20 Mayıs 2010 Perşembe

Nazo Tasarım Media Center

Konuya Hürriyet Gazetesi eski yayın yönemteni şimdiki yazarı Sayın Ertuğrul ÖZKÖK'ün Ege Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Topluluğu'nun (ULİT) düzenlediği Uluslararası Strateji Günleri etkinliği çerçevesinde yaptığı konuşmadan alıntı yaparak başlayacağım.
Sayın ÖZKÖK “Dünyadaki bütün medya kuruluşları ve medya patronları artık tek başlarına bir güç değildir. İnternet ortamında bireyler tek başlarına bir güç olabilmektedirler. Bu yüzden günümüzün basını, televizyonu ve radyosu artık medyanın bir kolu olmuşlardır. Bahsettiğimiz bu medya kavramının içinde İnternet"in ön plana çıkması da bireylerin sosyal hayatlarındaki kitle iletişim araçları algısını değiştirmiş ve medyanın toplumsal gücünü sarsmıştır” Bu söylem bana göre günümüz alışa geldiğimiz medyası için oldukça çarpıcı bir tespittir. Bu satırları okuduğunuz Nazo TASARIM'ın İnternet yayını resimde gördüğünüz, bu gün bilinen anlamı ile hiç bir medya kuruluşunun ulaşamayacağı büyüklükteki yerden yapılıyor, toplam kapladığı alan evimin bir köşesinde 84 santimetre kare. Ben bu 84 santimetre kare alandan, yaklaşık 2007 yılından beri düzenli yayın yapıyorum. Bundan sonraki amacım; evde atıl duran kadın iş gücünü harekete geçirip İnternet üzerine taşıyarak evlerine artı değer katmalarını sağlamak.

Nazo örgü ile taş çevresi örerek yüzük yapımı
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar