18 Ekim 2012 Perşembe

Selma Hanımın El Sanatları

Merhaba, öncelikle Nazotasarım sayfası için Nazife Arpacı hocama ve Emek Pınarı projesi için sevgili Pınar Arpacı'ya bizlere verdiği bu olanak için çok teşekkür ediyorum. Bana verilen bu sayfada elimden geldiği kadarı ile eserlerimi, el emeğimi göz nurumu, yaptıklarımı sergilemeye çalışacağım. Umarım beğenirsiniz. Ben Selma YALÇIN. İlerlemiş yaşıma rağmen boş durmayı kesinlikle sevmiyorum. Tüm hayatım el sanatları ve el emeği ile iç içe geçti. Önceden nakış atölyem vardı, çiçekleri, doğayı ve sanatı nakışlara işledim. Sonradan hobi olarak boncuk işleri ve takı yapmaya başladım.
Son 6 aydır eserlerimi Facebook sayfamda sergiliyorum.

Bu eserlerim umarım hoşunuza gider.

Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Sağlıcakla kalın.

Selma YALÇIN


Daha önce yapılan yorumlar


Bize göre müthiş bir resim.

Resim o kadar çok şey ifade ediyorki. Emek pınarı projesi ile ilgili o kadar çok şey ifade ediyor ki. Ne kadar yaş alırsanız alın, yapacaklarınız ve biriktirdiklerinizi, sizden sonra gelenlere aktaracak bir şeyleriniz varsa ve bunu aktarabiliyorsanız. Sizlerin yaş sınırı yoktur. Siz en önde koşansınız ve asla size yetişemezler. Biz isimlernizi yazarken özellikle bu fontu seçtik ve kullanıyoruz. Siz Türk kadınlarına en çok değer veren kişinin el yazısı ile isimlerinizi yazıyoruz. Yaşınız ne olursa olsun, yaşadığınız sürece, yapabileceğiniz ve paylaşarak geriden gelenlere aktaracağınız ne varsa yapın. Sayın Selma Yalçın bu resminizin üzerine, bugün bu  el yazısı ile, aramızda olsaydı, eminizki o kadar şey yazardı ki. Hani malum resim vardır ya, top güllesi taşıyan kadın, bizim için bu resim onunla eş değer. Paylaşımınız için teşekkürler.

Nazo design 19 Ekim 2012 Cuma 01:58

Sevgili Hocam, yazdıklarınız

Sevgili Hocam,yazdıklarınız beni çok duygulandırdı bu durumda ne diyebilirimki.Sizinle sanal alemde tanışalı üç veya dört ay olmasına rağmen hayatım boyunca özlemini duyduğum ama asla bulamadığım harika bir atmosfer içinde buldum kendimi.Nekadar candan ve yürekleri sevgi dolu bayanlar varsa siz onları sevgiyle hoş görüyle çevrenize toplamış, hünerli ellerinizle hepisinin yüreklerini kendi yüreğinize bağlamışsınız son üç-dört aydır güzel bir tesadüfle bende bu topluluğun arasına karışmakla mutluluğu yakalamış oldum .siz değerli hocalarımızın beğenilerini kazanmış olmak bana gurur veriyor Yaşın hiç önemi yoktur insan kendini hissettiği yaştadır ben sadece sizleri erken tanımamış olmanın sıkıntısını yaşıyorum.İsmimin O yüce insanın yazısıyla yazılmış olması inanılmaz bir olay benim için, sizlere çok teşekkür ediyorum. Resmimin size top güllesi taşıyan kadını anımsatmış olması da ayrı bir gurur nedenim.'Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır' denir ya Başarmış bir bayanın arkasında da bir beyefendi vardır, Değerli eşinize saygılarımı sunuyorum ve bana sayfa açmam için yaptığı yardıma sonsuz teşekkür ediyorum.Teşekkürümü geciktirdiğim için de özür diliyorum malum alışmışız el,ayak çekilince çalışmaya. Hocam, bütün günleriniz ve geceleriniz sevgiyle mutlulukla dolsun gerçekleşmesini istediğiniz bütün dilek ve isteklerinizin hakkınızda hayırlı olanlarının Rabbim gerçekleşmesini nasip etsin.tekrar tekrar teşekkürler bütün iyi niyetleriniz ve yardımlarınız için.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 00:31

Eli öpülesi, öğrenmeye doymayan Selma Hanımcığıma:

Sevgili Selma Hanımcığım, o kadar sevecen o kadar yürekten dualarını yapmışsın ki bana çok teşekkür ediyorum. Allahıma şükürler olsun ki bir araya toplanabiliyoruz. Uzakları yakın edebiliyoruz.
Bu aralar inanılmaz bir yoğunluk içindeyim. Kurban bayramı ödevim tam 600 sayfa takı çizilecek. Ayrıca bayram sonrası ilk vizeler olacak sanırsam onlarla ilgili de çalışmalar yapmam gerekiyor. Yani anlayacağın sizin bu dualarınıza çok ihtiyacım var. Bunlar beni korkutmuyor, yıpratmıyor. Sadece hemcinslerimizin güzel işler yapıldığı zaman muhalefet olmadan yağda yakmadan sadece taktir etmeleri. Taktir etmelerine de gerek yok aslında çenelerini kapatıp "ben bunları söylüyorum ama ben ne yapıyorum deyip" kendilerine bakmaları. Zaten bizim yağa ihtiyacımız yok. İşte bunlar yapılan muhalefetlikler beni üzüyor yıpratıyor.
Tek isteğim artık sizlerin satışa başlamış ve satıyor olmanız. Birbirimize taktik vereceğiz. Unutmayın herkesin nasibi ayrıdır. Hepimiz takı yapıyoruz nasıl satacağız diye düşünmeyin. Herkes rıskını yiyecek. Bencil olmayacağız. Bir arkadaşımız satmaya başladığı anda da onu destekleyeceğiz. Kıskanmayacağız. Biz hemcinsler olarak birbirimizin dostu olacağız. Olumlu eleştirilerimize kırılmayacağız.
Birlikten kuvvet doğacak, inanın bir gün her şey çok güzel olacak. Yurdumun kadınları sizi çok seviyorum. İçiniz dışınız bir olsun....

Nazife ARPACI 20 Ekim 2012 Cumartesi 19:21

Sevgili Nazo hocama...

Hocam beni 2. kez mutlu ettiniz,Çok teşekkür ediyorum. Ne mutlu bana ki bu kadar uzakta bile size yakınlardan biri olabilmişim.İşlerinizin bu kadar yoğun olduğu bir zamanda keşke size yardım edebilecek durumda olabilseydim Siz takı taslaklarını çizerken bende boncukları takar bol bol hapishane işi kolye bilezik yapardım.Aslında gerçekten böyle bir yardımcıya hepimizin ihtiyacı var.Herşeye muhalefet etmek,başarılı insanlara çelme takmak bizim genlerimizde var galiba,ama doğrunun yardımcısı Allahtır eninde,sonunda doğru olan kazanır ben buna tüm yüreğimle inanıyorum.Rabbim sizlerinde yardımcısı olsun, işleriniz rast gitsin inşallah.Yardım edebileceğim bir işiniz olursa her an yardıma hazırım. Sağlıkla kalın hayırlı akşamlarınız olsun.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 22:16

Selma Ablam

Ablam gerçekten müthiş olmuş, fotoğrafını akşam bekledim, geç yayınlandı anlaşılan, devamını bekliyoruz, Türk kadının elinden bir şey kurtulmaz.

Nazlı DİKMEN 19 Ekim 2012 Cuma 19:29

Sevgili nazlım da...

Nazlı Hanım,teşekkür ediyorum hepimiz bir bütün olduğumuz sürece gerçekten elimizden uçanda kurtulmaz kaçanda. sevgilerimle.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 00:47

Bence,Selma hanımın

Bence,Selma hanımın fotoğrafında(Selma hanımın el sanatları) bu yazı olmalı..

Hale TOKATLI 19 Ekim 2012 Cuma 09:50

Sevgili Hale Hanım,bunu biraz

Sevgili Hale Hanım,bunu biraz açmanız gerekiyor,ben şöyle anladım: hocamın yazdığı bu yazı selmahanımınelsanatları sayfasında olmalı Doğrumu anladım yanlışmı bunu sizin çözmeniz gerekiyor.Teşekkürler ve sevgiler.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 00:56

Selma hanım

Selma hanım sizi daha önceden facebook sayfasından izledim. Eserlerinizi çok beğendim. Hiçbirşey için insanın yaşı geç değildir.Size sevgi ve saygılarımı yolluyorum..

Manolya SUCUKÇU 19 Ekim 2012 Cuma 12:58

Sevgili Manolya Hanım

Sevgili Manolya Hanım,Yaptıklarımı görmüş ve beğenmişsiniz,sağolun çok teşekkür ediyorum. Ama ben yaşımdan asla rahatsızlık duymuyorum aksine bu yaşımda o ince işleri yapma gücü ve fırsatı verdiği için Rabbime hamdediyorum. İlginize de ayrıca teşekkürler.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 01:11

GERÇEKTEN EMEĞİ YÜZÜNE YANSIYAN BİR RESİM

Resminiz ve eserlerinizle helal olsun dedittirecek bir pozisyondasınız. İnce işiniz, kaliteniz ürünlerinizin resimlerinden belli oluyor. sizlerin eserlerini seyretmekten büyük haz duyuyorum. emeğinize, yüreğinize sağlık ve yenilikleri takip etmenizdeki azminize bravo...

Serpil Gül PAÇAL 19 Ekim 2012 Cuma 15:04

Teşekkürler Serpil hanıma..

Serpil hanım, çok teşekkür ediyorum,bu harika yorumları hak etmek için çok çalışmam gerekiyor. yeniliklere açığım ama iddiasız,kendi bildiğim yolda devam edebilirim ancak.sağ olun her biriniz ayrı ayrı harikasınız aranızda olmaktan mutluyum.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 09:25

Selma Hanım

Selma Hanımın yaptığı güzel işlerin devamını bekliyor, bende yürekten ellerine sağlık diyorum.Emek Pınarı Projesine hoş geldiniz diyorum.

Gülden TAKI 20 Ekim 2012 Cumartesi 00:54

Sevgili gülden hanım, sizin

Sevgili gülden hanım, sizin yaptıklarınızın yanında benimkilerin adı bile geçmez. yaşımdan gocunmuyorum ama genç olsam sizi örnek alırdım.Sunumunuza ve Anlatımlarınıza da ayrıca hayranım.Çok teşekkürler,sevgiler.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 09:34

Selma hanım resim çok güzel

Selma hanım resim çok güzel,kimliğinizi anlatması açısından resime o yazı çok yakışır diye düşünmüştüm:)

Hale TOKATLI 20 Ekim 2012 Cumartesi 09:44

Sizin söylediğiniz, benimde

Sizin söylediğiniz, benimde anladığım şekilde yaptım, o resmi sayfama koydum linke basanlar hocamın yazısına gidiyor.Size çok teşekkür ediyorum.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 10:08

Nazife hocam ,top mermisi

Nazife hocam ,top mermisi taşıyan kadın benim hemşehrim,Kastamonu'lu Şehit Şerife Bacı..

Hale TOKATLI 20 Ekim 2012 Cumartesi 09:46

Rahmetli eşim de bunu çok

Rahmetli eşim de bunu çok anlatırdı ama benim aklıma gelmedi.

Selma YALÇIN 20 Ekim 2012 Cumartesi 10:11

Sevgili Selma Hanım

Benim için yazdıklarınızdan gurur duydum,çok teşekkür ederim.Ben de hepimiz gibi elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Burada birlik olup, Nazife Hocamız ve artık hepimizin kızı olan sevgili Pınar kızımız ile,çok daha güzel işler çıkaracağız bundan adım gibi eminim:)

Gülden TAKI 21 Ekim 2012 Pazar 00:27

Ben, sen, o yok "BİZ" varız.

Bu yorum kısmına sımayacak bir yazı. 2007 yılından bu güne gelişimizi anlatmamız lazım. Yorum kısmına yazmaya kalktık çok uzun olacağını gördük. Bunu ayrı bir başlık altında yazmamız lazım. "Nazo jewelry design society" nasıl "www.emekpinari.com" haline geldi. Bugün Reader yazdık ilk fırsatta bunu yazacağız.

Nazo design 21 Ekim 2012 Pazar 01:20

SONUNDA...

Sonunda resim ve içerik olarak paylaşımda bulundum bulundum amaaa...sanırım bir yerde hata yaptım yazılarım çok büyük görünüyor diğer arkadaşlara göre resim boyutunu kesip biçmeme rağmen sanırım yeterli olmadı yazılarımında puntosunun büyük olması bundan dolayımı oldu acaba.Birde eatsyde yada başka bir yerde henüz dükkan açmasamda paylaşım yapan arkadaşlarımın adına ilave olabilecekmiyim belki birileride benim adımı görüp brşekilde satış yapabilirim diye sadece facebook şermince takı tasarım sayfamın adını yazabildim :((

Şermince Takı Tasarım 21 Ekim 2012 Pazar 12:50

Heyecan,

Gönderi yaptınız, isminiz eklendi http://www.nazodesign.com/content/proje-kat%C4%B1l%C4%B1mc%C4%B1lar%C4%B1 Diğer bahsettiğiniz konular heyandan. :-) Örneğin bu yorumu kendi gönderiniz altına yapsaydıınız daha iyi olurdu. Yazılar büyük, her şeyi bir yere sıkıştırmaya çalışmışsınız. Kendi hakkınızda yazdığıınız yazıyı konu kısmına yazmışsınız. Gönderi kısmına çalışmanızı koymuşsunuz. Bunlara dokunmadık, buda bir kullanıcı deneyimi olsun geriden gelenler örnek alsın, aynı hataları yapmasınlar. Hiç sorun değil. rahat olun zaman içinde her şey yoluna girecek. Kendinizi anlatan yazıyı ayrı bir başlık altında yapın. Rehabilitasyon merkezinden bahsetmişsiniz, bunada değinebilirsiniz. Veri girişi hakkında http://www.nazodesign.com/content/kocaman-bir-vitrinimiz-olsun burası size yol gösterecektir.

Nazo design 21 Ekim 2012 Pazar 13:08

uğraşıyorum

merhaba herhalde saatlerdir uğraşıyorum ama herhalde gene başaramadım vitrin açmaya çalıştım olmadı herhalde mola vermem lazım anlayamıyorum

Yasemin Takı 21 Ekim 2012 Pazar 18:19

Halletmişsiniz Yasemin hanım

Yasemin hanım halletmişsiniz. Yayında http://www.nazodesign.com/blogs/yasemin-taki

Nazo design 21 Ekim 2012 Pazar 22:23

çok şükür aktif katılımcı olabildim

teşekkür ederim. Emek pınarı aktif katılımcı listesine çok şükür girebildim. Uğraşa uğraşa ben adım atabiliyorsam arkadaşlar moralinizi bozmayın pınar kızımız o kadar ayrıntılı anlatmışki geriye dönüp incelendiğinde soruların cevabı bulunuyor bu kadar destek varken uğraşmak hiç birşey değil sonunda okey çığlığı bütün uğraşa değiyor.

Yasemin Takı 22 Ekim 2012 Pazartesi 00:17

birşeyler yapmışım galiba

aaaa resim yüklemişim acaba başka ne yaptım

Yasemin Takı 21 Ekim 2012 Pazar 18:21

yaşasın

en nihayet biraz adım atabildim. etsy de dükkan açma ilk dört adımdan yanlızca ikinci adımı liste öğelerinde fot.yükleme ve kargo giremedim biraz yapılanları tekrar incelemem gerekiyor .Bu arada işlemleri bitirme aşamasına gelen arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum merak etmeyin bizlerde size yetişeceğiz .iyi geceler

Yasemin Takı 22 Ekim 2012 Pazartesi 00:06

Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1/6
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar