27 Aralık 2012 Perşembe

Ücretsiz Kargo

Arkadaşlar, bir düşüncemi sizlerle paylaşmak istedim; İnternet'te alışveriş yaparken nelere dikkat ettiğimi düşündüm, yaptığım alışverişte ürünleri seçip karşılaştırma yapıyorum, alacağım ürünün fiyatlarına bakarken kargo dahil olup olmadığına bakıyorum. Beğendiğim ürünün fiyatı çok uygun gözüküyor ama kargosunu hesaplatınca astarı yüzünden fazlaya geliyor, ben de o zaman ürünün fiyatı kargo dahil olanını, kargolu üründen bir kaç lira bile aşağıya geliyorsa onu tercih ediyorum.

Bugünden itibaren vitrinime koyacağım ürünlerime kargoyu dahil etmeyi, ürünlerimin başına ücretsiz kargo (FREE SHIPPING) ibaresini eklemeyi düşünüyorum. Koyduğunuz ürünün satış fiyatına 10 lira daha ekleyin.

Hatta dükkanınızın başlığına bazı özel günlerde bedava ibaresi de koyabilirsin. Yılbaşı geçti şimdi Sevgililer Günü için ücretsiz kargo ibaresini ekleyebilirsiniz.

Sizlerde düşüncelerimde haklı olduğumu düşünüyorsanız hemen başlayın derim.

Nazlı DİKMEN


Bu yayın ilk olarak 27 Aralık 2012 Perşembe 08:01 tarihinde Nazo Design içinde Nazlı DİKMEN tarafından yayınlandı.


Bu güne kadar yapılan yorumlar.Nazlı hanım çok haklısınız

Bende bu konuyu gündeme getirmeyi düşündüm dükkanını açan arkadaşlar ücretsiz kargo uyguluyorlar mı diye sorsam diyordum, ama dur işlemlerini bitir sorarsın deyip vazgeçmiştim, veya belirli limite de ücretsiz kargo da olabilir bence veya Nazlı hanımın önerisi gibi ücretsiz kargo çok daha mantıklı işlemler bitince bende ücretsiz kargo yapacağım. Çok teşekkür ederiz. Size ve admine ben ilk yardım veya acil servis diyorum.Sevgilerimle

Yasemin TAKI 27 Aralık 2012 Perşembe 18:39

Bu satışta hassas konulardan biri

Bu konuyu iyi irdelemek gerekiyor, tek bacağı olan bir konu değil. Bu konuyu biz de düşünmüştük ama, Nazlı hanım daha hızlı davrandı konuyu gündeme getirmek için. Bunlar güzel şeyler olacağının müjdecisi.

Bu gün bu konu müşteri deneyimi açısından biraz daha geniş konuşuldu. Müsteri bazen kargo bedeli alınmayan gönderilere şüpheli bakıyor. Nedenleri; ürünün gönderilmeme korkusu, proje kapsamındaki katılımcılardan böyle bir şey yaşanmayacağına eminiz. İkinci tedirginlik şu şekilde gelişiyor. Kargo bedelinin fiyata eklenmiş olabileceği kuşkusu. Bunun doğurduğu olumsuzluk, bir kaç ürün alacak müşteri, her biri için ayrı ayrı kargo bedeli ödeyeceği. Oysaki kargo bedeli belli olan satışlarda ikinci ürün için kargo bedeli düşüyor. Bu gün için bu iki geri bildirim geldi. Daha başka geri bildirimler olduğunda yine bu başlık altında aktaracağız.

Çözüm olarak şöyle bir şey geliştirdik. Ürünlerin fiyatlarını belirlerken çok iyi bir sistem izlemeliyiz. Yani kargo bedeli ve kargo bedeli olmadan gönderdiğimizde bizi zarara uğratmamalı ve aynı zamanda fiyat olarakta pazarda sempatik olalım. Konuyu daha da açalım. Siz takip edilen bir satıcı iseniz. Örneğin kargo bedeli ekleyerek gönderdiğiniz de fiyatınız 30 $, kargo bedeli olmadan gönderdiğinzde korgo bedelini ürün fiyatına ekleyerek 35 $ yaparsanız. Sizi takip eden müşteri için hakkınızda hiç iyi olmayan bir izlenim bırakmış olursunuz. Buda şu demek oluyor. Ürününüz fiyatını belirlerken bütün hesaplarınızı yapın ve bir kere tek bir fiyat belirleyin, ve asla ürün fiyatı ile oynamayın. Gelelim kargo bedeli almadan satış yapma kısmına. Bunu belli dönemlerde bir promasyon aracı olarak kullanabiliriz. Örneğin Ocak ayının 15 ile sevgililer günü olan 14 Şubat'a kadar satışlardan kargo bedeli alınmayacaktır gibi. 15 Şubat günü yine kargo bedelli satış yapmaya devam edersiniz.

Bizim buraya aktardıklarımız sadece müşteri tarafından aldığımız geri bildirimlerden dolayı. Her katılımcı kenidi açısından koyunu değerlendirebilir. Böyle şeylerin olup, üretilen fikirlerin tartışmaya açılması her zaman için çok iyi birşey.

Şunu asla unutmamamız gerekiyor! Tamam ürün, resimleri açıklama yazıları, fiyat belirleme, bunlar zaman içinde aşılacak şeyler. Müşterinin öncelikli olarak tek beklentisi vardır. O da GÜVEN. Bunu asla göz ardı etmemeliyiz.

Yine bu çerçevede ilerleyen zamanlarda toplu olarakta hareket edilebilinir. Öreğin Emek pınarı katılımcıların tümü şu, şu tarihler arasında kargo bedeli almayacaklardır. Bunu herkes Etsy sayfalarında başlıkta duyurabilirler. Müşteriye toplu haraket edildiği imajı verilerek, daha fazla güven kazanılabilir. Zaman içinde daha çok sistemler geliştireceğiz.

Bu başlıkla fazla alakası yok ama, aklımıza gelmişken ekliyelim. Asla etrafa istem dışı mail atarak reklamınızı yapmaya çalışmayın. İnsanlara rahatsızlık vermekten ödeye gidemezsiniz ve mailde spam, istenmeyen posta listesine düşersiniz. Bu da hiç hoş olmayan bir durumdur.

Nazo Design 27 Aralık 2012 Perşembe 22:51

NAZLI HANIMA HAK VERMİŞTİM

Nazlı hanıma hak vermiş ve İnternet'ten alışveriş yaparken kargo bedava yazıyor ise benim içinde cazip geldiğini düşünerek Etsy deki dükkanıma girip bütün takılarım dan kargo bedelini kaldırdım ve fiyata dahil ettim, haklısınız bu tepki alabilir ama fiyatlarda elimden geldiğince makul olmaya çalıştım hatta başta biraz daha yüksekti düşürmüştüm, kargo bedelini kaldırınca mecburen biraz fiyatları yükseltmem gerekti eklemezsem emeğimin karşılığını alamayacağımı düşündüm ama şimdi yazınızı okuyunca hangi yol daha doğru olur aklım karıştı :(( Birde Pinterest de Emek pınarı projesi bölümündeki şahsıma ait olan takılarımın ilk paylaşım fiyatları şuankinden yüksek! kısa bir süre o fiyat ile paylaştım kısa süre sonra düşürmüştüm bu konuda sorun olabilir sanırım..

Şermince Takı Tasarım 27 Aralık 2012 Perşembe 23:09

Buna takılmayın Şermin hanım

Şermin hanım ve diğer tüm katılımcılar, biz matbu bir yayın yapmıyoruz. Sizin ile ilgili, nerede olursa olsun bir yayın yapmışsak. Bize mail ile link olarak doğrudan yayının adresini iletin ve düzeltilmesini istediğiniz kısmı belirtin yeter. En kısa sürede yayını düzeltmeye çalışacağız.

Nazo Design 27 Aralık 2012 Perşembe 23:14

Toplu hareket

Sayın yöneticim, toplu hareket edelim, şurada bir şey kalmadı sevgililer gününe, İngilizce'mizi geliştirelim :), ne bileyim not düşelim dükkanlarımıza, genelde görüyorum ben notları; kargo için notlar var ayrıca özel günlerde indirim notları var onu ayrıca ele alalım, toplu hareket edersek daha iyi olacağını düşünüyorum. Bazen terasuryları gezerken görüyorum ondada indirim yapan kişiler duyuru yapıyorlar, Emek Pınarı takımını bir kuramadık :(
daha neler var neler, mesala benim favoriye eklediğim kişi bana dönüyor, bana özel indirim yaptığını söylüyor, bunları araştırmamız lazım, buldukça burada yayınlıyalım.

Ürün fiyatlarına gelince ben değiştirmedim fiyatlarımı bu yazıyı yazmadan aklıma geldiği için son koyduğum ürünlere miktarı ekledim, kargoyu artı yaptığım halde benim ürünlerim yine diğer dükkanlardan ucuza geldi.

Nazlı DİKMEN 28 Aralık 2012 Cuma 07:44

Her katılımcı bir girişimci

Emek pnarı projesinde yola çıkarken, her katılımcının aynı zamanda bir girişimci olasını istedik. Sizin gibi her katılıcı yeni, yeni şeyler keşfedecek. Yapılması gereken, diğer tüm katılımcıların bundan haberdar edilmesi. Her katılımcı ufakta olsa deneyimlerini buraya aktarırsa, çok faydalı olacak. Sizin ve Gülden hanımın iki gün içinde paylaştığınız deneyimleriniz çok önemli ve çoğu kişiye bilgi kaynağı oldu. Bu gibi bilgilerin diğer katılımcılar tarafındanda aktarılması gerekiyor. Şunu asla unutmayalım, ayrıntılar çok önemli. Size ufak gibi gelen bir ayrıntı, burada ele alındığında, bizleri çok başka ufuklara götürebilir. Bu gibi deneyimler paylaşıldıkça, stratejimiz ortaya çıkacak. Daha sonra nasıl toplu olarak hareket etmemiz gerektiğinide yine hep birlikte belirleyeceğiz. Özellikle başlangıçta en büyük pazarı seçtik, oradan öğreneceğimiz çok şeyler var. Yeterki işimizin başında olalım. Biz nasıl masamıza oturduğumuzda, sitenin ve mağazamınız başında oluyosak, sizlerde güne başaladığınızda mağazanızın veya mağazalarınınız başında olun, her bilgi kırıntısını katılımcılarla buradan paylaşın. Unutmayın Etsy ile açılımımız şidilik bir tek pazara hitap ediyor, bundan sonra yenileri gelecek, yeni pazarlar bulacağız, oralarda başka dillerle, başka müşteri profilleri ile karşılaşacağız. Tüm engelleri hep birlekti aşacağız. Yine unutmayın, genişlememizin bir sınırı yok, genişlememiz için yapmamız gereken tek şey bilgilerimizi paylaşmamız.

Nazo Design 28 Aralık 2012 Cuma 12:06

ETSY kupon kodu

Etsy de kupon kodu bölümü var, dikkatinizi çekmiştir. (Benim anladığım kadarıyla ) O bölümde bir kod belirleyip, 2 şekilde indirimi uygulayabiliyoruz. Ya nakliye yada ürün fiyatında istediğimiz oranda indirimi uygulayıp satışı teşvik edebiliyoruz. Ücretsiz kargo yerine böyle bir uygulama yapsak nasıl olur?
Üstelik bir avantajıda indirimi belli bir dönem için geçerli olmak üzere yapabiliyoruz. Mesela siteye baktığımda sadece Ocak ayı için, yada hafta sonu için indirimler uygulanmış. Henüz denemedim ama en kısa zamanda denemeyi düşünüyorum.

Cananca Design 28 Aralık 2012 Cuma 19:07

Nazlı'cım, sana ve diger tüm katılımcılara cevaben:

Nazlı'cım,
Öncelikle sana özel olarak bu konuyu gündemimize taşıdığın için teşekkür ediyorum. Projenin tüm katılımcılar tarafından bu denli sahiplenilmiş olması beni (ve şu an ben bu satırları yazarken yanımda oturan annemi) çok mutlu ediyor.

Kargo fiyatlandırması konusunda ben de sayın admin ile aynı görüşleri paylaşıyorum. Daha açıklayıcı olmak gerekirse:

ETSY her ne kadar uluslararası bir websitesi olsa da, yaygın olarak Amerikan pazarında, Amerika'da sıklıkla kullanılmakta olan bir 'alişveriş merkezi'. Eğer ki böyle bir ortamda satış yapıyorsak hitap ettiğimiz pazarın müşteri profilini de iyi bilmemiz, onu iyice çalışmamız gerekiyor. Bunu sadece bu projenin kurucusu, ön ayak olan kişisi olarak değil aynı zamanda ekonomist kimliğim ile de söylüyorum.

Her ne kadar sizleri sessizce takip ediyor olsam da sanmayın ki bu uğurda çalışmıyorum. Ben de burada sizlere yardımcı olabilmesi için müşteri deneyimlerini topluyorum. Şu zamana kadar aldığım geri dönüşlerden sonra sizlere söyleyebileceğim şey şu: buradaki müsteri profili kargo ücreti alınmayan satışlara şüpheli bakıyorlar. Sayın admin bunun iki nedeninin oldukça güzel bir şekilde altını çizmiş. Ben de bir diğerini belirteceğim -belki de en önemlisini.

Bildiğiniz gibi Turkiye'de bir çok sektor Çin'de üretilen ürünler tarafından bir sel baskınına uğradı. Bu durum Amerika'da da farklı değil. Çin'deki iş gücünün maaliyetinin Dünya'nın bir çok yerinden düşük olması, bir çok uluslararası firmanin olduğu gibi yerel firmaların da üretimlerini Çin'e kaydırmasına neden oluyor. Fakat Çin'den ithal gelen ürünlerde kalite problemi öne çıkıyor. Maalesef ürünlerin kalitesi yüksek olmuyor. Yani düşük fiyata düşük kaliteli ürünler almış oluyorsunuz. İnternet üzerinden yapılan satışlarda da bunu gözlemlemeniz mümkün. Çin ve Çin gibi emek gücünün fiyatlandırması düşük olan ülkelerden gelen ürünlerde kargo ücreti ya hic alınmıyor ya da çok ama çok düşük bir kargo ücreti alınıyor -çogu zaman 1 dolardan az, ya da 1 dolar. eğer ki sizlerde ürünlerinizden temelli olarak kargo ücretini kaldırırsanız, müşterilerinize 'benim ürünüm kalitesiz' izlenimini verme olasılığınızı aynı ölçüde arttırırsınız.

Bu konu Dr. Ana Correa ile bir hafta önce yapmış olduğumuz haftalık olagan toplantımız esnasında da öne çıktı. Ve kendisi de bu konunun altını çizdi. Ben Canan'ın önerisine çok sıcak bakıyorum. Kupon kodlarını promosyon olarak kullanabileceğimiz gibi, belirli dönemlerde gerçekten de kargo fiyatlarını üstlenerek satışlarımızı arttırmamız mümkün. Ama, adminin de altını çizdiği gibi, ürün fiyatlarınızı bir defa belirledikten sonra onlarla kesinlikle oynamayın. Çunku ETSY müsterileri bir defa sizin dükkanınızı keşfettikten sonra sizleri takibe alıyorlar. Ve işte o zaman, buna benzer bir kampanya baslattığınızda (kargo fiyatını kaldırmak ya da düşürmek) bu, sizin satış yapmanıza ön ayak olacaktır. Umarim ben de konuya biraz daha ışık tutabilmişimdir. :)

Hepinize kucak dolusu sevgiler sunuyorum! Artık her birinizle kanlı canlı tanışabilmeyi çok ama çok daha fazla istiyorum! Umarım en kısa zaman icersinde bunu da gerçekleştireceğiz. Haberlerimizi bekleyin!
Sevgiler.


Pınar ARPACI 28 Aralık 2012 Cuma 20:53

Pınar'cım açıklayıcı

Pınar'cım açıklayıcı bilgilerin için teşekkürler... Nazife hocama selamlar...


Hale TOKATLI 28 Aralık 2012 Cuma 22:58

Teşekkürler

Sevgili adminlerimiz; size gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bu proje ile ufkumuzu açtığınız ve bize katkılarınızdan dolayı.


Figen ERCAN 29 Aralık 2012 Cumartesi 00:06

Pınar hanım teşekkürler

Açıklamalarınızdan dolayı şahsım adına bende teşekkür ediyorum, Pınar hanım sevgili hocama da kucak dolusu sevgiler gönderiyorum.. :)


Şermince Takı Tasarım 298 Aralık 2012 Cumartesi 00:12

Shipping and handling

Evet bende öncelikle güzel açıklamalar ,bilgilendirmeler için çok teşekkür ediyorum. Ben dükkanımda Amerika için ufak ürünlerimi free shipping yapmaya karar verdim, çünki bana cok maliyeti olmuyor. Ama diğer yerlere mutlaka ekleyeceğim. Ayrıca Amerika'da inanılmaz derecede evden İnternet üzerinden alişveriş olduğunu ve insanların her alışveriş sonunda shipping and handling olayına o kadar alışık oldukları ortadaki hemen onun fiyatına bakıyorlar yani olmazsa olmaz lardan biri gibi oturmuş bu durum, acaba free mi diye düşünmüyorlar ama bazı sitelerde böyle olabiliyor ki Pınar'ın da bahsettiği gibi o satışlarda mutlaka kalite düşüklüğü oluyor geneldede Çin'den geliyor. Bende bu konun önemli olduğunu duşünüyorum ve mutlaka cazip kılınması gerekiyor ise toplu hareket edilerek belli dönemlerde indirim kupunları uygulanabilir, birde WITH ANOTHER ITEM bölümünün abartılmaması gerektiğine inanıyorum. Sevgilerimle.


Moonsten Jewelry 29 Aralık 2012 Cumartesi 06:25

New treasury

http://www.etsy.com/treasury/MjYxMDE5MDJ8MjcyMTE5NDg4NQ/happy-2013?ref=pr_treasury


Moonstern Jewelry 29 Aralık 2012 Cumartesi 11:02

Bugün hazırladığım treasury....

http://www.etsy.com/treasury/Mjc0NTA5MjF8MjcyMTE5NTA3Mw/alternatives-for-the-beautiful-gift?ref=pr_treasury


Şermince Takı Tasarım 29 Aralık 2012 Cumartesi 17:31

Etsy de güvenilir bir dükkan olmak...

Emek pınarı projesiyle daha önce böyle satış yapan sitelerde ben hiç paylaşımda bulunmadım, benim gibi sanal pazar da dükkan açmayan arkadaşlar adına bir kaç gündür aklıma devamlı bir soru takılıyor, bizler evde kendi el emeklerimizi katarak temiz, kaliteli ve farklı tasarımlar yapmaya çalışan bayanlarız, sizlerin yorumları ve çevremizdeki dükkanların bölümlerini inceleyerek yavaş yavaş yol katetmeye çalışıyoruz, öncelikle site yabancı dil üzerine paylaşım yapıldığı için çok zorlanıyorum, bir şekilde yorum yazıyorum ama kendi ana dilimiz de olmadığı için kendimi rahat ifade edemediğimi düşünüyorum, üzülüyorum nedeni herkez kendi kapasitesine göre en güzelini yapmaya çaba harcıyor, emek veriyor fakat pazarlamak daha fazla emek istiyor, yönlendirmeleri çok fazla dikkate alıyorum yolun başında yanlış intiba yaratmak beni çok korkutuyor, ben hep kendi çevremde ürettiklerimi sattım ellerine aldılar baktılar ve hep beğeni aldım, temiz ve kaliteli iş çıkartmak için özen gösteriyorum ve Etsy de alışveriş yapan müşteriler beni, nasıl özen gösterdiğimi bilmiyorlar, boncukları birleştirirken içimde ne hayaller ümitler büyüttüğümü bilmiyorlar, siteyi her açtığımda bir dua ediyorum işallah satış olmuştur, ikinci duam işallah satış olursa da karşımda bana güven duyarak alışveriş yapan kişiye mahçup olmamak daha hiç bu denemeyi yaşamadığım için karşımda ki kişiyi hayal kırıklığına uğratmaktan da korkuyorum el emeğimden asla mahçup olmam, titiz çalışmamdan verdiğim emekten eminim ama o kişiye ulaşıncaya kadar sorun olursa diye korkuyorum, göz nurum takılarımı Etsy'de satışa sundum ama kargo yu kaldırdım satış fiyatına ekledim benim dükkanımı takip eden müşteri varsa yanlış intiba yaratmışmıyımdır bundan korkuyorum, kaygılarım illa hemen satış olsun değil, kaygım tabiri caizse, daha emeklemeyi öğrenmeye çalışan dükkanımın, farkında olmadan kapısından dönülmesini istemiyorum... Biz bu yola hep beraber başladık arkadaşlar Pınar hanımın ve Nazo ekibinin desteğiyle, ben bu korkularımı buradan başka yerde yazamazdım, beni sizler anlarsınız, sizleri de ben anlarım biz beraber bu yola hep beraber baş koyduk ve içimde günlerdir süre gelen sıkıntımı da yine sizler ile paylaşmak istedim, (dertleşmek adına) sevgilerimle...


Şermince Takı Tasarım 29 Aralık 2012 Cumartesi 16:45

Panik yapmayın hata yaparsınız

Hep söylüyoruz, panik yapmayın hata yaparsınız. Sizin yaptığınız gibi, Nazlı hanımın ve Gülden hanımın yaptığı gibi. Her paylaşılan deneyim ve düşünce, tüm katılımcıları yönlendirecek ve stratejimizi ortaya çıkaracak. Zaman içinde tüm taşlar yerine oturacak. Yabancı dil kaygınızıda bir yana bırakın, yanlış bir şey dermiyim korkusunu barındırırsanız hiç bir şey ifade edemezsiniz. Çabalıyor ve bir şeyler anlatmaya çalışıyorsanız, hiç korkmayın bir şeyler yapıyorsunuz demektir, hiç bir şey yapmamaktan iyi bir durum bu. Karşı taraf anlatmaya çalıştıklarınızı anlayacaktır. Şöyle bir kurgu yapalım. Yolda bir yabancı ile karşılaştığınızda, anlaşmaya çalışıyorsunuz, ve bir şekilde anlaşıyorsunuz. Burda da böyle olacak. Anlayamadığı bir konu hakkında, size mutlaka soracaklardır burada ne demek istediniz diye ve bir şekilde ilerleyeceksiniz. Hatırlıyormusunuz ilk enstrümanı size aktarırken, Gmail hesabınızı açık tutun demiştik. Ardından görüntülü ve sesli konuşmaya çekmeye çalıştık sizleri. Bunlar böye sorunlar yaşayacağınız anlarda sizin, kendinizi ifade etmek için kullaanabileceğiniz entrümanlar. Müşterinizi oraya çekip, gerekiyorsa yüz yüze görüşüp, konuşamanız bile anlatabilecesiniz. Ürünlerime ve işçiliğime güveniyorum diyorsunuz. Müşterinizle gerektiğinde canlı iletişime geçip, kamera ile canlı olarak tüm özelliklerini gösterebilirsiniz. Müşterinize göstereceğiniz böyle bir ilgi, öngörümüze göre onu fazlası ile onure edecektir. Sizler emeğinizi satmaya çalışıyorsunuz, bu çok farklı bir şey. Emeğini satmaya çalışırken verilen tüm çabalar taktire şayandır, bunu asla unutmayın. Pınar çoğu şeyi güzelce toparlamış, tekrar göz gezdirin http://www.nazodesign.com/comment/1252#comment-1252 İşinizin başında olun yeter gerisi gelecektir. Buraya aktarılan bilgiler oldukça kıymetli, her katılımcı hem yazıları hemde yorumları atlamadan dikkatlice takip etsinler. Takip etme yolunu gözden kaçıranlar için aktarmıştık. http://www.nazodesign.com/comment/1250#comment-1250


Nazo Design 29 Aralık 2012 Cumartesi 19:07

İyi gidiyoruz

Şimdilik 213 ürün, http://www.etsy.com/search?q=emek%20pinari&view_type=gallery&ship_to=TR Tag kısımlarına Emek Pinari eklenmiş.


Nazo Design 30 Aralık 2012 Pazar 01:214

Biri dedi, uyku tutmuyor diye

Biri demişti uyku tutmuyor diye, Ayten hanım olmalı galiba. İşinizi yapın yatın uyunun. İnci ARIN, satışın gerçekleşme saati ile ilgili, kaba verieri paylaşırsa, durumu anlayacaksınız. Genelde, seçtiğimiz pazarda, satış, siz uykuda iken oluyor. Hatırlıyormusunuz? Evsane vardı, Uyur iken servetlerine ne ekleniyor diye. İşini yap, yat uyu.


Nazo Design 30 Aralık 2012 Pazar 01:58

Pınar'cığım Teşekkürler

Pınar'cığım asıl ben teşekkür ederim, bize böyle güzel bir fırsat sunan "Nazo Tasarım" ekibi ve sana :) :)


Nazlı DİKMEN 30 Aralık 2012 Pazar 15:13

Sevgili Şermin'e Cevap

Şermin'cim, yazını okudukça sanki beni anlatıyormuşsun duygusuna kapıldım. Aslında bu duyguları yaşayan yalnızca sen ve ben değiliz. Bir çok arkadaşın bu duyguları yaşadığı çok aşikar. Çünkü öyle bir yola çıktık ki teknolojik bilgimiz yetersiz, bilgisayarı yeterince kullanamıyoruz ama yapacağımız iş, bilgisayarla şakır şakır oynamayı gerektiriyor. Türk sitelerinde satış yapmamışız, bir bloğumuz olmamış, kalkmış uluslararası bir sitede satış yapmayı düşünmüşüz. Üstelik yabancı dilimiz hiç yok. Ben kendi adıma söylüyorum, boyumdan büyük işe kalkışmışım. Yani emeklemeden yürümeye kalkmışım. Şermin'cim ben hemen hemen her gün sitemize girip yazıları okuyorum. Çok büyük çoğunluğunu okumuşumdur. Emek Pınarı grubu içinde aslında en çok yol alan, kendine en çok bilgi katıp uygulayan kişi olarak ben seni görüyor ve kutluyorum. Çok içtendin. Açık yürekliydin. Soru sormaktan kaçınmadın. O yüzden seni çok sevdim. Çok güzel de yol kat ettin. Kaygıya düşme. Her işin başlangıcında hatalar yapılması o kadar doğaldır ki... Belki sen de hata yapacaksın satış işlerinde. Ama bunlar seni korkutmasın. Daha çok gençsin canım. Bana gelince dükkana koyacak ürünlerim var. Ama daha bir hafta öncesine kadar Facebook'a fotoğraf koymayı bilmiyordum. Aslında yazıları okuyarak dükkan bile açtım. İnan ki karambole oldu. Sonrasında özel nedenlerle Emek Pınarı'ndan uzak kaldım. Beynim başka konulara yoğunlaştı. Artık yavaş yavaş tekrar yoğunlaşmam lazım. Hedefim en geç bu ayın sonuna kadar dükkanımdaki ürünleri çoğaltmak, daha bilinçli ve ilgili olarak dükkanımı ve dükkanları takip etmek olacak. Biliyor musun bu arada sana da soracağım sorular olacak. Bana yardımcı olacağını düşünüyorum. Sevgilerimle...


Hatice ŞENGÜR 30 Aralık 2012 Pazar 20:33


Hatice hanıma... :)

Yazınızı şimdi okudum üzgünüm geç cevap yazdığım için, yorumlarınız için çok teşekkür ederim iltifat etmişsiniz, ama mutlu oldum gerçekten. Rica ederim sorularınıza bir nebzede olsa cevap verebilmek beni çok mutlu eder. Lütfen bana soru sormaktan çekinmeyin.. :) (Etsy'den özlü bir söz ile bitirmek istedim) SEVGİLER..


Şermince Takı Tasarım 05 Ocak 2013 Cumartesi 19:15

Sevgili Admin, dükkan açma

Sevgili Admin, dükkan açma hazırlıkları aşamasında, ''ürün iadesi yoktur'' ibaresi dikkatimi çekti. Bizler ne yapmalıyız? Sevgiler.


Zeynep BOZDAĞ 21 Ocak 2013 Pazartesi 18:21

Bu konu hakkında diğer katılımcılar

Bu konu hakkında diğer katılımcılarda fikirlerini belirtirse iyi olur. Biz bunu kayda almadık. Siz istediğiniz gibi davranabilirsiniz. El işi ürün satacağınız için, bizim görüşümüz ürün geri iadesi çok düşük bir olasılık gibi gözüküyor. Dediğiniz gibi diğer katılımcılarda fikirlerini belirtirse iyi olur.


Nazo Design 21 Ocak 2013 Pazartesi 22:54

Facebook

Arkadaşlar dün geceden itibaren Facebook hesabıma giremiyorum, bir arkadaşımdan sürekli etiketle mesajı geliyor idi, şüphelendim onu listemden sildim, çünki son zamanlarda bir virüs olayı duyuyor idim. Cepden giriş yapıyorum ama pc den yapamıyorum beni görebiliyormusunuz, benden garip mesajlar geliyormu, bunu merak ediyorum yazarsanız sevinirim, virüs yok eminim, ama açamıyorum. Sizde sorun varmı? Sevgiler hepinize.


Moonsten Jewelry 22 Ocak 2013 Salı 18:00

Kontrollerinizi yapın veya tekrar gözden geçirin

Şifrenizi zor belirleyin harf ve kelimelerden oluşsun. İkinci olarak bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin, keylogger tarzı bir proğram yüklenmiş olabilir, bu yazdıklarınız karşı taraftan görünmesini sağlar, değiştirdiğiniz şifrede karşı tarafın eline geçebilir. Windows kullanıyorsanız Microsoft'un ücretsiz virüs tarama proğaramını yükleyip taratabilirsiniz http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/security-essentials-download Verim alırsanız, diğer virüs proğramını kaldırın çift virüs proğramı makinanızın performasını düşürür bilginize. Bahsettiğiniz gibi bu aralar bu sizi bir iletide etiketleme olayı oldukça arttı, kuşkulandığınız hiç bir linke girmeyin. Ayrıca kazara Facebook üzerinden linke tıklarsanız bir uyarı mesajı alabilirsiniz bunuda onaylamamaya dikkat edin.Nazo Design 22 Ocak 2013 Salı 22:51

Nazo Örgü Kullanarak Yıldız Nasıl Yapılır Bölüm 1/4
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar