21 Mart 2013 Perşembe

Treasury list çalışması

Bir aksilik olmadığı takdirde 23 Mart 2013 Cumartesi gecesi 00:00 itibari başlatacağımız ve tüm katılımcıların an itibari ile satışa koymuş oldukları ürünlerinin bulunduğu kapsamlı bir hazine listeleri "Treasury list"  yayınlamayı düşünüyoruz. Etsy hesabı olan (mağazalarını açmış olmaları sart değil) katılımcılar destek olurlarsa, bir takım çalışması gerçekleştirmiş olacağız. Bu sadece bir deneyim olacak ve Pazar sabahına belki bir kaç satış ile uyanabiliriz.

Yapılması gerekenler: Mağazası olan katılımcılar Cumartesi sabahına kadar ürünleri varsa mağazalarına ürünlerini eklesinlerki listeye girebilsinler. Listeler Cumartesi sabahı akşamı yayınlanmaya başlayacak ama, listelerin hazırlanması Cumartesi gün içinde yapılacak. Şu an itibari ile kaç liste çıkacağını söylememiz mümkün değil. Yayın listelerin hepsinin yayınlanması ile son bulacak, böyle oluncada, yayın sonu için bir süre veremiyoruz.

Yayına baz alınacak mağazalar Siteye üye olarak isimlerini Emek projesi katılımcısı listesine, gönderi yaparak isimlerine link oluşmasını sağlayan ve mağaza adreslerini yazdıranlardan oluşacaktır. Bu kuralı belirlememizin nedeni, katılımcıları tek bir yerden sağlıklı olarak ancak bu şekilde takip edebilmemizden kaynaklanıyor.

Gelelim katılımcıların belirtilen saat itibari ile listelere verecekleri katkıya. Seri hareket edebilmemiz için Treasury list yayınlandığı anda Facebook gruba gönderilecek. O an makinasının başında olan katılıcı listeyi ziyaret ederek, "yorum bırakabilir" "listeyi favorilerine ekleyebilir" "liste üzerinden Facebook beğen butonuna basabilir" "Twitter butonuna basarak hesabında yayınlanmasını sağlayabilir" "listelerde olabildiğince ürüne tıklayarak ürün sayfasını ziyaret edebilir" . Bu adımların her biri listeye hit kazandıracak ve daha fazla kitlenin ilgisini çekip ziyaret etmesine neden olacaktır.


Konu hakkında diğer tecrübeli katılımcılarda deneyimlerini aktarırlarsa geriden gelen katılımcılara yol gösterici olacaklardır.


Daha önce yapılan yorumlar

Listelerdeki ürünler

Aklıma gelen önemli bir nokta, listedeki ürünlerden en az ikisine tıklanılması bu da önemli, buna dikkat edelim. Favorilerinize ekleyin listeleri, tıklayın ve yorum bırakın.

Nazlı DİKMEN 21 Mart 2013 Perşembe 10:23

Yapılması gerekenlere ekleyelim

Öneri için teşekkürler yapılması gerekenlere ekleyelim.

Nazo design 21 Marta 2013 Perşembe 10:27

Emek Pınarı

Emek Pınarı projesi listelerimizi facebook'ta zaman tünelinizde paylaşın, ve muhakkak beğenin.

Nazlı DİKMEN 21 Mart 2013 Perşembe 10:28

Takımsak birlikte

Takımsak birlikte hareket edelim, Emek Pınarındaki katılımcıların isimlerini lütfen tek tek listelerin altında yorumlarını görelim.

Nazlı DİKMEN 21 Mart 2013 Perşembe 10:31

Liste

İçinde olduğum bazı takımlarda 9 sayfa 10 sayfa yorumlar oluyor bunlar listeleri ana sayfaya taşıyor, bu önemli.

Nazlı DİKMEN 21 Mart 2013 Perşembe 10:40

Twitter ve

Ben Pinterest ve Twitter'dan da yayacağım bu kez, ne kadar çok platform o kadar çok tanınma. Şimdiden bol şans herkese :)

Mintiwall 21 Mart 2013 Perşembe 11:05

Ne kadar çok çivi çakarsak

Her liste yayınlandıktan sonra ne kadar çok çivi çakarsak :-) (yayını paylaşırsak) o kadar çok yayılmış oluruz. Tıpkı sizin çalışmalarınız gibi sonuçta her hareket bir birini tamamlayıp, asıl görmemiz gereken tabloyu oluşturacak.

Bir Not: Gooogle + bu tarz hareketleri, ticari amaçlı içerik olarak algılıyor ve uyarı gönderiyor. Canınızın sıkılmaması için bu çalışmada kullanmamanız iyi olur.

Nazo design 21 Mart 2013 Perşembe 11:13

Kesinlikle çok haklısınız

Kesinlikle çok haklısınız,hepimizin güzel günleri yakındır.Çok teşekkürler...

Mintiwall 21 Mart 2013 Perşembe 11:27

Treasury Etkinliği ve Önemi

Merhaba sevgili grup ve Emek Pınarı Projesi katılımcısı arkadaşlarım...

Hepimizin el emeği verip, ürettiklerimizin Etsy'de değer bulup alıcılara ulaşması için çaba sarfediyoruz. Bu konuda bizlere desteğini ve emeklerini esirgemeyen adminlere teşekkür ederim.

Gerçekten büyük bir özveri ile bizlerin daha çok satış yapabilmemiz için ''neler yapabilirizi ''araştırıyor ve bizlere bıkmadan destek olmaya devam ediyorlar.

Ben de Etsy deki deneyimlerimden, sizlere birkaç tüyo vermek istiyorum.

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Etsy de tanınmak,ürünlerinizin daha çok kitlelere ulaşmasını sağlamak istiyorsanız mutlaka sık sık Treasury yapmalısınız.Hazırladığınız Treasuryler de kendi ürünlerinizi asla eklemeyiniz. Ürün seçtiğiniz her dükkandan sadece 1 ürünü kullanınız, her16 karede, her biri sadece bir dükkanın ürünü olmalı. Hazırladığınız treasury nin konseptine uygun Treasury başlığı atınız. Tag kısmına eklediğiniz ürünlerin özelliklerini, emekpinari ve kendi dükkan adınızı eklemeyi unutmayınız.
Bazı takımlar sadece kendi takım Tag lerinin yazılmasını şart koşuyorlar. Takım dışı, serbest çalıştığım sadece Emekpınarı katılımcılarından oluşturduğum T lerde ben emekpinari tag kullanıyorum. Sizinde içinde olduğunuz bir treusry'e mutlaka kalp verip favori yapın,yorum yapın, twitter, facebook, pinterest gibi sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.Mutlaka 16 kareden en az ikisine üstündeki küçük kalplere tıklayın. (Tamamına da kalp verebilirsiniz) Sizin de bir ürününüz olan her Treasury ye 2 kez yorum ve kalp verebilirsiniz. Bu o treasury nin view (yani izlenme )sayısını artırır. Sizlere vereceğim linkteki programı pc lerinize yükleyerek daha kolay ve seri Treasury yapabilirsiniz. Bu program sizlere daha önce verdiğim Foto fuze gibi Etsy nin desteklediği bir programdır.http://shmetsy.com/treasury.html Bu programla açtığınız boş bir treasuy sayfasında, beğendiğiniz fotoğrafların altındaki yeşil renkli minik gülen yüzlere tıklayarak 16 kareyi doldurabiliyorsunuz.Ancak bu program Mozilla Firefox tarayıcısı ile düzgün çalışıyor, ve bazı ayarlar gerekiyor. Bende bu konuda eşimden ve Teamturk takım arkadaşlarımdan yardım aldım.Eğer yakınlarınızdan bu konularda bilgisi olan varsa yardımcı olmalarını isteyin. Bu akşamki treasury etkinliğinde ne kadar çok paylaşım olursa o kadar çok kitleye adımızı duyurabilme imkanımız olacak. Lütfen hepinize bu gece pamuk eller klavyeye diyorum:)))) Bol şans ve satışlar getirmesi umuduyla.....

Gülden TAKI 23 Mart 2013 Cumartesi 12:39

Aktivite sayfasından Your shop

Arkadaşlar şunu da belirteyim, Etsy'de aktivite sayfasında sağda Your Feed Following Your Shop

Bu butonlardan Your Shop a tıkladığınızda, sizin ürünlerinize kimler favori vermiş ve sizi de kapsayan treasury leri, gün saat ve dakika olarak bildirimlerini görebilir ve takip edebilirsiniz.

Gülden TAKI 23 Mart 2013 Cumartesi 12:56

Facebook'ta ETY TREASURY, ITEMS and PROMOTE SHARING.

Arkadaşlar, sizlerden bir çoğunuzu bu guruba ekledim.Akşam yayınlanacak Treasury lerin linklerini bu grupta ve diğer üyesi olduğunuz gruplarda ve kendi ana sayfanızda da paylaşmayı unutmayın....

Gülden TAKI 23 Mart 2013 Cumartesi 12:56

Kendinizin de Dahil Edildiği Bir Treasury de

Kendinizin de dahil olduğu bir treasury de yukarıda yazdığım bir konuyu tekrar açıklamak isterim.

Treasury yi kalpleyin, sonra diğer 15 kareyi de kalplemeyi unutmayın. Sadece kendi ürününüzün olduğu kareye kalp veremiyorsunuz.

Bu işlemi aralıklarla 2 kez yapabilirsiniz. Bunu yaptığınızda,Treasury nin ve içindeki ürünlerin izlenme sayısını artırmış olacaksınız.

Gülden TAKI 23 Mart 2013 Cumartesi 13:18

Pinterest de Treasury Paylaşmak için

Pinterest de treasury listesini topluca paylaşabildiğimiz linki veriyorum arkadaşlar.http://treasurypin.com/ 

Burada treasury nin linkini kopyala yapıştır yapıp, Go yazan butona basınız. pinleyiniz. Sonra twitter da paylaşınız.

Bu arada Pinterest de üye değilseniz facebook üzerinden bağlanabilir ve facebook şifrenizle girebilirsiniz.

Gülden TAKI 23 Mart 2013 Cumartesi 13:56

Müthiş bilgiler,

Sevgili Gülden, ne çok şey yazmışsın, bir solukta okudum. Teşekkürler tüm yol göstermelerin için. T programını merak ettim hemen bakıyorum, sevgiler...

Mintiwall 23 Mart 2013 Cumartesi 16:53

Teşekkürler

Gülden'ciğim hepsini bir çırpıda şimdik ancak okuyabildim tekrar sindire sindire okuyup uygulamaya geçeceğim her şey için çok teşekkür ediyorum herkese sevgiler

Moonsten jewelry 23 Mart 2013 Cumartesi 23:33

.... ve kül kedisi ayakkabısını düşürür

21 treasury listesi ile Emek pınarı katılımcılarının 336 ürünü bir arada.

Treasury list 1
Treasury list 2
Treasury list 3
Treasury list 4
Treasury list 5
Treasury list 6
Treasury list 7
Treasury list 8
Treasury list 9
Treasury list 10
Treasury list 11
Treasury list 12
Treasury list 13
Treasury list 14
Treasury list 15
Treasury list 16
Treasury list 17
Treasury list 18
Treasury list 19
Treasury list 20
Treasury list 21

Nazo design 24 Mart 2013 Pazar 12:18

Harikaydı

Ben henüz yeni bitirebildim, çocuklar saklambaç oynuyor hala eşim onları oyaladı bende rahat rahat tıkladım zorda olsa, şimdik süt ve uyku zamanı onlar uyusun ikinci dükkanımın hesabından tüm listelere yorum yapacağım ellerinize sağlık verdiğiniz bu emek icin defalarca teşekkürler sevgilerimle

Moonsten jewelry 24 Mart 2013 Pazar 02:47

Harcadığınız mesai için

Gülden, Nazlı, Ayten, Yasemin, Funda, Hale, Figen, Alev, Ufuk, Zeynep

Vakit ayırıp, tüm katılımcılar için, uykusuz kalıp harcadığınız mesai için her birinize ayrı, ayrı teşekkür ediyoruz.

Şu an saat 04:29, eksik parmak yok iki elin 10 parmağını tamamlamışız, tam 10 kişi.

Önümüze bakıyoruz.

Nazo design 24 Mart 2013 Pazar 04:30

Teşekkürler

Ben de sizlere çok teşekkür ediyorum..umarım doğru yapmışımdır herşeyi..:)

Funda KISACIK 24 Mart 2013 Pazar 09:57

Bizler size teşekkür ederiz.

Adminimiz bizlere koşulsuz emekleriniz ve çok fazla mesainiz için asıl bizler size çok çok teşekkür ederiz. Sağolun var olun sizlere rastlamamız bizim için çok büyük bir şans tekrar teşekkür ederiz.

Yasemin TAKI 30 Mart 2013 Pazar 00:21

Treasury 7. sayfadayız

https://www.etsy.com/treasury/?page=7

https://www.etsy.com/treasury/MTE3MzA2MDV8MjcyMTYxMTU3NQ/emek-pinari-projects-participants?index=125

ve

https://www.etsy.com/treasury/MTE3MzA2MDV8MjcyMTYxMTQyMw/emek-pinari-projects-participants?index=126

vavvvvv

Moonsten jewelry 24 Mart 2013 04:44

Ne diyelim?

Keşke biraz daha çaba gösterilmiş olsaydı.

Nazo design 24 Mart 2013 05:00

İki başlıkla

İki başlıkla 6. sayfyaı gördük son olarak

https://www.etsy.com/treasury/?page=6

Nazo design 24 Mart 2013 Pazar 05:12

Gayret ediyorum

Ben ikinci dü0kanın yorumlarını henüz bitirdim, belki bir adım öne geçeriz diye, sanrım takip eden iki saatte kadar, diğer arkadaşlarda ilgilenirse çok iyi olacak netice kanımca

Moonsten jewelry 24 Mart 2013 Pazar 05:42

Bitirdim

Dün gece yarım bırakmak zorunda kalmıştım :( şimdi tamamladım :) :)

Nazlı DİKMEN 24 Mart 2013 Pazar 09:42

Bir Treasury yi 2 saat içinde yorumlamalıyız

Arkadaşlar, Etsy de bir treasury nin 1. sayfaya yükseltmesi 2 saat içinde çok sayıda yorum, kalp ve paylaşım yapılarak mümkün oluyor. Çünkü Etsy de her gün, 1250 Treasury izlenme sayısı ve yorum sayısına göre yer değiştiriyor.

Yayın saati eskiyenlerin yerine, yenileri geçiyor tabiki aldıkları yorum ve izlenme sayısına göre sıralanıyorlar.

Dün akşam tüm katılımcılar aynı anda hareket edebilmiş olsaydık, 6. sayfadan çok daha önlere Treasury leri çıkarabilme şansımız olabilirdi arkadaşlar.

Etsy de öne çıkmak demek unutmayın ki, satış yapabilme şansınızı yükseltmiş olmak demektir.
Dükkanlara ürünü yerleştirdikten sonra, hiç bir aktivite yapmadan alıcının gelmesini beklersek, satış yapmak çok zor.

Etsy bir deniz, bizler de burada birer kum tanesiyiz........

Kim burada hareket edip, bende buradayım, işte dükkanım, diyebiliyorsa, Etsy de O'nu görüyor ve diğerlerine gösteriyor......

Gülden TAKI 24 Mart 2013 Pazar 13:13

Dün gece

Dün gece 7 Terasury'e katıldım, sağlık olsun bir dahaki seferine inşaallah. Terasury'lere bakacam diye ilaçlarımı unutmuşum :)

Nazlı DİKMEN 24 Mart 2013 Pazar 14:01

Ben katılamadım

Arkadaşlar

Aşırı derecede nezle olduğumdan katılamadım. Emeği geçenlere teşekkürler.

Manolya SUCUKÇU 24 Mart 2013 Pazar 13:21

Arkadaşlarım günler

Arkadaşlarım günler öncesinden duyurmamıza rağmen maalesef yeterli bir katılım sağlayamadık. Ben bu konuda çok üzgünüm. Bu sizin işiniz olacak. Hep söyledik dükkanı açıp tamam benim işim demek olmuyor. Bundan sonra o ürünlerimizi dünyaya tanıtmak için neler yapmalıyızı araştırıp buna göre de çaba harcamamız lazım. Bir kaç arkadaşımızın dışında gördüm ki hiç kimse yoktu. Şimdi bundan sonra daha iyi kilitleneceğiz. Hatta o gece ki tüm işlerimizi bırakıp bu işi takip edeceğiz. Arkadaşlar en zor işleri yaptınız bunu mu yapamayacaksınız. Bakın arkadaşlarımız nasıl gayret ediyorlar. Biz bir ekibiz. Unutmayın. Bir sonraki listelemede tüm katılımcıları bekliyorum. Başaracağız... Başarmalıyız... Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Nazife ARPACI 24 Mart 2013 Pazar 13:39

2 saatin önemi

Sizlere ne kadar teşekkür etsek az.Çok mahcubum ben şahsen.İlk 2 saatin önemini bilmiyordum,o gün muhakkak çok tıklanmalı,yorumlanmalı diye aklımda kalmış ki dün sabah 7-8 gibi hemen fw ettim fakat sonra anladım ki geç kalmışım...

Bir dahakine saat koyalım ne dersiniz,şu saatlerde bitirmiş olalım tıklamayı vs diye.

Onca mücevher,ışıl ışıl işler arasında benim panoların da yer alması her seferinde beni ne çok duygulandırıyor bilemezsiniz.Minnettarım sonsuz kez.


Her şey gönlünüzce olsun,çok ama çok teşekkürler Nazife Hn,Gülden Hn,Nazlı Hn, Ayten Hn, Yasemin Hn, Funda Hn, Hale Hn, Figen Hn, Alev Hn, Ufuk Hn, Zeynep Hn...

Mintiwall 25 Mart 2013 Pazartesi 12:02

Evet arkadaşlarım, bu hafta

Evet arkadaşlarım, bu hafta bize bir tecrübe oldu. Hep dediğimiz gibi, facebook'ta duyuru yaptık, aktı gitti. Okuyamadınız bile belki de birçoğunuz. Ama olsun bundan sonra daha dikkatli olacağız. Dükkanınızı açmış olun olmayın mutlaka beğenilerinizi yapın. Artık geleceğe bakalım ve harcanan emeklerimizin boşa gitmemesi için gayret edelim. Biz bir ekibiz bunu hiç unutmayalım. Ekip olarak anılmak ve anımsanmak hedefimiz olmalı. "Emek Pınarı Çarşısı" olacağız. Dünya bizi tanıyacak. Düzenlenen Listelerin üstüne, Etsy'de Pınar bir yazı yazdı. Şimdi sizlerden burada ne demek istediğini açıklamanızı istiyorum. Bakalım kaç kişi bu yazıyı merak etti ve translate yaptı.Bu arada da bu yazıyı da kaç kişinin okuduğunu test etmiş olacağız. Canlarım. Hepinizi çok seviyorum. Sizden istediğimiz okumanız ve okuduklarınızı anlamanız. Anladıktan sonra da hayata geçirmeniz. Ne diyelim, önce öğrenelim sonra fikir sahibi olalım. Öğrenilmeden, bilgi sahibi olmadan fikir yürütmeyelim. Önce çalışalım sonra da yukarıya havale edelim. O görecektir bizi unutmayalım. Bol sevgili, bol satışlı, bol tasarımlı günler diliyorum.

Nazife ARPACI 25 Mart 2013 Pazartesi 19:17

Bulamıyorum

Hocam yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum, ben Pinar'ın yazısını bulamdım etsy de nereden bakıyoruz şimdik okudum yazınızı sevgileirmle

Moonten jewelry 25 Mart 2013 Pazartesi 20:57

Treasury listesini

Treasury listesini hazırlarken üst açıklaması olarak yazmıştı.

Nazife ARPACI 25 Mart 2013 Pazartesi 21:03

Okumuştum

Evet hocam ben ilk liste yayınlandığında, "Emek Pınarı Projesi Katılımcılarının Yaptıkları" diye okumuştum, çok sevinmiştim, yorum kısmındaki 48 kişiyi okuyunca şaşırmıştım o kadar olduk mu :) :) Ne büyük bir aile olmuşuz diye sevinmiştim.

Nazlı DİKMEN 25 Mart 2013 Pazartesi 21:42

Nazife Arpacı dan NazoDesign

Nazife Arpaci dan NazoDesign diyor ki: 2 gün önce

Emek Pınarı (Prodigy Stream) İstanbul, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet eden bir ekonomist bir takı tasarımcısı (Nazo Tasarım) ile işbirliği içinde oluşturulan bir proje. Başlangıçta İstanbul'un yerel sakinleri için geliştirilmiş olsa da, proje uluslararası bir izleyici kitlesine ulaşmak için büyüdü ve şu anda 48 katılımcı sahiptir. Emek Pınarı (Prodigy Stream) kendi kendini idame ettiren, kar amacı gütmeyen bir projedir

Funda KISACIK 26 Mart 2013 Salı 00:37

Okudum hocam...:)

Nazife Arpaci dan NazoDesign diyor ki: 2 gün önce

Emek Pınarı (Prodigy Stream) temel amacı, Türkiye'nin farklı bölgelerinde, hem de gelişmekte olan dünyanın dört bir yanından gelen kadınların, kendi online mağaza açmak ve el işi satarak kendi para kazanmak için yeteneği kazanabilir bir mekan yaratmak mal.

Funda KISACIK 26 Mart 2013 Salı 00:38

Bu link de görebilirsiniz arkadaşlar...

https://www.etsy.com/treasury/MTE3MzA2MDV8MjcyMTYxMTg1OQ/emek-pinari-projects-participants

Funda KISACIK 26 Mart 2013 Salı 00:40

Bende okudummmm

Evet ben etsy de yazı yazdı Pınar deyince, ben neyi kaçırdım acaba diye telaşlandım ben yorum bırakırken zaten okumuştum yazılan tüm yazıları sevgilerimle

Moonsten jewelry 27 Mart 2013 Çarşamba 00:18

Hepinize cevaplarınız için

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Nazife ARPACI 29 Mart 2013 Cuma 07:53

Nereden katılıyorum

Emek pınarı projesine Fethiye - Türkiye diye yazmak istedim. Bunu nasıl yapabilirim.

Gülay EVREN 29 Mart 2013 Cuma 17:04

Eklendi

Gülay hanım katılım yeriniz eklendi.

Nazo design 29 Mart 2013 Cuma 18:24

Harikasınız

Ya bir tanesiniz ne diyebilirim

Gülay EVREN 29 Mart 2013 Cuma 20:46

 Sayın Admin, maillerimi

Sayın Admin, maillerimi kontrol ettim. Etsy mini için döküman bana ulaşmamış, lüten bu adresime mail atar mısınız zeynepjewelry (at) gmail.com

Zeynep BOZDAĞ 01 Nisan 2013 Pazartesi 20:05

Mail gönderildi

Zeynep hanım posta sabah 09:38 itibari ile belittiğiniz adrese gönderildi. Mail hesabınızı kontrol edin ve spam klasörünüzüde.

Nazo design 04 Nisan 2013 Pazartesi 22:30

Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır ? Bölüm 7/10
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder