23 Kasım 2012 Cuma

Ben Kimim?

1971 Gebze / Kocaeli doğumluyum. Gebze Sarkuysan Lisesi mezunuyum. Spor akademisi sınavlarına iki kere girip, almış olduğum puanlar çok yüksek olmasına rağmen kazanamayıp büyük bir hayal kürıklığı ile spor hayatıma son verip iş hayatına atıldım.

Ama yine dayanamayıp hakemlik sınavlarına girerek belli süre voleybol bölge hakemliği yaptıktan sonra. 10 yıla yakın özel sektörde yönetici asistanı olarak çalıştım ve 2002 yılında Amerika'ya geldim. Amacım sadece gezmek ve dil öğrenmek birazda çocukluktan beri gelen bir merak ve hayali gerçekleştirmek idi. Kısmet burada evlenip yaşamak imiş. 2004 Yılında sevgili eşim ile evlendikten sonra 2006 ve 2008 yıllarında iki tane çok tatlı kızlarıma sahip oldum. İlk hamileliğimde iş hayatım da olmadıgı için ve yurt dışındaki yaşam şartlarından dolayı sanırım yalnızlık, hasret ve bazı şeyler beni bir şeyler öğrenmeye itti. İnternet'ten ne yapabilirim diye araştırma yaparken Gaye Döşer hanımın Beady Home 24 lük eğitim setini gördum ilgimi çekti, takıları inceledim neden olmasın dedim çok uzun zaman sonra bir şekilde bu sete sahip oldum ve her gün bir takı yaparak teknikleri öğrendim, ilk yaptıklarımı etrafımdaki arkadaşlarıma hediye verdim, sonra merakım daha arttı ama çocuklarım çok küçük olduğu için fazla üzerinde duramasamda hep bir araştırma içerisinde idim. Sonra bir gün Nazo örgüyü farkettim herkes bir şeyler konuşuyor acaba dedim nedir? kim yapmış? nasıl bir şey? derken Nazife hocama ulaştım, bana inanılmaz derecede yardımcı oldu ve Nazo örgüyü öğretti, sizlerle beraber olmama yardımcı oldu, beni çok güzel bir ailenin ferdi yaptı kendisine bir kez daha buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Amacım daha güzel takılar yapabilmek ve yaptığım takılari satabilmek, hem kendimi ödüllendirmek hemde  çocuklarıma ileride maddi manevi bir şeyler yapabilmek. Aslında çok yapmak istediğim şeyler var ama adım adım gidersem başarırım diyorum hedefim kendime ait bir iş yerimin olması küçükte olsa bir mağazam olsun istiyorum, umarım hepimizin istediği gibi olur hersey.
Saygilarimla,

Moonsten jewelry

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar