6 Haziran 2012 Çarşamba

Birds Collar - Kuşlar kolye

Siteye bir isim daha eklendi Sevim KARAYEL. Geçtiğimiz sene kurs başlangıcında kayıt tarihini kaçırdığı için, tam zamanlı kurslara katılamadı ama bu sene işi başından sıkı tuttu, zamanında kaydını yaptırarak tam zamanlı kurslara katıldı.

Bu sene ondan güzel bir çalışma beklentisi içindeydim, bir şeyler üretmek için çok çalışıyordu. Bende onu bu kolye çalışmasını verdim. Ben bu kolyeyi ilk olarak 1992  yılında Kathlyn Moss ve Alice Shrerer tarafından yayınlanan The new beadwork kitabın kapağında gördüm. Kendim çalışmak istemiştim ama kısmet Sevim'e imiş. Ellerine sağlık, gurur duydum. Bu çalışmayı bahsettiğim kitabın kapağına taşıyan, yani ilk olarak çalışan Abd California Solana Beach'ten Mary B. HETZ. Çalışmayı 1990 yılında yapmış. HETZ'in dediği gibi çalışma kum boncuklar ile yapıldı ve formunu kaybetmemesi için altı deri ile desteklendi.

Satın almayı düşünürseniz benle veya Sevim hanımla irtabata geçebilirsiniz  Fiyatı 150 TL
----------

Mary B. HETZ
Born 1949, Des Moines, Iowa
Resides in Solana Beach, California

Bird Collar. 1990 Necklace of wire-strung see beads wrapped and glued over a shaped leather form, finished with fringle sewn along the edge of the form 9½X7".


Daha önce yapılan yorumlar

Sevim KARAYE'e teşekkürler

Nazife hocam,senin öğrencilerin o kadar şanslılar ki,bir de bilseler onları evinde nasıl koruduğunu..Koltuğunun üzerine serip onu anlatırken gözündeki ışığı..tebrik ediyorum,Sevim KARAYEL'i tüm emek güzeldir..

Şeyda ERDAMAR 08 Haziran 2012 Cuma 00:26

Nazo örgü ile asimetrik taş örme. Bölüm 4/7
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar