11 Mayıs 2011 Çarşamba

Bird bracelet - Kuşlu bileklik


Bird bracelet
----------
Kuşlu bileklik

Nazlı DİKMEN

Yine Nazlı DİKMEN'den bir çalışma. Dedim ya o denli özenli çalışmaları var ki, birde bunun yanında fotoğraflarken özen gösteriyor ve bana kaliteli fotoğraflar gönderiyor. Böyle olunca da siteye eklerken daha temiz görüntüler çıkıyor. Birde üstüne üstlük doğaçlama çalışıyor. Kendisinin konu hakkındaki iletisi aşağıda.

Nazife Hanım, çok teşekkür ediyorum, bu tarz takıları örmeyi çok seviyorum, büyük bir haz alıyorum yaparken, iş örüp bitirdikden sonra, acaba nasıl yapabilrim, nasıl tamamlayabilirim sorularına geliyor, canım arkadaşlarımın güzel fikirlerini alıyorum, hep bir elden kotarıp bu çalışmaları çıkarıyoruz ortaya, hiç bir kursa gitmedim şimdiye kadar, hatta bazı takıları yaptığımda hep sorarlar, hangi kursu bitirdin diye, kursa gitmedim dediğimde insanlar pek inanmıyorlar, modeli gördüğümde nasıl yapıldığını öğrenmek için uğraşırım çabalarım, hatta tekniğin adını bile bilmem görenler der ki bu tekniğin adı şu, işte o zaman ben tekniğin adını öğrenmiş olurum.

Nazlı hanım kuşlu bilekliğin yapım şemasınıda ekledi.

Herringbone bileklik
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar