13 Ekim 2012 Cumartesi

Tasarım ve takı,hayal gücü ve yetenek... Bütün bunların eşiğinde boncuğun hayal dünyasına adım atmakla başlar..

İzmir'in güzel ilçesi Karşıya'dan gelip İstanbu'la yerleşerek 2006 dan bu yana İsmek'de Takı ve tasarım branşında öğretmenlik yapıyorum.. İki kurs merkezinde görevimi sürdürüyorum. (Kadıköy-Merkez ve Maltepe-Zümrüt Evler). El sanatlarının bana göre en seçkin dalı olan bu branşın bana öğrettiği her inceliği de bu kurumlarda öğrencilerle paylaşıyorum. Onların ilerde kendileri için "önce" birer meslek, sonra da kendi hayal güçlerinin açığa çıkmaları, yeteneklerini fark etmeleri için bütün bilgilerimi öğreterek onların gözlerindeki ışığı görüp yeni insanların hikayelerine misafir oluyorum. Toplumdaki kadının yerini belirleyecek en önemli özellik onların üretici yanlarını desteklemek, farkındalık yaratmaktır. Kendilerine olan öz güvenlerinin bir meslek ya da bir hobi edinerek dirilmesi en keyif aldığım yanlarıdır. Bu sayede güzel insan ilişkilerini, toplum içinde hak ettikleri yerlere taşımak adına seçtiğim bu mesleğin bana kattığı en önemli özelliğin doğru ve çıkarsız insan ilişkilerinde bir bağı kurmaktır. Eminim bu zincir bu sayede daha da büyüyecek ve kopmaz bir hal alacaktır.

Her kadın mutlaka fark etmediği yeteneğini bir gün gün ışığına çıkaracaktır. Bundan hiç kuşku duymadım ve yanılmadım. Umarım sizler de aynı duygular içinde bu öğretici ve eğitici yolda ilerlersiniz.

Takı-Tasarım Usta Eğitici

Şeyda ERDAMAR


Daha önce yapılan yorumlar


Egenin incisi İzmir'den gelip

Egenin incisi İzmir'den gelip benimde gönlüme taht kuran canım arkadaşım sende bu yürek olduktan sonra daha kim bilir ne güzellikleri ortaya çıkartacaksın. Senin yaratıcılığın, bakış açın ve güzel konuşup yazman insanların kalbini fethetmeye yeter. Biz birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece gizli kalmış bu yetenekleri ortaya çıkarmamızı daha da kolaylaştıracaktır.
Bilgilerimiz paylaştıkça büyüyecek büyüdükçe güzelleşecektir. Ben senin kadar duygularımı dile getirmekte usta değilim. Direkt söylüyorum seni çok seviyorum benim canım Şeydam.... Yolumuz açık olsun. Güzel insanlarla beraber olalım çığ gibi büyüyelim. Destekleşelim... Paylaşalım.. ve ilerleyelim.

Nazife ARPACI 13 Ekim 2012 Cumartesi 9:15

Dost biriktirmeli insan....

Canım benim,ne güzel duygularla geliyorsun,bütün bunları söylemek için usta olmaya gerek mi var! Seni tanıyanlardan sormalı,referansın zaten senin yüreğin değil mi! Takı makı hepsi bahane,kalıcı olan tek olgu o da sıcacık,içinde acabası olmayan sağlam arkadaşlık..Bence İsmek'ler en çok bu konuda başarıyı hak ediyor,hiç tanımadığımız insanları bir araya getirip birbirine bağladığı için şükran duymalıyız,bu kurumlara gelerek bir şeyler kazanmak adına en büyük kazançlarının dost biriktirmek olduklarını fark etsinler yeter..Ben farkındayım ve şanslıyım..Biz iyi insanlarız,paylaşıp öğretmesini seviyoruz,beklentimiz yok,bir güler yüz en büyük sermayemiz,tanıdıkça da aynı beklentilerle gelenlere de bunu aşılamaya devam..Kıssadan hisse ;ne para,ne mal,ne de mülk biriktirilsin,yarınlara en büyük sermaye dost biriktirmek,gün gelir hepsi yok olur,ama ardına baktığında güveneceğin dostların varsa işte sen o zaman zenginsin... Sevginle büyü canım..

Şeyda ERDAMAR 13 Ekim 2012 Cumartesi 23:06

Nazo örgü ile asimetrik taş örme. Bölüm 3/7
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar