, dökersiniz elinizdeki kağıda, kumaşa, ipliğe.

Her bir boncuğun dizilişi, her bir nakış, emek ve sabrın ifadesidir aslında.

Gidenlerin ardından bir şeyler söylemek zordur her zaman.

Ama kurs sezonunu bitirdiğimiz şu günlerde hocamıza şükran duyguları içerisinde olduğumuzu bildirmek isteriz.

İsmek'e çok teşekkür ediyoruz, çünkü İstanbul'lu hanımlara, hem meslek, hem dostluk öğrettikleri için.

Hocam size teşekkür ediyoruz, sabrınız için.

İyi ki varsın İsmek diyoruz. İyi ki varsın Nazife Arpacı diyoruz.

Her günün bitiminde, birşeyler öğreniyorsak.

Aynı zamanda vazgeçilmez dostlar, kazanııyorsak.

Her sabah kursa gelmek için, gülerek açabiliyorsak gözlerimizi...

Kursun bittiğine üzülme, gelirsiniz yine seneye...

Sene boyunca yaptığın emeklerine,

Baktıklarında seni takdir edecekleri,

Sevgiyle yad edebilecekleri,

Eserleri burada sunabiliyorsan.

Ve içindeki çoşkuyu, gülüşü doyasıya yaşayabilmişsen...

Kursun bittiğine üzülme...

Bırak, o günler sende iz bıraksın,

Bırak, çizgilerin ve akların artsın.

Yeter ki yarın, dünü aratmasın.

Kursun bittiğine üzülme...

Çünkü İsmek hocalarımız ve biz varız.

Seneye inşallah yine buradayız...

2012 Hamidiye İsmek takı tasarım kursu kursiyerleri.

İşte benim bu seneki ödülüm bu satırlar. Bu satırları okurken Zeynep hanım ortamın duygu yükünü fazlası ile arttırdı. Bu seneki kursumuzda bir şansımız Serpil Gül Paçal'dı. Sorumlu  ve araştırmacı gazetecilik görevini üstlendi ve bir çok belge bıraktı. Detay görmek isterseniz resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Bütün yılın yorgunluğunu atmak için her dönem sonunda piknik düzenliyorum, stresimizi atıyoruz, bu seneki de bir başka geçti. Çocuklar gibiydik kursun bitmesi üzerimize bir hüzün çökertmişti, ama önümüzdeki sene tekrar buluşma dileği ile bir birimizden ayrıldık.

Dedim ya bu sene Serpil şansımızdı diye. Çektiği resimleri üşenmemiş birde slayt video haline getirmiş,  üstüne üstlük müzik eklemiş. Beni çok duygulandırdı.

Yıl sonu pikniği Mersin'den Nursel pikniğimize katıldı. Bizlerle beraber olabilmek için o yolu üşenmedi geldi. Birlikte Amerika'daki Ayten'imize selam gönderdik.

Piknik yaptık yapmasına ama yine boş durmadık, boncukları elimizden bırakamadık. Bundan sonra yine durmuyoruz önümüze bakıyoruz. Daha çok nasıl paylaşabilirim, tek odaklandığım nokta bu. Bu sene ünversitenin ilk senesinide bitirdim sayılır. Artık metalde çalışmaya başlıyorum. Bakalım neler çıkacak. Üniversiteden dolayı bu sene haftada bir gün kurs verebildim ama bu kurs işi 7 gün 24 saate çıakacak gibi görünüyor. Bu site vasıtası ile ve ayrıca grupta da paylaşımlar artacak gibi görünüyor. Grupta güzel şeyler oluyor, hoşuma gidiyor. Örneğin birisi bir şey soruyor o an için ben belki cevap veremiyorum ama bu işe o kadar gönül veren var ki, iş bana kalmadan bir bakıyorum birisi o soruyu cevaplamış. Ankara'dan Nazlı hanım tam bir nefer gibi, o da benim gibi birileriyle birşeyleri paylaşmaya bayılıyor. Ben onu Nazo örgünün Ankara bölge temsilcisi diyorum.

Bu sene kursta farklı şeylerde yaşadım, bu işe gönül vermenin en güzel örneklerinden diyorum ben buna Gebze'den bir katılımcım vardı, her hafta Perşembe günü hiç aksatmadan, kar, yağmur, çamur demeden geldi. Bir katılımcım İnternet'ten bana ulaştı ve günü birlik katılıp katılamayacağını sordu, tabiki olur dedim ve günü birlik İzmir'den kalktı geldi merak ettiklerini öğrendi ve geri döndü.

Site ve grup konusuna tekrar dönmek istiyorum. Bana özelden yani mail ile birşeyler sormak yerine site veya gurupta bunu paylaşıırsanız daha iyi olur. Unutmayın sizden sonra, sizin sorunuzun cevabı, başka birisinin sorusununda cevabıda olacaktır. Bu paylaşımda bir avantaja daha sahipsiniz. O an için ben cevap veremesem bile başka bir arkadaşımızdan da daha hızlı bir cevap alabilirsiniz.

Nazo Örgü İle Üçgen Nasıl Yapılır
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar