9 Ekim 2012 Salı

Serpil Gül PAÇAL - Emek Pınarı

Memuriyetten 22 yıl çalışmanın ardından emekli olunca, televizyon programcılığı, köşe yazarlığı ve tüm organizasyon işleriyle uğraştım. İsmek kurslara katılıyor, önce pastacılık kursu. sonra kaligrafi yazısını çok sevdiğim için Kaligrafi kursuna, bir diğer sene Örgü kursuna ve nihayet sizlerle tanıştığım Takı Tasarım Kurslarına.

Ama kurslara gitmekten çok yazıp çizmenin, resimlemenin, paylaşmanın bana daha uygun olduğunu düşünerek kendime blogcu sayfaları açtım. Kurstaki insan profillerini inceleyip sayfalar hazırladım, onların emeklerini resimleyip bloglarıma konu oluşturdum. Kesip Sakladıklarım köşesiyle Hayata Dair yazılar yazdığım bir sayfam, serpil yemekte isimli bir yemek sayfam, selamhayata isimli bir hobi sayfam ve gezip tozduğum yerleri paylaştığım serpillehertelden isimli bir gezi sayfam ve bunun yanında da facebook sayfalarım var. Asıl sevdiğimin de bu olduğunu anladım.

Yani hareketliliği severim, paylaşmayı severim. Kendinizi tanıtın dediniz, iki satırla geçemedim. Yine sevdiğim yazma aşkım depreşti. Biraz da uzun oldu.

Şimdi de EMEK PINARI isimli bir projenin bir parçası oldum. El emeklerim çok yoktur. Benim eserlerim biraz Çin Malı gibidir. 1 yıl tamir garantisi veririm. Bugün takarsınız, yarın sökülebilir. (tabii ki şaka, alıcılar yanlış anlamasın) Ama yine de denemeyi severim. Hayata mizahi açıdan bakmayı daha da çok severim. Yazılarımı da, yaptığım işleri de hep mizahi gözle yaparım. Herşeye girmeyi sevdiğimden Fahri Danışmanlık gibi de bir görevim vardır. Telefonum hiç durmaz. Yardımlaşmayı, paylaşmayı severim. Hoşgörüden yanayım, çabuk sinirlenen insanlardan nefret ederim. İnsanların nasıl ketum durduklarına, nasıl selam veren birinden selam almadıklarına ve gülümsemeden nasıl durduklarına hayret ederim ve derim ki; İnsanlara bir gül verin, gül yoksa bari bir gülüverin...

Naçizane yaptığım işlerimi.

Selam hayata

Adım adım takı tasarım

Serpil Gül PAÇAL

Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? Bölüm 5/10
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar