9 Haziran 2012 Cumartesi

Bu hafta kasnakta dokuma çalışacağız

Arkadaşlar bu hafta 14/6/2012 perşembe günü dersimiz var. Kasnakta dokuma çalışacağız. Kontrplak 30 x 40 cm, küçük bir çekiç, cam çivisi en fala 2 cm uzunluğunda olsun, çok kalın olmasın, nalburdan cam çivisi olarak isterseniz zaten standarttır verir, adet olarak 100 - 150 tane. Mumlu ip, etamin iğnesi, iplikleri Mavi Yılmazlar'ın karışından alırız. Çeşitli boncuklar aşağıda önceki çalışmaları paylaşıyorum ona göre boncukları getirirsiniz. Ayrıca Perşembe misafir arkadaşlarda gelecekti onlarada haber verin onlarda bunları getirsinler.

Bu işin piri olarak Selma HARMANI görüyorum, kasnak dokumayı zevkle çalışıyor, aşağıya şimdilik onun çalışmalarını ekliyorum, fikir edinmeniz için.Çalışmaya başladık ilerliyoruz, Serpil üzerine düşen görevi en iyi şekilde yine yerine getiriyor ve size kaynak yaratıyor, fotoğrafları ve videoları ile. Videoları 1 den 6 ya kadar numaralandırmış ve fırsat buldukça yükleyecek takip edin. Ayrıca gündüz kursta yetiştiremediklerimizi akşamda grupta paylaşmaya devam ediyoruz, bizden uzaklarda olup kursa gelemeyenlerde grupta nasiplerini alıyorlar, herkes birşeyler katıyor. Paylaşmak güzeldir. Ben buraya ayrı bir kurs merkezi diyorum. Nazo jewelry design society.

Fotoğraflarının bir kaç tanesini bende aşağıya ekliyorum.

Serpil bir ömür. Ayten ile bir araya gelmişler, Ayten bir yerde takılmış ve anında videosunu çekmiş eklemiş. Sorunu nasıl aşacaklarını soruyor.

Siz sol tarafa takılmışsınız ama asıl problem sağ tarafta. Örmeden atladığınız yeri nasıl birleştireceksiniz? Boncuğun kasılmasının sebebi, çok sıkı ördüğünüzden dolayı. Gergin olacak ama çözgü iplerini büzmeyecek, arası biraz açık olarak örmeye devam edin. Sağ tarafı kapamanız gerekiyor, onun içinde orta kısmı söküp, açıkta kalan iki çivi arasını kapataran örün. Şimdi oraya delik yaptığınızı duyuyor gibiyim, ama o delik oraya yapılmaz. Bilge hanımın yaptığı hatayı yapıyorsunuz. Ortayı tamamen sökün, aynı iple baştan başa gidip geleceksiniz. Sağdaki ipi örgünün içine alarak, onuda örgünün içinden ilerletin. Örerken çok kastığınız buradan belli oluyor.
Birde şablon örneği ekliyorum


Hapishane İşi Top Örme Nasıl Yapılır. Bölüm 1/6
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar