18 Nisan 2013 Perşembe

Merhaba

Merhabalar,

Ankara’da 1970 yılında doğdum, evliyim, bana göre 14 oğluma göre 15 yaşında bir çocuğum var.
Takı yapmaya 2006 yılında tamamen hobi amaçlı başladım. Çevremdeki arkadaşlarımın yaptığı takılar çok hoşuma gitti. Benim elim tığ işlerine ve işlemeye çok yatkındı ben de yapabilirim neden olmasın diyerek, yapmaya başladım. Bir baktım takıları yaptıkça kendimi çok iyi hissettiğimi fark ettim, bu işe neden devam etmeyim dedim, elime bilgisayarı aldım teknolojinin nimetlerinden yararlanayım dedim. Hiçbir kursa gitmedim, yapmak istediğim takıların tekniklerini isimlerini bilmiyordum, takı yapımları deyip aramalara başladım, sonra oralarda beğendiğim takıların fotoğraflarından bu takıların nasıl yapabileceğimi araştırmaya başladım. O zaman yaptığım bütün takılarımın tamamını hediye amaçlı yaptım.

Yaptığım takılarla etrafımdaki arkadaşlarımdan, yakınlarımdan övgüler almaya başladım. İnsan böyle övgüler alınca hep daha iyisini daha güzelini yapmaya çalışıyor. Arkadaşlarım bir gün bana “Nazlı sen ne zaman site açtın” diye sordular. Siteyi buldum, siteye bir baktım harika takılar var, yapım aşamasında bir site olduğu yazıyordu, o zaman ben de yeni yeni nazo örgüyle tanışmaya başlamıştım. Nazife Hocam’ın takıya başlama sebebini de okuyunca imrendim, neden bende böyle olmayayım dedim, öncelikle yapmam gerekenin kendisine yaptığım takılarımı göndermek olduğunu düşündüm, bir iki tane fotoğraf attım, bana öyle güzel övgüler yazmış ki gerçekten okuyunca ağladım, (gazı da aldım ya beni kimse tutamaz, takı yapmaya devam dedim), bir baktım Nazo Tasarımın içinde buluverdim kendimi, bu arada tabi boş durmadım, yabancı siteleri gezdim bu sitelere üyeliklerim oldu, bir blog açtım, Faceebook, hesabı açtım, en son Emek Pınarının bir damlası oluverdim. Sağlıcakla.

Nazo Tasarım ekibine çok teşekkür ediyorum.Daha önce yapılan yorumlar


Ben kendimi tanıtmamışım

Beni kendimi tanıtmamışım :) :) yazı bilgisayarımda durup dururdu :) :)

Nazlı DİKMEN 18 Nisan 2013 Perşembe 10:31

Burcu, merhaba canım,

Burcu, merhaba canım,
Aramıza hoşgeldin. Kendini rahat hissetmeni, güzel bir grup içinde olduğunu söylemek isterim. Yazını daha önce okudum ama şifre sorunu yaşadığımı zannettiğim için yazamadım. Oysa sorun başkaymış. Nihayet çözdük. Çalışmalarına baktım. Boncuklarını kendinin yapmış olması çok hoş. Grubumuzda Hale Hanım da boncuk üretebiliyor. Gerekli donanıma sahip.

Hatice ŞENGÜR 19 Nisan 2013 Cuma 12:17

Hatice Abla :) :)

Bu benim Nazlı :) :) :)

Nazlı DİKMEN 19 Nisan 2013 Cuma 17:25

Joker her zaman devrededir.

Ve Joker her zaman devrededir. :-) Sizin kaderiniz bu, artık kabullenin. :-) Bazen böyle olur, bir joker karekter çıkar ve tebrikler dahil her şeyi üzerine çeker. Bu kötü bir şey değil, aksine fazla üretken olmanın getirdiği bir yük sadece. :-)

Nazo design 19 Nisan 2013 Cuma 17:40

Jokerin J'si

Sayın Adminim çok güldüm ihtiyacım vardı :) :)

Nazlı DİKMEN 19 Nisan 2013 Cuma 17:42

Can kurban

Böyle yüke can kurban :) :)

Nazlı DİKMAN 19 Nisan 2013 Cuma 17:44

Dudak ve kulak mesafesi

Dudak ve kulak mesafesindeki oranın her zaman en minumum seviyede tutulması güzel şey. :-) Bu oran düşük olduğunda hayat biraz çekilmez olmaya başlar.

Nazo design 19 Nisan 2013 Cuma 17:47

Katılıyorum :)

Aynı fikirdeyim. Bende o oran pek yükselmez, genelde düşüktür :) :)

Nazlı DİKMEN 19 Nisan 2013 Cuma 17:52

Canım tabii ki seni biliyorum

Canım tabii ki seni biliyorum da... Haklısın. Burcu'nun yazısının bu sayfada ne işi var demek istiyorsun.Ama ne yapayım dalgınlık....Sen de gül ve geç...
Yolun açık olsun canım. Nice başarılar seninle olsun...

Hatice ŞENGÜR 19 Nisan 2013 20:14

Beyoğlu taşlı yüzük nasıl yapılır
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar