16 Haziran 2011 Perşembe

Stairs of sand bead necklace - Merdiven kum boncuk kolye

Stairs of sand bead necklace - Merdiven kum boncuk kolye

Nazlı DİKMEN

Ben bu kolyemi çok severim, yapmak çok vaktimi aldı, şemasını kendim çizdim.

Dizmekten öte, bazı insanlar nedense şema vermek, örnek vermek, istemezler, vermeyenden alırlar diyorum, oturup önce şema çiziyorum, şemada denk geliyor gelmiyor, sayıları çoğaltıyorum, bileklik yaparken biraz daha küçük olsun diye sayıları azaltıyorum, hele örüp bittikten sonra nasıl bir takı yapabilirim sorusuna geliyor işte en zoru o oluyor, acemi olunca kaç kere yapıp söktüm bunu, aynısında bir tane de yine çok sevdiğim arkadaşıma doğum günü hediyesi oldu, güle güle kullansın.

Belki hapishane işi bilenlere çok kolay gelebilir, ama inanın bana bunları benim öğrenmem çok vaktimi aldı, çünkü hiç bir kursa gitmedim.

Evet haklısınız, vaktinizi almayacak gibi bir çalışma değil. Çok emek vererek yaptığınız bir çalışma olduğu belli. O boncukları kalemle çizilmiş gibi dizmek çok kolay olmasa gerek.

Nazlı hanım akabinde kolyenin yapılış şemasını da ekledi. Denemek isteyenler için kolaylık.Takı tasarımına yeni başlayanlar için tüylerin uçlarını nasıl kapatırız
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar