1 Mart 2010 Pazartesi

Natural stone surrounded by water stone - Doğal taş su taşı ile çevrelenmiş

Natural stone surrounded by water stone / Doğal taş su taşı ile çevrelenmiş

Bu takıda kullandığım teknik Dori Csengeri teknigi olarak geçiyor. 2007 yılında bulunmuş bir tekniktir. Kolyenizde kullanacağınız taş ve boncukların aynı tonlarında veya birbiri ile uyumlu renklerde olmasına dikkat edin, su taşlarını da bu renklere göre seçin, önce tasarlayacağınız modeli bir kağıda çizin.

Büyük taşın çevresine göre su taşlarının adedini ayarladıktan sonra 15 lik misina veya hayalet ip ile bu su taşlarını dikiniz bunu da tarlatan tela dediğimiz telanın üzerine dikiniz, taşı ortasına yerleştiriniz, tarlatan telayı taş çevresinden yarım santim daha dışarıdan kesin. Su taşlarını geriye doğru kıvırarak üstündeki küçük boncuklarla beraber tutturun. En son olarak su taşlarını tarlatanın olduğu bölgede bitirin. Uçlarını Uhu türü kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırın. En alt kısmına da verdiğiniz şeklin kalıbını çıkartıp doğal deri kesip yapıştırarak pisliğini kapatın. Eğer benim yüzüklerimi incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Burada dikkat etmeniz gereken, su taşlarını hep beraber dikmeniz. Örneğin üç ton su taşı kullanıyorsanız üçünü birden aynı anda dikmeniz. Kolyenizin daha güzel olmasını sağlayacaktır. Tek, tek diktiğinizde su taşları deforme olur.


Teknik hakkında daha fazla detayı Dori Csengeri'nin kendi sitesinden alabilirsiniz

Mikro makrome püskül küpe nasıl yapılır
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar