5 Ekim 2012 Cuma

Test satışı süreci


Emek pınarı projesi kapsamında test satışı gerçekleşti. Yazıyı yazmak için satışın sonlanmasını bekledik. Bu süreci sizlerle paylaşacağız.

1 Ekim 2012 Pazartesi geceyarısına doğru Etsy mağazasına bir ürün eklendi. Ürün eklenirken detaylardanda göreceğiniz gibi tüm özellikleri belirtildi. Ardından ürün Nazo Design sitesine eklendi.
Sonraki adımda Nazo design üzerindeki sayfa Facebook'ta sadece likn verilerek paylaşıldı. Etsy sayfası Pinterest üzerine pinlendi, Pinterest'te pinleme yapılırken aynı yazamda pinlenen yayın Twitter üzerindende yayınlanıyor. Böylece hem dükkan hem site üç sosyal medyal üzerinde paylaşılmış oldu. Burada dikkat edilen husus her üç paylaşımda da ürün detaylarına bakmak isteyeni satın almaya götürmesini sağlamaktı.
2 Ekim 2012 Salı sabahı (bulunduğumuz zaman diliminde, bir çoğumuzun uykuda olduğu saatlerde) satış işlemi gerçekleşti ve PayPal hesabına alıcının ödemesi geldi. Satış Abd'nin Illinois eyaletine gerçekleşmişti. Ürünün mağazaya konması ile satışı arasında geçen süre yaklaşık 8 (sekiz) saatti. Ürün aynı gün kargoya verildi. Alıcının kişisel bilgilerinde sorun olması nedeni ile yazışmalar yapıldı, sorun giderildi ve aynı gün 18:43 itibari ile kargo yola çıktı. Yola çıkan kargonun alıcı tarafından takip edilebilmesi için takip numaraları alıcıya ulaştırıldı.

4 Ekim 2012 Perşembe günü Chicago saati ile öğle sıraları 12:31 itibari ile ürün alıcıya ulaştı ve satış sonlandı. Alıcı ancak ürünü akşam iş dönüşü aldığını ve memnuniyetini belirttiği iletisinide gönderdi. Satışın gerçekleşmesinin yanı sıra tüketici aldığı üründen memnun kalmıştı.

Bu satış trafiği İnternet üzerinde nasıl işledi. Alıcı Facebook üzerinde gördüğü beğenip merak ettiği linki tıklayarak Nazo desing sayfasına geliyor ve site içinde hiç bir gezinti yapmadan ürüne bakıp satın al butonuna tıklayarak Etsy sayfasına gidiyor ve satın almasını gerçekleştiriyor. Bu trafik verisi Google Analistics tarafından gözlemlendi.

Bu satış süreci size bilgilenmeniz açısından anlatıldı, her zaman aynı şey olacak diye bir kural yok. Bu satıştan sonra konan 2 adet ürün 3 gündür satışını bekliyor. Bu satışın bu denli hızlı gerçekleşmesinin en büyük nedenlerinden birinin, satışa konan ürünün farklı ve muadilinin pek görülmediği bir ürün olmasından kaynaklandığıını düşünüyoruz.


Bu yayın http://www.prodigystream.com/2014/01/test-sats-sureci.html adresine aktarıldı.


Bu güne kadar yapılan yorumlar.İngilizce.

Nazife hanım, öncelikle tebrik ederim, hayırlı olsun, darısı başımıza diyelim:) Ürün detayları İngilizce olarak yazılacak biliyorum, ama çeviriler tam anlamıyla doğru çevrilmiyor, İngilizce bilen biri tarafındanmı yazdıralım.

Emine Takı Tasarım 05 Ekim 2012 Cuma 16:26

İngilizce konusu

Tabiki öyle olursa çok daha iyi olur. Zaman içinde onada çözüm üretilir diye düşünüyoruz. Belli kalıplar oluşturulabilir onun üzerinden gidilebiilr.

Nazo Design 05 Ekim 2012 Cuma 16:43

İp

Nazife hanım size birşey sormak istiyorum, hapishane işinde hangi ipi kullanıyorsunuz acaba ben masura kullanıyorum 15 veya 20 lik örmelerde çok sert oluyor yapamıyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.

Emine Takı Tasarım 05 Ekim 2012 Cuma 16:45

Hapishane işinde kullanılan iplik

Emine hanım Altınbaşak nakış ipliği 50 numarayı tavsiye ederim.

Emine Takı Tasarım 05 Ekim 2012 Cuma 17:12

Darısı bize :)

Darısı bize diyelim, hayırlı olsun ilk satışınız hocam, bakalım bizimkiler nasıl olacak ben de merakla bekliyorum, dil en büyük sorunumuz ???

Nazlı DİKMEN 05 Ekim 2012 Cuma 16:46

Hep birlikte olacak merak etmeyin

Bu size aktarılmak için yapılan ve adım, adım takip edilen bir test satışıydı. Hep birlikte yapacağız merak etmeyin. Adımları sıra ile ve doğru atalım yeter.

Nazo Design 05 Ekim 2012 Cuma 17:14

Teşekkürler.

Çok teşekkür ederim Nazife hanım

Emine Takı Tasarım 05 Ekim 2012 Cuma 17:31

Tebrikler

Nazife hocam dün gece o kadar çok dikkatli okumama rağmen satış ile ilgili bir şey bulamdım ve gece boyu kafama takıldı, ama iki ürün eklediginizi farkettim, bir yüzük satılmış gözüküyordu ama tarihi eski idi, Pınar da sürekli ürün eklemeyin dediği için denemeyi sizin yaptığınzı tahmin etmiştim ama satışı göremediğim için de acaba nasıl oldu diye çok düşündüm şimdi okuyunca çok da sevindim bize güzel bir yol gosterdiğiniz için tekrar teşekkür ediyoruz hepimize hayırlı olsun diyorum. Sevgilerimle.

Moonsten Jewelry 05 Ekim 2012 Cuma 17:45

Ahh Nazife hocam, Pınar hocamız hızlandı

Ttest satışı için tebrik ederim satılan ürünü görmek isterdim. Ayrıca resime isim yazmak için uğraşırken başka işlemler geldi. Paypal hesap açma işlemini yaptım hesap numarası tamam kredi kart bilgisi istiyor anladığım kadarıyla zorunlu değil ben alış veriş yapmayı düşünmüyorum çünki, yabancı dil bilmiyorum gerektiğinde kart bilgilerini ayrıca girerim diye düşündüm mevduat hasabımı tanımladım. Şimdilik bu kadar yapabildim 06-15 ekim arası şehir dışında olacağım biraz geri kalabilirim ama yapacak birşey yok gelince de bayram, çok yoğun misafirim var yatılı fırsat buldukça takip etmeye çalışacağım bilgi vermek istedim. Sevgiler.

Yasemin TAKI 05 Ekim 2012 Cuma 18:14

Kredi kartı konusu

Yasemin hanım bunu yorumlar kısmında bir kaç kere özellikle belirttik. Önemli olduğu için bir kez daha değinelim. Kredi kartı kullanmanız gereken yerler olduğunda, mutlaka çalıştığınız bankanın İnternet şubesinden sanal kredi kartı yaratıp onu kullanın, asıl kart bilgilerinizi vermeyin. İçiniz rahat olur. Çalıştığınız bankanın İnternet şubesine girdiğinizde sanal kredi kartının nasıl çalıştığını göreceksiniz.

Nazo Design 05 Ekim 2012 Cuma 19:53

Test Satışı

Satış sürecini baştan sona çok sevinerek okudum. Bu site ve Etsy arasındaki link bağlantıları gerçekten çok harika bir olay. Ben de bunun gibi bağlantıları, bloğum, facebook ve Emeksensin de yapıyorum.Pinterest ve Twitter da link verip paylaşıyorum.

Şimdi sıra Etsy ile Nazo arasında alıcıyı doğrudan satışa götürecek bağlantıyı kullanmak için sabırsızlanıyorum arkadaşlar.

Bu konuda biraz sabırsız ve aceleci davranıyorum ama, uzun süredir yapmak istediğim Etsy de satış için yapmam gerekenleri sevgili Pınar Hanımdan öğrenecek olmak beni çok mutlu ediyor. Bir türlü yabancı dil yüzünden cesaret edemediğim bu sitede satış yapacak olmak çok güzel bir duygu.
Bunun için Pınar hanıma ve annesi Nazife Hoca'ya bize bu konuda yardımcı olacakları için, teşekkür ediyorum. Sevgilerimle:)

Gülden TAKI 05 Ekim 2012 Cuma 22:32

Satışın gerçekleştiğine çok

Satışın gerçekleştiğine çok sevindim.

Nurcan ÇIVGIN 05 Ekim 2012 Cuma 22:47

Google Analytics

Merhaba arkadaşlar, dün gece çok güldüm ve çok da güzel bir deneyim kazandım. Sonunda bloğuma, yukarıdaki test satışı ile ilgili yazıda Pınar hanımın bahsettiği Google Analytics http://www.google.com/intl/tr/analytics/ raporlarını alabaliceğim kodu ekledim:) Bu konuda dün gece bana sorduğum çok gülünç ve şaşkın sorularıma sabırla cevap verdiği için, Nazife Hocama teşekkürlerimi yolluyorum. Ama inanın çok güzel bir deneyim oldu, başarıyla sonuçlandı.Artık benim bloğuma http://guldentaki.blogspot.com/ kaç kişi ziyaret etmiş, hangi ürünümü daha çok ziyaret etmişler ve bunun gibi şeyleri takip edebileceğim. Çok mutluyum bunu da başardım. Bloğumu açarken de blog sahibi arkadaşlarımdan sorarak ve üstüne bastığım her butonun ne olduğunu okuyarak, anlamaya çalışarak anlamadığımı da sorarak uğraşmıştım. Artık bloğumu daha çok izlenir duruma getirmek için çalışacağım. Bana destek olduğu ve sorduğum sorulara sabırla cevap verdiği için, Nazife Hocama tekrar teşekkür ediyorum.
Sevgiler Gülden.

Gülden TAKI 06 Ekim 2012 Cumartesi 09:55

2 Adet Sipariş Aldım

Bu arada yukarıdaki yazım da anlattığım şeyle uğraşırken,Facebook sayfamdan https://www.facebook.com/guldentakitasarim?ref=hl benim ürünlerimi beğenen bir bayan 2 adet sipariş verdi:) Arkadaşlar ne yapıp edip, şu İnternet in nimetlerinden faydalanmamız lazım. Satış yapabilmek için bu çok önemli.

Gülden TAKI 06 Ekim 2012 Cumartesi 10:05

Gulden Hanim,
Tebrik ederim! Satış yapmak çok ama cok zevkli bir iş! Yola devam!

Pınar ARPACI 07 Ekim 2012 Pazar 21:31

Teşekkürler Pınar Hanım

Evet, takılarımı yaparken duyduğum mutluluk kadar, onların değerini bilen kişilerce beğenilip satın alınması da, benim için çok büyük bir zevk.

Gülden TAKI 07 Ekim 2012 Pazar 23:43

Beyoğlu taşlı yüzük nasıl yapılır
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar