14 Haziran 2013 Cuma

Müşteriniz Paypal Dışında Kredi Kartı İle Ürün Satın Almak İsterse

Merhaba arkadaşlar, dün akşam bir müşteriden iki ürünümü satın almak için ödemeği kredi kartı ile yapmayı istediğini yazan bir mesaj aldım.

Ama kredi kartı ile ödeme yapamazdı. Çünkü bizlerin yurt dışında hesabımız yok. Bu nedenle müşterilerimiz sadece paypal ile ödeme yapabilirler.

Bizler aslında sevgili Pınar'ın hazırladığı, Satış Politikalarımızı Etsy' de belirtmiş olmamıza rağmen alıcılar bunu okumayı unuttukları zaman böyle sorunlar yaşayabiliyoruz. Ben dün akşamki yaşadığım satıcı deneyimi tecrübemi ve bu konuda nasıl çözüme ulaştığımı sizlere aktararak faydalı olmaya çalışacağım.

Gelen mesaja cevap olarak, sayın adminimin önerileri ile Etsy'deki daha önce hazırlamış olduğum Satış Politikaları Sayfamın Linkini https://www.etsy.com/your/shops/GULDENTAKI/policies yolladım. Kendisine burayı okuyarak alış işlemini sadece Paypal üzerinden yapabileceğini anlatmaya çalıştım ve onu Paypal'a yönlendirdim.

Çok kısa bir süre sonra almak istediği Nepal küpelerin ve Turkuaz kolyenin mağazamdaki vitrinden yok olduğunu sevinerek farkettim:))

Hemen kendisine satın aldığı ürünleri yarın kargoya vereceğimi ve satın aldığı için teşekkür içeren mesajımı yolladım.

Ayrıca adminin önerisi ile kargoyu bu kez nasıl yolladığımı yazmak istiyorum.


Amerika Teksas'tan yapılan satış için, bu gün yine her zamanki gibi PTT ye gittim. Uluslararası Posta Servisinden paketimin üzerine, uçakla yolladığım için mavi renkli yapışkanlı kağıdı memurdan isteyerek yapıştırdım. Bunu yaparak uçakla yolladığımı daha iyi belirtmiş oldum. Yani daha hızlı gitmesini sağlamaya çalıştım.

Özellikle Amerika'ya yolladığımız postalarda bunu yaparsak PTT den yanlışlık yapılmasını önlemiş oluyoruz. Uçakla yollamamıza rağmen, yanlışlıkla normal yolla uzun sürede gönderilmesine mani olmuş oluyoruz. Ben ilk kez bunu deniyorum, umarım en kısa sürede alıcıya ulaşır.

Her zaman bizlere yardımcı ve yönlendirici olan adminin yardımlarına teşekkür ediyorum.

Hepinize kolay gelsin, bol satışlar dilerim.

Gülden TAKI


Bu yayın ilk olarak 14 Haziran 2013 Cuma 23:03 tarihinde Nazo Design içinde Gülden TAKI tarafından yayınlandı.


Bu güne kadar yapılan yorumlar.Değerli bir paylaşım

Gülden hanım bu değerli paylaşım için teşekkür ediyoruz. Umarız diğer katılımcılarda gözden kaçırmazlar ve faydalanırlar.

Nazo Design 14 Haziran 2013 Cuma 23:49

Gülden Hanım, değerli

Gülden Hanım, değerli paylaşımınız için teşekkürler. Sevgiler..

Nuran Kara KOÇ 16 Haziran 2013 Pazar 22:06

Nazo Örgü Kullanarak Yıldız Nasıl Yapılır Bölüm 3/4
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar