28 Şubat 2013 Perşembe

Admirers ve Followers

Merhaba arkadaşlar,

Etsy'deki followers ve admirers arasındaki fark nedir acaba? Bir de bir dükkanı takibe alırken shop'u mu yoksa kullanıcıyı mı follow ediyoruz? Son olarak, satış gerçekleştiğinde mail geliyor mu?

Bol kazançlı bir gün olsun hepimize.

Sevgiler,
Arzu

Arzu TEZBAŞARAN


Daha önce yapılan yorumlar

Etsy de satış

Arzu hn merhaba Etsy de satış gercekleştiği zaman, hangi emaili kullanıyor iseniz etsy üzerinde o mail adresinize bilgi geliyor, aynı zamanda paypal danda mail adresinize bilgi geliyor satış olduğuna dair. Diger iki sorunuza daha açık cevap için birazdan yazacağım
sevgiler

Moonsten jewelry 28 Şubat 2013 Perşembe 19:22

Bunu bilmiyordum öyleyse

Bunu bilmiyordum öyleyse harika.Sürekli Etsy sayfasından kontrol etmekten kurtuldum böylece. Bilgiler çok aydınlatıcı oldu,çok teşekkür ederim Ayten Hn.

Mintiwall 01 Mart 2013 Cuma 10:41

Admirer ve Followers

Arzu hn merhaba,
Etsy de dükkan açıp ürünlerinizi dükkana eklediğiniz zaman siz bir admirer oluyorsunuz, aynı zamanda favorilerinizi ürün olarak aynı zamanda dükkan olarak seçiyorsunuz bu durumda siz bir dükkan sahibi olarak favorilerinizi belirlemiş oluyorsunuz ve bunları follow takip ediyor oluyorsunuz, ayni zamanda başka admirer larda kendi dükkanlarına favori ürünleri ve dükkanları belirliyor ve herkes birbirini takip edebiliyor, ama admirer olarak gizli takipçide olma hakkınız var bunlerıde setting bölümünden ayarlayabiliyorsunuz, siz admirer olarak follow yaptığınız herkesin ürünlerini görebilir, satışlarını ve yaptıklari treasury leri hatta onların favori ürün ve dükkanlarınıda görme hakkınız oluyor umarım anlatabilmişimdir benim bidiğim kadarı ile bu şekilde başka bilgisi olan arkadaşlarımızda mutlaka yazacaklardır sevgilerimle

Moonsten jewelry 28 Şubat 2013 Perşembe 19:44

Admirer

Yanlış ifade ettim sanırı yani dükkan sahibi olan herkes admirer yapmak istediii kişinin dükkanına gidip eklediği zaman o dükkanı takibe alıyor yani o dükkanın hayranı oluyor Türkçesi, sonra ürünlerinide favorilerine ekliyor, bu şekilde liste çoğaldıkça hem takip edilen ürün yelpazesi çoğalıyor hemde sizin etsy üzerindeki dükkan olarak faaliyetinizden dolayı ürünleriniz çoğu kişi tarafından görülüyor sevgilerimle

Moonsten jewelry 28 Şubat 2013 Perşembe 19:53

Admirers ve Followers

Merhabalar Arzu hanım,

Admirers- hayranlar
Followers- izleyiciler oluyor.

Admirers sayısı sizin dükkanınıza hayran olanların, yani dükkanınıza kalp veren favori yapanların sayısıdır.

Followers sayısı sizi izleyenlerin sayısıdır.

Sizi her izleyen, dükkanınıza (kalp-favori)vermeyebilir.Sadece ürünlerinize favori verebilirler. Yada hem ürünlerinize, hemde dükkanınıza ( kalp-favori) verebilirler.

Gülden TAKI 01 Mart 2013 Cuma 01:37

Derya - Deniz

Gerçekten de Etsy sonsuz bir derya gibi.Basit soruların arkasında geniş yanıtlar, farklı çözümlerin olduğu bir platform. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim Gülden Hn.

Mintiwall 01 Mart 2013 Cuma 10:15

Alınan ödeme bildirimi

Merak edilen en önemli ve işin en zevkli noktasınıda biz aktaralım. http://www.prodigystream.com/p/bunu-bas-ucumuza-asalm.html burada aktarılan adımları ve katılımcı deneyimleri ile mağazanızı oluşturup, iyileştirdekten sonra satış yaptığınızda Pay pal'a belirttiğiniz elektronik posta adresinden "Alınan ödeme bildirimi" böyle bir konu başlığı ile bir posta alıyorsunuz. Postanın içeriğine baktığnızda hesabınıza kimin ne kadar para aktardığı görüyorsunuz. İlk başlarda heyecan yapıp, hemen mağazanıza bakıyorsunuz hangi ürün satılmış diye, daha sonraları, bazı arkadaşların dediği gibi kanıksıyorsunuz "dün akşam satılıvermiş" demeye başlıyorsunuz. :-) Sonuç itibari ile Atlantik ötesi pazarı hedeflediğimiz için genelde satışlar, bizler uyurken oluyor. Bir zamanlar petrol zenginleri için şöyle bir söylem vardı, bilmem nerenin şeyhi uyurken şu kadar para kazanıyor diye. :-) Bu akşamki satışa biz hayret ettik Türkiye saati ile 21:00 suları oldu, ilk kez böyle bir şey oldu ve bize enteresan geldi, meğer daha önce satın alan bir müşteri imiş. Halbuki biz o saatte prime time'da dizi falan seyrediyor olmamız lazımdı. Bir alternatif daha çıktı, Türkiye'de tvlerin prime time saatlerindede dizi izlerken para kazanılabiliyormuş. Netice şu, satışınız gerçekleştiğinde önece para hesabınıza geçiyor, sonrasında size elektronik posta ile haber veriliyor. Yeterki öncelikle emek harcayın, hiç bir şey şansa bağlı değil. Ne verirseniz onu alıyorsunuz. Okuyun, ama çok okuyun. http://www.nazodesign.com burası artık bir derya deniz olmaya başladı, katılımcıların her bilgi kırıntısını algılayın ve uygulayın. İlk yapmanız gereken okumak, ikincisi beyninizi kullanmak. Bilgilen - sentezle - uygula.

Nazo design 01 Mart 2013 Cuma 02:11

Çalışkan arı olmak

Geniş açıklama için çok teşekkürler Nazife Hn. Sitede yazılan her yorum ve yeni blog girişi sayesinde inanılmaz şevk geliyor.Girşimci ruhunu yeniletiyor burası :9 O yüzden tekrar teşekkürler bu güzel site için.

Kesinlikle katılıyorum, 2007'den beri ailemizin zeytin ve zeytin ürünlerini satıyoruz internetten. Bu işler şansa baksa idi dünya şanslıdan geçilmezdi. Çalışmak,üretmek ve her emeğe sevgini katarak müşteriye ulaştırmak başarıyı da yanında getiriyor.

Ben biraz da spor+diyet işine benzetiyorum bu satış işini. Diyet ve spora başlayan biri nasıl ki ertesi günü 10/15 kiloyu hemen veremiyor,sonraki aylarda etkisini görüyorsa online satış da böyle.

Pes etmemek, her daim şevkle üretmeye devam etmek yaşama daha çok bağlıyor insanı...

Tüm paylaşımlarınız için kalbi sevgilerimi yolluyorum.
Arzu

Mintiwall 01 Mart 2013 Cuma 10:24

Benden de ilk çığlıkkkk

Sevgili Nazife Hocam,Sevgili Pınar ve tüm proje katılımcısı arkadaşlarım;ilk satışı yapmak gerçekten bambaşka bir heyecan yaşatıyormuş insana.Ben 27 Şubat günü çok sevdiğim dayımı kaybettim ,nurlarda yatsın.Aynı gün satışım gerçekleşmiş ancak iki gün boyunca dükkanımla ilgilenemediğim için ancak iki gün sonra satışımı görebildim.Bu arada ürünümü Kanada'da yaşayan bir hanım almış ve bana 2 mesaj göndermiş.Neyse kendisine, özür dileyerek ve heyecandan elim ayağım dolanarak ve de çocuklardan İngilizce konusunda yardım alarak mesaj gönderdim.Durumumu anlattım,o üzüntülerini bildirdi,ürünü almak için sabırsızlandığını söyledi ve sonuçta bugün koşturup ürünü kargoya verdim.
Daha önce belirttiğim gibi ben dört ay önce ,bilgisayar konusunda hiçbir şey bilmiyordum(tabiiki hala birçok şey bilmiyorum)Ama bilgisayar üzerinden böyle bir satışı gerçekleştirmek benim için çok önemli bir başarı ve heyecan.
İşte bu noktada sevgili Nazife Hocam,Sevgili Pınar'cığım sizlere müteşekkirim.Grup arkadaşlarımın(özellikle Sevgili Gülden Hanım,Nazlı Hanım )yorumlarına ve paylaşımlarına çok şey borçluyum.
Hepinize sevgiler .

Figen ERCAN 01 Mart 2013 Cuma 22:11

Tebrik ediyorum

Figen hn öncelikle başınız sağolsun, maalesef hayatın acı gerçekleri, hepimiz yaşıyoruz bu duyguları ama hayat bir şekilde devam ediyor arkada kalanlar icin.

Satışınız için çok sevindim ve dilerimki daha çok olsun tüm proje arkadaşlarımın bu heyecanı yasamaşını istiyorum bende ilk paketimi inanılmaz heyecan içinde hazırladım halada öyleyim. Tekrar tebrik ediyorum bol bereketli satışlarınız olsun diyorum, sevgilerimle
Ayten

Moonsten jewelry 01 Mart 2013 Cuma 23:05

Bol satışlar

Figen hanım öncelikle başınız sağ olsun. Gelecekte bol ve bereketli nice satışlar, adım adım ilerliyoruz.

Nazo design 02 Mart 2013 Cumartesi 13:41

Sevgili Figen,

Sevgili Figen, ben de öncelikle dayına Allahtan rahmet diliyorum.

Satışına çok sevindim, inan kendim satmış kadar oluyorum, (henüz satış yapamasamda, bir gün o da olacak inşaallah). Hepimiz burada bildiklerimizi paylaştıkça bak daha ne satışlar gelecek. Bol kazançlar.

Nazlı DİKMEN 02 Mart 2013 Cumartesi 09:17

Hepinize çok teşekkür ederim.

Sevgili Nazife Hocam,Sevgili Ayten,Sevgili Nazlı dostlar sağolsun. Tüm arkadaşlarımın bol satışlar yapmasını diliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Figen ERCAN 02 Mart 2013 Cumartesi 21:50

Sevgili Figen,

Ben de öncelikle başsağlığı diliyorum. Yaptığın ilk satışın heyecanını da paylaşıyorum. Nice nice satışların olsun inşallah. Çok sevindim.

Hatice ŞENGÜR 03 Mart 2013 Pazar 01:00

Başsağlığı

Başın sağolsun Sevgili Figen, Allah geride kalanlara ömür versin. İlk satışın daha büyük satışlara vesile olsun...

Mintiwall 03 Mart 2013 Pazar 10:25

Darısı başınıza..

Sevgili Hatice ve Arzu sizler de sağolun. Satış konusunda darısı başınıza diyorum. Ben de sizlere bol satışlar diliyorum. Sevgiler.

Figen ERCAN 03 Mart 2013 Pazar 20:27

Olacak arkadaşlarım mutlaka

Olacak arkadaşlarım mutlaka olacak. Fiyatlarınızı lütfen tekrar gözden geçirin. Dükkanlarınızda çok fiyatlı ürünler görüyorum. Ben sizlerin bu ürünleri aşağı yukarı ne kadara mal ettiğinizi ve ne kadar zaman harcadığınızı biliyorum. Ürünlerin açıklamalarını düzgün yapın. Takıyı hiç bir şekilde görmemiş ama resimlerle ve sizin anlattığınız yorumlara dayanarak bu ürünü satın alacak bunu unutmayın. Olacak arkadaşlarım gayret... Şunu unutmayın sizin kolyelerinizi ya da takılarınızı elişine önem veren kişiler satın alacak. Umarım ne demek istediğimi anladınız.

Nazife ARPACI 03 Mart 2013 Pazar 21:08

Nazo örgü ile asimetrik taş örme. Bölüm 4/7
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar