26 Ocak 2014 Pazar

Bu yayını örnek alarak bir düzenlemeye gidelim

Yavaş yavaş kendi alanlarınızı kullanmaya başlamanızı istiyoruz. Bu size zaman içinde daha fazla ulaşabilirlik sağlayacak. Şimdiye kadar kullandığımız sistemde bloglarınızı Nazo Design üzerinden oluşturup sayfalarınızı yayınlıyordunuz, bu size bir nebze de olsa pratiklik kazandırmıştır.


Sonrasındı, sizin kendi alanlarınızda oluşturduğunuz sayfalara Emek Pınarı üzerinden kısa özet bilgi ve linkler vererek, ziyaretçileri sizlerin kendi alanlarınıza yönlendirmek istiyoruz. Sizlerde, kendi blog alanlarınızda diğer katılımcıların, beğendiğiniz çalışmaları bu şekilde özet bilgi ve linkler ile yayınlayabileceksizin. Böylece "Zincir mi? Ağ mı?" başlığı altında anlatmak istediğimiz "Ağ" yapısına hep birlikte ulaşmak istiyoruz.

İzleme kodunuzu edindi iseniz zaten zaman içinde bu trafiği sizlerde göreceksiniz.

Buradaki asıl amaç, her zaman söylediğimiz gibi, sosyal medya üzerinde, kapalı bir sistem içinde yayın yapmak yerine, tüm üreten ve üretiklerini ekonomik değere çevirmek isteyen katılımcıların, herkese açık olarak tüm Dünya'ya yayın yapabilmelerini sağlamak.

Asağıya Nazlı hanımın Nazo design'e gönderdiği son blog girdisini iki çizgi arasına alarak bir blog girdi kalıbı örneklemek istiyoruz. Parantez içinde kalan bölümleri uygulanacak açıklama veya ip ucu olarak kayda alınız.

----------

Silk Necklace, cotton necklace, pendant, necklace natural stone, natural stone.


The body of this beaded necklace is composed of three strands.

First two strip is with flowers cotton fabric, was made with brown silk ribbon.

Made in a smoke-free environment with great love and care.

Length - necklace body: 51 cm - 20 inches

Width: 5 cm - 1.96 inches (widest part - center)

All our creations are unique, they will never be produced again.

All our items comes with handmade gift packaging.

( Resimler: Bizim çalışmalarımızı en güzel sergileyen ve ifade eden unsur olduğu için mutlaka, resimlerinizi ekledikten sonra resmin üzereni gelip "özellikler" bölümünden resminize isim verin. Örneğin bu resme "Silk Necklace" ismini verdik. Mouse üzerine gelince sizlerde göreceksiniz. Bu ne anlama geliyor, arama motorlarında böyle bir kelime ile arama yapıldığında resim olarak sizin denk gelme ihtimalinizi arttırıyor. )

For another size or a different color combination, please contact me. I will be happy to make a custom made one just for you.

And it is carefully shipped in a beautiful box with bubble wrapped envelope and well protected.


When you get it I’ll be pleased if you make positive feedback. It is ready to ship

SHIPPING
I ship within the next day of order, after payment is received. I send all orders by Turkish Postal Service (PTT), Airmail, Registered.

DELIVERY TIME
I ship from Turkey and it takes 1 week for Europe and 2 weeks or a few days more for USA.

( Resimler ile ilgili ikinci bir ince nokta daha. Çalışmalarınızın resimlerini olabildiğince içeriğin içine gömün resmin üzerine geldiğinizde " küçük - orta - geniş - çok büyük - orijinal boyut" seçenekleri göreceksiniz. Yazınızın içine gönmüdüğünüzde size hangisi daha iyi bir içerik görüntüsü veriyorsa onu kullanın. Ziyaretçi zaten resmin üzerine tıkladığında orijinal boyutunu görecek. )

DELIVERY ADDRESS
Please be sure that the delivery address in your order is the same as your PAYPAL address.

PS
All my jewelleries will be sent in bubbled envelop securely so they arrive in good condition


( Bu butonu kullanabilirsiniz, şöyleki bu butona vereceğiniz bağlantı linki doğrudan mağazına giden bağlantı linki olmalı, "https://www.etsy.com/shop/NAZLI70" gibi. Zaman içinde bu ürününüz, satılmış veya yayından kalkmış olsa dahi, ziyareçti doğrudan mağazanıza yönlensin. Burada bir ayrıntı daha var. Bu butona link verirken, link verdiğiniz bölümde altta küçük bir kutucuk bulunuyor "bu linki yeni pencerede aç" bunu kullanmanızı tavsiye ederiz, gerekçesini şu şekilde açıklayalım. Ziyaretçi butona tıkladığında mağazanız yeni bir pencerede açılacak ama, ziyareçti bloğunuzu terk etmemiş olacak, dönüp tekrar yayınlarınıza bakabilecek. )

dikmennazli (at) gmail com

( Kendi blog alanınızda elektronik posta adresinizi yazmanıza gerek kalmıyor. Size ulaşmak isteyen, ya hakkınızda kısmından, yada yayınınız altına yazacağı yorum kısmından size ulaşabilir)

----------


Buraya kadar olan kısım Nazlı hanımın blog sayfası için bir kalıp niteliğindeydi. Blogun genel yapısına bakacak olursak. Oluşturduğunuz sayfa blogunuzun ana sayfasında tam olarak görünmesin, mutlaka başlık kısmından özet niteliğinde bir parağraftan kesme koymanız. Ziyaretiçi ana sayfa akışına baktığında devamına tıklayıp konun geri kalanını okulamayı. Özet kısmında konuyu genel hatları ile açıklayan bir resim kafi, geri kalan resim içeriğini yayın içinde kullanmaya özen gösterin. Özet kısmında görüntülenen resmin orta boyuttan büyük olmamasına özen gösterin, daha öncede bahsetmiştik ana sayfadaki her pikselin bizim için değeri çok büyük. Ana sayfada yaptığımız yayınları olabildiğince yukarı kaydırmalıyız. Boş yere piksel israf etmememiz gerekiyor. İleride bu alanlardan maddi olarak fayda sağlayacaksınız.

Sorulara Cevaplar ve Pratik Bilgiler
Daha fazlası için www.YouTube.com/NazoDesign


3 yorum:

 1. Son gönderi tamam, uşak yardımıyla :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir daha bakalımmı? :-)

   http://www.prodigystream.com/2014/01/nazl-sayfalar-silk-necklace-cotton.html

   Tabi sayfaya baktıktan sonra, birde http://www.prodigystream.com/ ana sayfada, sizin blogunuzdan yaptığımız alıntıya bir göz atın. Sonrasında yayının sizin blogunuza nasıl yönlendiğine.

   Sil
 2. Bu now basınca benim dükkan geliyor :)

  YanıtlaSil

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar