19 Kasım 2012 Pazartesi

Star, Yıldız

Miyuki boncuklarla yaptığım takım, güzel bir doğum günü yeni yıl hediyesi olacaktır.

İletişim dikmennazli (at) gmail com


Fiyatı: Kargo dahil 35 TLDaha önce yapılan yorumlar.


Nazlı Canım, ETSY'de

Nazlı Canım, ETSY'de ürünlerinin özelliklerini yazmıyorsun. Onları basit cümlelerde olsa yaz. Olmadı Ayten'den yardım al. İngilizce bilen birinden yardım al. Mutlaka nasıl yapıldığını, hangi tekniği kullandığını, kaç kristal kullandığını veya neler kullandığını. Hatta kaç kum boncuk kullandığını. ayrıntıları ile yaz. Yoksa seni bulamazlar. Ürününü anlatman lazım.

Nazife ARPACI 19 Kasım 2012 Pazartesi 23:24


En Kısa zamanda

En kısa zamanda halledeceğim hocam, aklımda, ben şimdilik girmiş olmak için giriyorum bilgileri düzenleyeceğim tekrar, biliyorum eksiklerim var.

Nazlı DİKMEN 20 Kasım 2012 Salı 07:25

Bu konu önem kazanmaya başladı ve başlamalıda

Mağazalarınızda ürün altındaki bilgilerin açıklayıcı olması önem kazanmaya başladı. Bu konu hakkında ayrı bir yazı yazmayı düşündük, fakat onun yerine şöyle bir pratik yapmamız daha sağlıklı gibi geldi. Bu adımda bloglarında yayın yapan tüm katılımcılar birlikte hareket ederse kendi kendimizi daha iyi yapılandırabiliriz. Daha sonra bu tecrübelerimizi mağazalarımıza aktarırken daha rahat eder, zorlanmayız.

İlk adım olarak İngilizce çeviri konusunda iki kaynaktan yararlanabilirsiniz. İlki Google Translate ikincisi Sesli Sözlük, iki kaynak göstermemizin nedeni, iki çeviriyi karşılaştırabilmeniz için. Sesli sözlük fonotik olarak bize daha uygun gelebilir. İki çeviri elemanı ile ayrı ayrı çalışın ve aradaki farkları arayın.

ikinci adım, ürününüz hakkında olabildiğinde bilgilendirmeye çalışın. Bunun için illa çok uzun yazmanız gerekmiyor. kısa ve açıklayıcı bilgiler ilk adım için yeterli olacaktır. Örneğin Materiel : Sand beads gibi.

Üçüncü adım, birbirinizin gönderilerine o ürün hakkında bilgi edinmeye çalışarak birbirinizi yapılandırabilirsiniz? Yine örneklemek gerekirse Nazlı hanımın bu gönderisindeki yıldızların inç olarak biz boyutlarını merak ettik? Kolyenin ve küpelerin yıldızlarının uçtan uca arasındaki mesafe kaç inç? Kolye takıldığında gögüs hizasında ne kadar yer kaplayacağı için bu soruyu sorduk. Gögüs izasında dedik, peki birde kolyenin zincir uzunluğunu inç olarak verebilirse, kolye takıldığıında boynumuzda düşey olarak nerede yer alacak?

Bu gibi soru cevaplarla ilerlersek bir çok katılımcıya ürünleri sergilerken, altlarına neler yazmaları gerektiği hakkında fikir vermiş olacağız?

Tamam ilk adım olarak biraz zorladık, bir kopya verelim ozaman. Bir inç 2.54 cm


Nazo design 20 Kasım 2012 Salı 19:14

İngilizce

Hocam, Google Translate diyorsunuz, onu bile anlamakta zorlanıyoruz, tercümeyi çöz çözebilirsen, bazen saçma saçma kelimeler çıkıyor, ben bugün dairede biraz çalıştım, yarın şu inç melesini de hallettim mi tamamdır.

Nazlı DİKMEN 20 Kasım 2012 Salı 23:25

Sesli sözlük

Bahsettiğimiz sesli sözlüğüde onun için verdik, Check etmeniz daha kolay olsun diye.

Nazo design 20 Kasım 2012 Salı 23:29

Düzenleme

Hocam nasıl olmuş diğerlerinide yavaş yavaş gireceğim :) :)
https://www.etsy.com/listing/115523032/star

Nazlı DİKMEN 21 Kasım 2012 Çarşamba 10:47

Böyle, böyle ilerleyeceğiz.

Yorulacağız ama böyle, böyle ilerleyeceğiz. Eskisinden çok daha iyi.

Nazo design 21 Kasım 2012 Çarşamba 12:21

Vakit :(

Ah vaktim olsa neler yapacağımda zamanım yetmiyor :(

Nazlı DİKMEN 21 Kasım 2012 Çarşamba 13:39

Şablon

nazo hanım merhabalar, benim aklıma bir soru takıldı. sitenizde birtakım hapishane işi şablonlar bulunmakta. o programda yandaki boncuklar sayısıyla dizildiğinde bütününü oluşturuyor mu? eğer oluşturmuyorsa diyelim ki 42 cm olacak o zaman dizerken nasıl anlayacağız? lütfen anlatabilir misiniz? kolay gelsin

Yasemin CINGILLIOĞLU 29 Aralık 2012 Cumartesi 22:37

Bu konuyu biliyorum ama biraz

Bu konuyu biliyorum ama biraz karışık bir konu, Nazife hocanın anlatması daha iyi. Kafanızı karıştırmak istemem. Yasemin hanım daha önce hapishane işi çalıştınız mı, ilk kez mi yapacaksınız?

Hale TOKATLI 30 Aralık 2012 Pazar 12:15

Hapishane işi şablon okuma

Yasemin hanım öncelikle sizin nezdinizde tüm arkadaşlarıma merhaba

Hocamız Amerika'ya gitmeden önceki derste bize şablon okumayı öğretti. Bende dilimin döndüğü ve anladığım (bakalım anlamışmıyım?) kadarıyla size aktarmak istiyorum. :)

Şablonun sağ tarafında sayı ve renklerin olduğu bölümün üst kısmında yazan (6, 9,14 gibi ) rakamlar örgünün kaçlı olacağını, hemen altında yer alan rakam ise şemada gösterilen bir dizim için kaç boncuk olduğunu (mesela 900 gibi) gösterir.

Biz hemen bu açıklamaların altında sol sütündan başlamak üzere gösterilen renk ve sayılarda sütun sütun tüm boncukları dizmeliyiz. Bu bir dizim diyelim 900 boncuk dizdik, kaçlı örüyorsak o sayıya böldüğümüzde öreceğimiz sıra sayısını elde ederiz. diyelimki 900 boncuk dizdik ve 10'lu örüyoruz 900/10 = 9 sıra örgümüz olacak. bu durumda örgümüzü 9 sıra olacak şekilde ördükten sonra onu cm olarak ölçtüğümüzde bu bir dizimin ne kadar öreceğini bize verecektir.

Şimdi diyelim 9 sıra 5cm ördü ve siz 40 cm örmek istiyorsunuz bu durumda 40/5= 8 işte siz şablondaki sıralamayı 8 defa dizeceksiniz demektir.

Umarım faydalı olur. Canım hocam inşallah hatasız anlatmışımdır?:)

Yapacak arkadaşlara kolay gelsin sevgilerimle.

Zeynep AKI 30 Aralık 2012 Pazar 12:32

Teşekkür

Teşekkür ederim Zeynep hanım. İlk denemem olacağı için bilmiyordum.

Yasemin CINGILLIOĞLU 30 Aralık 2012 Pazar 18:21

Zeynep hanım kutlarım sizi.

Zeynep hanım kutlarım sizi..Ben bu kadar düzgün anlatamazdım.Bana göre doğru anlatmışsınız.

Hale TOKATLI 30 Aralık 2012 Pazar 12:43

Zeynep Hanım'cım, Hapishane

Zeynep Hanım'cım, Hapishane işi şablonları genellikle 1 sütundan fazla veriliyor. Diyelim ki bir model var. Yanında da 4 sütun şablonu var. Soldaki sütundan ve yukarıdan aşağıya doğru sıralama yapacağız. Sütun bitti. İkinci sütuna sıra geldi. Yukarıdan aşağıya mı, aşağıdan yukarıya doğru mu sıralamayı sürdüreceğiz? Teşekkürler....

Hatice ŞENGÜR 30 Aralık 2012 Pazar 19:57

Hatice Hanım

Her zaman yukarıdan aşağıya aman dikkat!

Nazlı DİKMEN 30 Aralık 2012 Pazar 20:10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar