19 Nisan 2010 Pazartesi

I was at Wien on between 5th / 12th May in 2010 - 5 / 12 Mayıs 2010 tarihlerinde Viyana'daydım

Her yıl uluslararası kültürel sergi ve festivaller düzenleyen ve bu seneki konuları Türkiye'yi tanıtım amaçlı İstanbul'u ve el sanatlarımızı tanıtıcı olan, Viyana'da 2002 yılından beri faaliyet gösteren Uluslararası çağdaş kadınlar kültür derneği tarafından etkinlikler yapmak için 5 - 12 Mayıs 2010 tarihleri arasında Viyana'da bulunmak üzere dernek başkanı Sayın Pakize SEREN tarafından davet edildim. Uluslararası çağdaş kadınlar kültür derneğinin faliyetleri şehir belediyeleri ve kültür ateşesi MA.17.MA.7. Avrupa birliği tarafından desteklenmektedir.

Etkinlik çerçevesinde sitemde de sergilediğim, tasarladığım takıları Avusturya'da katılımcılar ile paylaşmanın yanı sıra kendi geliştirdiğim Nazo öğü tekniğini atölye çalışmaları ile ilgi duyanlara öğretmeye ve tanıtmaya çalıştım. Etkinligin ana çerçevesi Sayın Pakize SEREN'in iletisinde " Nazife hanım sizin azminiz, çalışkanlığınız ve yaratıcılığınız bütün hanımlara örnek olsun ve onlarıda harekete geçirmeniz amacı ile Viyana'ya sizi davet ettik ve buradaki yabancıların özellikle Avusturya'lılarında görmesini çok arzu ettim ki Türk kadınının tüketici değil yaratıcı bir gücü olduğnu görsünler. Buradaki kötü imajın değişmesini istiyorum. Ön yargılar yıkılsın amacıyla bu takı defilesi amaçlandı. Ben eminim amacımıza ulaşacağız. Size teşekkür ediyorum, bu amacımıza birlikte ulaşmak için katılımınızdan dolayı. Pakize SEREN Viyana " açık ve net olarak belirttiği gibi bu çerçevede hareket ettiğim için, üzerine ekleme yapma gereği duymadan doğrudan Sayın Pakize SEREN'in iletisini buraya aktardım.

Ben takı tasarlamayı ve sitem üzerinden paylaşmayı tamamı ile amatör bir ruhla yapıyorum. Tüm faaliyetlerimi evde gerçekleştiriyorum ayrıca bir atölyem veya ticarethanem yok. Ben kendimi takı tasarımcısı olarak görüyorum, asla bir girişimci olarak değil. En büyük korkum bu ruhu kaybetmek. Emin olduğum bir şey var ki o da bu amatör ruh kaybolduğu takdirde bu sitede gördüğünüz hiç bir takıyı tasarlayamam. Bilgimi, birikimimi ve tecrübelerimi ise halen İstanbul büyük şehir belediyesi bünyesinde bulunan İsmek (İstanbul büyük şehir belediyesi sanat ve eğitimi kursları) bünyesinde katılımcılar ile yarı zamanlı olarak paylaşıyorum.

Events sponsor and supporters - Etkinliklerin sponsor ve destekleyenleri


Embassy of the Republic of Turkey / Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçiliği

SPÖÖVP

DIE GRÜNEN
Kesme boncuk herringbone bileklik
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar