26 Eylül 2011 Pazartesi

Bead tool programı ile peyote boncuk dokuma şablonu çıkarmak - Designing Peyote Patterns by Using the Bead Tool Software

Bead tool bilgisayar programını kullanarak peyote boncuk dokuma şablonu çıkarabilirsiniz. Program daha önce paylaştığım Db bead programı gibi ücretsiz bir yazılım değil. 49,95 $ fiyatı var. Fakat programın deneme sürümünü kullandığınızda göreceğiniz gibi oldukça kullanışlı ve fikir veriyor. Deneme sürümü yazıcı çıktısı almanıza izin vermiyor onun haricinde hemen hemen tüm özelliklerini kullanabiliyorsunuz.

Bead tool programının en güzel yanlarından biri ölçülerini belirttiğiniz şablonun üzerine koyacağınız bir resmi anında tek tuşla boncuk şablonu olarak transfer edebiliyorsunuz. Programı buradan indirebilirsiniz. Program hakkında bir çok eğitici videoya buradan ulaşabilir ve yine program hakkında bilgi alabilirsiniz.

----------

You can design your unique peyote patterns by using the Bead Tool Software.

Download

Instructional videos

Desenli dokuzlu peyote bilekliği nasıl yaparız?


Üçlü peyote çiçekli bilekliği nasıl yapabiliriz?Bu güne kadar yapılan yorumlar.


Ekranda gördüğünüzün çıktısını almak için

Bu proğramın demosu ile çalışma yapabilirsiniz fakat, çalışmanızı kayıt edemezsiniz ve yazıcı çıktısı alamazsınız. Bir alternatif olarak ekran görüntüsünü alıp daha sonra yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Bunu gerçekleştirebilmek için, çalışmanızı yaptıktan sonra proğramı tam ekran yapın ve klavyenizdeki "Print Screen" tuşuna basın, ardından Windows kullanıcısı iseniz "Paint" proğramını açıp orada "yapıştır" komutunu kullanarak ekran görüntüsünü elde edebilirsiniz. Daha sonra Paint üzerinden yazıcı çıktısı alabilirsiniz. Bir alternatif daha "Word" benzeri kelime işlem proğramını açıp resim ekliyormuş gibi "yapıştır" komutunu kullanabilirsiniz.

Nazo Design 30 Ocak 2013 Çarşamba 18:57

Merhaba

Sevgili admin bilgi için çok teşekkür ederim ama ben pc kullanmaya daha yeni başladım sayılır o yüzden burda yazdığınız şeyi anlamadım desem umarım bana kızmazsınız çalışmanızı yaptıktan sonra later programı Itself yapın yazmışsınız bu dedikleriniz nerde anlamadım printscreen tuşu dediğiniz kılavyede prtsc tuşu var sanırım o :(

Ayşegül SÖPÇELER 31 Ocak 2013 Perşembe 01:34

Admin çok kızdı :-)

Genelde kalavyede sağ üstte olur, notebook kullanıyorsanız sol altta bulunan Fn tuşu ile kullanacaksınız, Prt sc olarakta klavyenizde görünüyor olabilir.

Nazo Design 31 Ocak 2013 Perşembe 01:47

Siz hep böle gülen yüzle kızıyosanız ne mutlu ozaman

Sağ üst köşede onu buldum ama diğer sölediklerinizi hiç anlamadım

Ayşegül SÖPÇELER 31 Ocak 2013 Perşembe 01:50

:(

Yazdıklarının aynısını yaptım admin ama olmuyo paint programını açtım ama yapıştır kısmı açılmıyo :(

Ayşegül SÖPÇELER 31 Ocak 2013 Perşembe 02:47

Eksik yapıyor olabilirsiniz

Eğer notebook kullanıyorsanız, "Print Screen" tuşu yanlız başına çalışmıyor olabilir. Şöyleki, genelde diz üstü bilgisayarlarda bu tuş fonkison tuşu ile birlikte çalışıyor, klavyenizde sol alt köşede "Fn" olarak bir tuş bulunur önce "Fn" tuşuna basılı tutarken "Print Screen" tuşuna basmanız gerekir, bu şekilde ekran görüntüsü almayı sağlayabilirsiniz.

Nazo Design 31 Ocak 2013 Perşembe 02:35

Arkadaşlar bu mesaj Etsy katılımcılar için önemli

Arkadaşlar bugün etsy dükkanımı kontrol için açtığım da bu mesajı gördüm, adminimiz bu konu hakkında bize fikir verebilir sanırım çünkü ben nasıl bir davranışta bulunmam gerektiğine karar veremedim, belki sizler ve benim için de önemli bir adım olabilir? Size mesajı tam bana iletilen haliyle paylaşıyorum....

Merhaba Şermin Capin!
Ben bir spam bot değilim söylemek istiyorum her şeyden önce. Ben elle insanlar arıyorum. Arkadaşım geçenlerde bana geldi ve onun satışlarını artırmak istedim bakın. Ben etsy kullanılan yoktu ama fikirler de çok iyiyim. Birlikte, biz, bazı iş kuralları uygulanır özellikle, arz ve talep, ve onun ürün için talebin düşük olması nedeniyle onun dükkanında yeterli hale olmadığına karar verdi. Benim önerim iyi 5000 performanslı dükkan bulmak ve ne yaptığını görmek için o zaman oldu. Ben yavaşça bilgi için etsy dürttü bazı yazılım yazdı. Sonuç harika! Ben ona yardım ederse, o zaman başkalarına yardım karar verdi. O bilgi için 4000 dolar üzerinde bana ödenen, ancak ortalama bir tüketici göze alamaz. Ancak, bilgi bu altın madeni için 35 $ makul. Eğer detaylı bilgi almak ilgileniyorsanız, benim web sayfasını ziyaret edin etsykeywordhelper.com . Hiçbir şey hakkında tekrar size mesaj asla emin olmak için orada bir bağlantı da vardır. Ben kibar kalmak istiyorsunuz, lütfen. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz nerd

Şermince Takı Tasarım 31 Ocak 2013 Perşembe 11:23

Konuyu tam olarak anlamadık

Bu size etsy üzerinden bir mesaj olarak gelmiş anladığımız kadarı ile. Bahsedilen linke baktık, her hangi bir şey yapmanıza gerek yok. Size gönderilen mesaj ile Etsy aramalarında size bir bedel karşılğı tag ve kelime bazında iyleştirmeler sunulacağıı üzerine bir teklifte bulunuluyor.

Nazo Design 31 Ocak 2013 Perşembe 14:43

:)

Evet etsy üzerinden bu mesajı almıştım, bende okuyunca belki faydalı olur diye düşünmüştüm, kimi el emeğini kimi de bilgisini paraya çevirme çabasında durum anlaşıldı teşekkür ediyorum admin.

Şermince Takı Tasarım 31 Ocak 2013 Perşembe 17:28

:(

Admin dediğini yapıyorum ama olmuyor laptop kullanıyorum. Hatta yanlışmı yapıyorum die potoshop programımda resim açıp paint programınıda açtım dediğiniz gibi fn tuşunu basılıyken prtsc tuşunu bastım paint açıp yapıştır dedim oldu. ama beadtool4 aynısını yapıyorum olmuyo :(

Ayşegül SÖPÇELER 31 Ocak 2013 Perşembe 15:14

Sorununuz şundan kaynaklanıyor

Cevabımızın geç gelme nedeni, deneyiminiz üzerine, Windows'ta proğramı denedik. Proğram yüklenirken Windows'ta "Print Screen" tuşunun çalışma fonksiyonunu devre dışı bırakıyor. Bizler Windows işletim sistemini kullanmadığımız için bu tür sorunu yaşamıyoruz, ekran görüntüsünü alabiliyoruz. Siz bu deneyimi yaşamadan önce bizim bu testi yapmamız lazımdı. Sizi uğrastırdığımız için kusura bakmayın. Aldığımız ekran görüntüsünü ekte yayınladık.

Nazo Design 01 Şubat 2013 Cuma 00:14

:)

Seve seve uğraştım admin birazda olsa kafam dağalıyo bende sizi uğraştırıyorum peki şimdi ben bu programı kullanamıycakmıyım.

Ayşegül SÖPÇELER 01 Şubat 2013 Cuma 00:53

Zorlayan her katılımcıyı daha çok seviyoruz

Kullanabilirsizin, ama kısıtlı olarak. İleri gitmek istiyorsanız, işletim sisteminizi, açık kaynaklı Ubuntu işletim sistemi ile birleşik olarak kullanasbilirsiniz. http://www.ubuntu.com/ Bu ciddi bir işlemdir bilginiz olsun, bu işltetim sistemini denemek isterseniz tüm verilerilerinizi yedekleyin ve ondan sonra deneyin. Şu an kullandığınız makinanın performans artışısını ciddi bir şekilde hissedeceksiniz.

Nazo Design 01 Şubat 2013 Cuma 01:10

Sağolun

Aslında pc.den hiç anlamam dediğim gibi yeni öğrenmeye başladım. pc.i alırken abim bana söz verdi madem seni mutlu edicek alalım ben oraya gelince söz sana her şeyi öğreticem demişti ama o kötü olay oldu o yüzden şimdi kendim öğrenmeye çalışıyorum hiç anlamadığım halde. Siz yapamadığınız yerlerde sorun diyosunuz ama ben çekinerek yazıyorum neden niçin böle hissediyorum bende bilmiyorum ama siz her seferinde anlayışla cvp.lıyosunuz bunun için çok teşekkür ederim şimdi gelelim diğer soruma verilerinizi yedekleyin dediniz ben çoğu resimlerimi d sürücüsüne attım bu yeterlimi yedekleme için bide indirdiğim bazı programlar var onlarda karşıdan yüklemeler sayfasında yani masa üstünden silinsede ordan tekrar yüklüyorum onlar silinirmi bu programı yüklersem.

Ayşegül SÖPÇELER 01 Şubat 2013 Cuma 01:23

Fazla bilginiz yoksa

Bahsettiğimiz konu tamamı ile Windows benzeri, daha doğrusu yeni bir işletim sistemi kurmak anlamına geliyor. Fazla bilginiz olmadığınızdan bahsediyorsunuz, onun için yanlız başınıza bu girişimde bulunmayın. Hatalı davranmanız sonucunda bilgisayarınızdaki tüm verileri kaybedebilirsiniz. Böyle bir girişmide bulunmak istersenizde, bir bilgisayar teknik sevisinden destek almanızı öneririz. Sorularınızı çekinerek sorduğunuzdan bahsetmişsiniz, buna hiç gerek yok, rahat olun. Bizler elimizden geldiğinde tüm bildiklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Güzel sorular geldikçede memnun oluyoruz, çünkü sizden sonra gelenlerede bilgi kırıntıları bırakıyorsunuz, sorduğunuz sorularla.

Nazo Design 01 Şubat 2013 Cuma 15:10

Merhaba admin

Bilgisayardan anlayan bi arkadaşıma anlattım konuyu oda aynısını dedi bir gün beraber pc.enin kopyasını alırız eğer yenisinden memnun kalmazsan tekrar windows yükleriz dedi. İlerleyen günlerde yapıcaz inş ben şimdi nazife hocamın tarifi hapisane işini yapmaya çalışıyorum sabahtan beri ör sök ör sök hala olmadı ama inat ettim olucak başka yolu yok :)

Ayşegül SÖPÇELER 02 Şubat 2013 Cumartesi 23:39

İnce nokta,

Siz bu önerimizi tamamen unutun ve böyle bir eyleme girmeyin. Aktardığınız kadarı ile, tamamen çapık söylemler. Siz yolunuza kullandığınz sistem ile devam edin. Yazdığınız kadarı ile anladığım ayrıntı, sistemi tamamen silip işletim sistemini değiştirme yönünde. Orjinal lisanslı kopyanız zaten makinanız üzerinde bulunuyor, Bunu sildikten sonra, lisanslı sistemi yüklemeniz için siz bir bedel ödemek zorundasınız. He iki işletim sistemini ayrı ayrı şeçip kullanma sansınız var demesi, mantıklı gelecekti. Bu konuya burada bir STOP koyup, doğruyu bulalım. Reklam var ya, Bi Biskrem versem, diye, Biskrem'inizi kimseye vermemeyin.

Nazo Design 02 Şubat 2013 Cumartesi 23:59

:( :( :(

Peki öle diyosanız öle olsun napalım satışlar yapmaya başlayınca bizde satın alırız programı ilerleyen günlerde inş :)

Ayşegül SÖPÇELER 03 Şubat 2013 Pazar 00:10

Dokuma tezgahı

Merhabalar, hapishane işine hastalık derecesinde hayran olan biri olarak aklıma takılan bir konu var. bu şablon programında sol sütundaki şablonu kasnakta dokuma için kullanabilir miyiz? Ayrıca Atatürk şablonunu da en kısa sürede deneyeceğim. Teşekkürler Nazife hocam.

Yasemin CINGILLIOĞLU 03 Şubat 2013 Pazar 18:13

Cevabınız

Sorunuzu bu başlık altında cevapladık. http://www.nazotasarim.com/2014/01/crochet-bead-ropes-schemes-hapishane.html

Nazo Design 03 Şubat 2013 Pazar 22:32

Nazo örgü ile asimetrik taş örme. Bölüm 4/7
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


2 yorum:

  1. merhabalar ,
    bu programı türkiyeden nasıl alınıyo Türkiye seçeneği yok

    YanıtlaSil
  2. İşletim sisteminize göre indirme işlemini buradan yapabilirsiniz. https://www.beadtool.net/download.html

    YanıtlaSil

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar