13 Ağustos 2013 Salı

Ptt

Arkadaşlar merhaba sizlere bir şey danışmak istiyorum her defasında Ptt görevlileri gönderi yaparken bu nedir, ne takısı, altın mı gibi sıkıntılı sorular yöneltiyorlar, dünde görevli bana gümrük beyannamesi doldurttu bana; bende hediye kısmını işaretledim umarım yanlış bir şey yapmamışımdır.

Sizin bu konuda yaşadığınız sorunlar veya önerileriniz varsa çok memnun olurum, çünkü şimdi maddi değeri çok yüksek olmayan ürünler gönderiyorum yarın öbür gün mücevher niteliğinde gümüş yada altın takılar gönderirken ne olacak nasıl göndereceğiz fikri olan varsa lütfen paylaşsın sevgiler.

Burcu


Daha önce yapılan yorumlar


Sorunlar

Şu ana kadar gönderilerde bir sorun yaşamadık. Sadece bazen görevliler, öncelikle güvenlik için olsa gerek, zarfın içindeki materyali görmek istiyorlar. Bunu aşmanın yolu ise, zarfı bankoya teslim ederken açık olarak götürmek, zaten her bankoda koli bandı bulunuyor, görevli materyali gördükten sonra orada zarfı kapatarak teslim edebilirsiniz.

Nazo design 13 Ağustos 2013 Salı 00:27

Açık götürmek

Sevgili Burcu, ben de gönderimi oraya açık götürüyorum, onlara gösteriyorum, ondan sonra kapatıyorum, gümrük beyannamesi niye doldurtmuşlar anlamadım? Ben normal posta olarak gönderiyorum, kargo değil. Havalı zarfa koyuyorum. Gönderini büyük postanelerden postaya vermeye de dikkat et. Daha çabuk ulaşıyor.

Nazlı DİKMEN 13 Ağustos 2013 Salı 14:29

Gümüş takı gönderisi için

Peki gümüş yada altın gönderdiğimizde sorduklarında ne dicez çünkü bana mutlaka altın mı diye soruyorlar şuanda altın yada gümüş olmadığı için sorun yok o zaman karşımıza ne gibi bi sorun çıkar hiç gümüş gönderip soruyla karşılaşan oldu mu aramızda?

Glasshouselampwork 13 Ağustos 2013 Salı 20:10

Kargo kabul koşulları

Linki bir incele istersen.

http://www.ptt.gov.tr/?wapp=lojistikServices_tr&id=DE27D2AE-DE17-4818-96F0-8E1CC6611FC8&open=7&im=1

Nazlı DİKMEN 13 Ağustos 2013 Salı 20:36

Sorulara Cevaplar ve Pratik Bilgiler
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar