5 Nisan 2013 Cuma

Aklımdaki Fikirlerden Biri

Bildiğimiz gibi Etsy çok büyük bir çarşı ve eminim herkes kendi rızkını alacak. Buradaki arkadaşlarımı çok seviyorum ve herkesin satış yapmasını çok istiyorum. Çünkü hepimiz bazı şeylerden fedakarlık yapıp bazen saatlerce boncukların başında oturuyoruz ve bu yüzden ürünlerimiz satıldığında çok seviniyoruz. İstiyorum ki herkes bu mutluluğu defalarca yaşasın...

Aslında benim aklıma gelen ilk düşünce gurup halinde çalıştığımız için birbirimizin işine yarayacak durumlar yaratmak ve en azından birkaç kişinin satış yapmasını sağlamak. Bunlardan ilki belli tarihler arasında yapabileceğimiz (hepimize uygun) indirimler. Bunun için ürünlerimiz üzerinden indirim yapabiliriz. Ben bunu kullanarak daha önce satış yaptım ve isterim ki sizlerde satış yapın. Emek Pınarı olarak toplu halde bir oran belirlersek ve birde kod kullanarak bu kodu kendi Grubumuzdaki müşterilere yollarsak enazından kendimizi tanıtmış oluruz ve mesaj yolladığımız kişiler Emek Pınarı diye bir grup olduğunu bilirler. Belkide ihtiyaçları olduğunda ilk önce Emek Pınarı grubundaki kişilerin mağazalarına bakarlar. Tabi ki bunu için Pınar'ın mükemmel İngilizcesi lazım. Yollayacağımız mesajlar bizim yani Emek Pınarı'nın varlığını tam anlatması gerekir.

Umarım anlatabilmişimdir ve de işimize yarar.

Alev DÜZEN


Daha önce yapılan yorumlar.

Ben Varım!

Alev'ciğim, harika fikir. Ben elimden gelen yardımı vermeye hazırım. Koordine olunsun. Bu projenin başında da sen ol. Çünkü bu indirim olayında çok başarılı olduğunu biliyorum. Bizi koordine et ve benden ne beklediğinizi bildir. :)

Pınar ARPACI 06 Nisan 2013 Cumartesi 02:02

Ben de varım.

Ben de hep bunu düşünüyordum, ama bir türlü çözemedim, hatta Alevciğim elimizi çabuk tutalım, önümüzde anneler günü var, anneler gününe özel indirim diyelim, nasıl yapacağımızı sen anlatırsan çok sevinirim, teşekkür ederim.

Nazlı DİKMEN 06 Nisan 2013 Cumartesi 22:40

Öneri

Bence şu şekilde olabilir:

Öncelikle ortak bir indirim stratejisi belirleyelim. Örneğin bu, bedava kargo, ya da ürünlerin fiyatları üzerinden belli bir yüzde indirim  şeklinde olabilir. Fakat, daha önce de tartıştığımız gibi, kesinlikle ürünlerin fiyatlarında bir değişiklik yapılmamalı. Örnegin, kargo ücreti kaldırılacaksa bu yapılırken bu maliyet ürünlerin üzerilerine bindirilmemeli. Çünkü, yine daha önce konuştuğumuz gibi, bu zamana kadar dükkanınızı izlemiş olan ve de izlemekte olan insanlar bu tarz bir değişikliği fark edeceklerdir. O zaman da iste kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz.

Alev'in söylediği gibi, indirimlerimizi yaparken ETSY'nin kupon kodlarını kullanabiliriz -ki bunu yapmak oldukça kolay. Artı, bu sayede listelemelerinizde herhangi bir degişiklik yapmak durumunda da kalmayacaksınız.

Bu indirim olayına katılmak isteyen dükkan sahipleri eğer ki bunu bildirebilirlerse onları da sitede duyurma durumumuz olur. Böylelikle trafik artmış olur. Artı ETSY'de birkaç treasury listesi yaparak ve bunları diğer kanallardan paylaşarak daha çok ziyaretçi alabiliriz.

Mademki önümüzde anneler günü var, ilk indirim turumuzu bu hafta başlatalım. Pazartesi gününden itibaren başlayıp onümüzdeki pazar günü sona erecek şekilde. Öneriler?

Pınar ARPACI 07 Nisan 2013 Pazar 09:17

Ben de varım ama kupon kodu

Ben de varım ama kupon kodu nedir bilmiyorum.Yol gösterirseniz sevinirim.

Hale TOKATLI 07 Nisan 2013 Pazar 10:17

Açıklama gelecek

Hale'ciğim, kupon kodu yaratmak çok kolay. Bu konuda açıklama yazısı yazacağız. Ama istiyorum ki bunu bu defa deneyimli olanlardan birisi yazsın. Kupon kodu konusunda adımları teker teker yazmak için gönüllü olanınız varsa lütfen bildirsin.

Pınar ARPACI 07 Nisan 2013 Pazar 20:43

Anneler günü

Pınarcığım, mesela ben birisini beğendiğimde bana bir mesaj geliyor, benim vitrinime zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. %10 kupon kodu ve mağaza linki, ve indirim süresi veriliyor, bir de anneler gününe özel deniyor. Bizde mesajımızın başına Emek Projesi katılımcıları gibi bir mesaj eklesek.

Nazlı DİKMEN 07 Nisan 2013 Pazar 10:35

Google Docs

Nazlı'ciğim, haklısın, bu güzel bir teknik. Sizlere daha önce paylaştırmış olduğumuz Google Doc dökümanını kullanarak bir kalıp hazırlıyorum. Gmail hesabınıza girdikten sonra Drive'ınıza gidin. Oradan sizinle paylaştırılmıs olan Türkçe-İngilizce Çeviriler dökümanına girin. Orada Kalıplar'ı tıklayın. Ben gerekli olan tüm açıklamaları ve de yapılması olan değişiklikleri oraya yazacağım. Tek yapmanız gereken kopyalayıp gerekli yerlere (dükkanınıza, treasury listelerinizin başına, ve de özel maillerinize  kopyalayıp yapıştırmak.

Pınar ARPACI 07 Nisan 2013 Pazar 20:47

Bende Anneler gününe özel indirim yapmayı planlıyordum.

Bu konuda hiç deneyimim yok.Kupon kodu nasıl hazırlayacağız?

Anneler gününe özel promosyon yapalım diyorum ve bende toplu olarak aynı tarihlerde Emek pınarı olarak hareket edelim derim.

Alev sen bu konuda deneyimlisin sanırım.

Toplu olarak ürünlerden indirim mi, yoksa toplu olarak ücetsiz kargo mu yapalım ne dersiniz?

Gülden TAKI 07 Nisan 2013 Pazar 13:30

Bana da indirim kuponu mesajları geliyor.

Nazlı'nın da dediği gibi, favorime eklediğim yabancılardan bende aynı indirim kuponu içeren mesajlar aldım.

Bunu bizde denemeliyiz...

Gülden TAKI 07 Nisan 2013 Pazar 13:33

Ha... Şöyle Benim tanıdığım

Ha... Şöyle Benim tanıdığım Alev bu işte. Fikir üreten.. Ürettiklerini hayata geçiren. Çalışkan, yardım sever, Harikasın sen. Birlikten kuvvet doğacak. Seni çok seviyorum ben. Canım kızım benim.

Nazife ARPACI 07 Nisan 2013 Pazar 13:33

Pınar'dan bu konuda İngilizce destek please:)))

Sevgili Pınar, belirli bir oranda İndirim yapıp,kupon kodu hazırlayalım.Bunu da Anneler gününe özel diye belirten bir metin hazırlayarak aynı mesajı, Emek pınarı'nı ve her dükkan kendi adını ekleyerek yollasın alıcılara diye öneriyorum.

Gülden TAKI 07 Nisan 2013 Pazar 13:41

İndirim kuponu hazır

Benim kupon hazır, beni bugün fawori yapanlara mesaj gönderdim, mesaj kalıbı google docs da.

Nazlı DİKMEN 07 Nisan 2013 Pazar 22:13

Kupon kodu ve mesaj

Arkadaşlar herkese merhaba. daha yeni okuyabildim mesajlarınızı ve kuponlarla ve mesajlarla ilgili ilk aklıma gelen şu:

Kupon kodlarını hazırlayıp müşterilerinize mesaj atarken lütfen kalıp halinde mesajlar atmayın en azından kendinizi tanıtın ve kupon kodu 'nu bellirttikten sonra lütfen en azından iyi günler gibi yazılar yazın. çünkü kalıp haline mesajlar yolladığınız takdirde (ki benim başıma geldi ) bazı mesajı alan kişiler Etsy ye SPAM olarak bildiriyorlar ve bu size bir uyarı mesajı olarak geri dönüyor.

Umarım güzel güzel satışlarımz olur...

Alev DÜZEN 07 Nisan 2013 Pazar 2:27

Teşekkürler canım.

Tamamdır canım, öyle yapalım.

Nazlı DİKMEN 07 Nisan 2013 Pazar 22:32

Kupon?

Bende katılmak istiyorum kupon olayına ama nasıl yapacağımı bilmiyorum gün boyu yorucu geçti yarın okul açılıyor gece okuyup anladıkdan sonra bende indirim kuponu yapacağım grup olarakmı yapıyoruz nasıl olacak?

Moonsten jewelry 08 Nisan 2013 Pazartesi 04:15

Ok

Amerika yakası çalışıyor, Pınar'cığım şimdik işten eve geldi hemen mesaj attı ve bana nasıl kupon hazırlayacağımı adım adım söyledi, bende yaptım hepimiz için iyi satışlar olsun, tekrar teşekkür ederim sevgilerimle.

Moonsten jewelry 08 Nisan 2013 Pazartesi 06:32

Selam

Buraya bişe yler yazma cesareti yeni geldi ve herkese merhaba demek istedim.

Adım Burcu Ankara'danım cam boncuklar ve onlarla yaptığım takıları etsy deki dükkanımda satışa sundum dükkanımın adı " Glasshouselampwork" ve sizin kadar dahil olabilecekmiyim bu çalışmalara bilemiyorum ama en azından çabalıyacağım. Sevgiler...

Glasshouselampwork 08 Nisan 2013 Pazartesi 20:24

Hoşgeldiniz

Burcu hanım korkacak bir şey yok ki!! hoş geldiniz, ben takibinizdeymişim zaten, hayırlı bol kazaçlar.

Nazlı DİKMEN 08 Nisan 2013 Pazartesi 22:18

Çabalamak demişsiniz,

Çabalamak demişsiniz, Burcu hanım işin büyük bölümünü aşmışsınız zaden. :-)

Nazo design 08 Nisan 2013 Pazartesi 22:59

Satışlarımız bol olsun..

Arkadaslar yeni yeni fikirler geliyor aklima. Su anneler gunu gecsin satislarimizda umarim bol olur ve sonrada yeni projelere gecelim.
Bugece bazi magazalara girip enazindan 5-10 magazanin urunlerine bakin. Eminimki geri donus olacaktir.

Hadi kolay gelsin...

Alev DÜZEN 08 Nisan 2013 Pazartesi 22:20

Kupon kodu

Sevgili arkadaşlar,kupon kodunu nasıl oluşturduğunuz hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.Ben tam olarak adımları anlayamadığım için oluşturamadım ve yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum. Sevgiler.

Figen ERCAN 09 Nisan 2013 Salı 19:23

Nazlı hanım blog girdisi olarak aktardı.

Nazlı hanım blog girdisi olarak aktardı. Diğer katılımcıların önerileri varsa altına giriş yapabilirler. http://www.prodigystream.com/2014/02/kupon-kodu.html

Nazo design 09 Nisan 2013 Salı 20:01

Sevgili Admin

Ben de kupon kodumu oluşturdum Nazlı'nın yazdığı adımları izleyerek. İndirim uygulayan dükkanlara beni de ekleyebilirsiniz. Teşekkürler.

Figen ERCAN 09 Nisan 2013 Salı 22:42

Firkete ile kolye yapımı
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar