9 Ekim 2012 Salı

Gülden KÖYLÜ

2004 Yılında kendimce oyalanmak için başladığım takı tasarımı ve üretimine,o gün bu gündür hiç ara vermeden devam ettim. İlk deneyimlerimin yakın çevremde çok beğenilmesi ve takdir görmesi beni bu işe daha çok yönlendirdi. İlk zamanlar yakınlarıma hediye ettiğim çalışmalarımı, onların da teşvik ve destekleri ile satmaya başladım. Sipariş aldıkça ve yaptıklarım beğenilip talep gördükçe bu işi daha da ilerletmek ve daha çok tanınmak için, ilk olarak Facebook 'da kendi özel sayfamı açtım. Tüm yaptığım çalışmalarımı artık buradan sergilemeye ve tanıtmaya başladım.

Daha sonra, Emeksensin'de ilk sanal dükkanımı açtım. Daha sonra açtığım Blogspot sayfamda yine tüm çalışmalarımı sergilemeye devam ediyorum.

Çok severek yaptığım çalışmalarımı üretirken,temiz işçilik ve kaliteli malzeme konusunda hep hassas davranıyorum.Titizlikle ürettiğim takılarımın yapımında genellikle, yarı değerli doğal taşlar,altın ve gümüş kaplama aparatlar,ipekler,iğne oyaları,swaroskiler,el yapımı cam boncuklar ve kum boncuklar kullanıyorum.

İğne oyası kursu dışında,takı yapımı için hiç kurs görmedim. Tamamen kendi hayal gücüm ve el becerilerimi kullanarak tasarlıyor ve üretiyorum. Bazı tekniklerin uygulanışını izlediğim videolardan ve internette bulduğum şemalardan faydalanarak öğreniyor, bunlara kendimden bir şeyler katarak üretiyorum. Yaptığım işi çok seviyorum. Evliyim, ev hanımıyım ve 2 çocuk annesiyim.

Gülden TAKIDaha önce yapılan yorumlar


Gülden hanıma ithafen :-)

Bu satırları Facebook gruba yazıyorduk vaz geçip buraya aktardık. Nazlı hanımın latife cümlesi boşa gidecek bir cümle değildi.

Gülden hanım, mağazasında kasanın arkasında oturuyor. :-) Gerçek hayattaki görünün, Mağazanızı açmışsınız, bir bankonuz var, müşteri bekliyorsunuz, bu arada elinizde boncuklarınız bir yandan da üretiyorsunuz. Müşteri gelirse satış yapıyorsunuz. Akşam kapıya kilidi vurup evin yolunu tutuyorsunuz. Haaaa, bu arada havada bir soğuk, dükkan ısınmıyor, yerler buz gibi ayaklarınız üşüyor. Kira derdi, yıl sonu ne zam yapılacak, hafta sonu çaycının parası. Eve koştur koştur gidince yapılacak yemek derdi. Bunları o kadar çok çeşitlendirebilirizki, sizlerde tahmin ediyorsunuzdur. Sizler ne yapıyorsunuz biliyormusunuz? Evde ev kıyafetlerinizle oturup, bir yandan üretip, bir yandan ev işlerinizi rahat, rahat yaparak üretiyorsunuz. Çoğunuzun satışı dikkat ettik, gece siz uykuda iken oluyor. :-) Hala eski alışkanlıklarımızdan vaz geçemedik. Zoru seçiyoruz. Satışı görür görmez. paketi hazırlayıp kargo vermeye gidiyorsunuz. İnci hanım demişti fark etmez kar, yağmur, çamur, yeterki satış olsun diye. Artık alternatifler var, hava kötü oldumu, kargoyu evinizin kapısındada teslim ediyorsunuz, araştırın. :-)

Nazo design 24 Aralık 2012 Pazartesi 00:10

Etsy' de Anasayfa da olmak

Arkadaşlar, sayın adminin de değindiği gibi Etsy de dükkanımı açtığım günden beri neredeyse 7/ 24 dükkanımla ilgileniyorum.Kasamın arkasında oturuyorum:) Ama diğer dükkanları da geziyor fikir ediniyorum.Burada anasayfaya çıkmak hiç kolay değil.Uğraşmak gerekiyor,bir çok treasury yapıp,yapılanları da destekliyorum.Böylece farkediliyorum. Treasurylere en güzel ve en net fotoları alıyorlar.Bir de dükkanınızda renk sıkalasını arttırın.Yani her renkten ürün ekleyin,bazılarında aynı tonlardan T hazırlıyoruz.Ayrıca size daha önce buradan yolladığım http://fotofuze.com/ bu linkten yararlanın fotolarınızın zeminleri beyaz olmalı.Mutlaka beyaz fon kağıdı kullanarak çekim yapın. Bu arada hemen etsy dükkanımın ve emek pınarı linklerini de facebook sayfama hakkımda kısmına ekliyorum.

Gülden TAKI 24 Aralık 2012 Pazartesi 00:29

Feedback isteyin

Hizmetinizi iyi verin ve satış yaptığınız müşterilerinizden, fikirleri hakkında geri dünüş isteyin (Feedback) bu, daha sonra mağazınızı ziyaret edenler için önemli bir veri kaynağı. Pozitif Feeadback ler her zaman mağazınız şansını arttırır. http://www.etsy.com/people/pinararpaci/feedback?ref=owner_feedback_leftnav

Nazo design 24 Aralık 2012 Pazartesi 00:36

Tüm Ürünlerimin Açıklama Kısmına

Ürünlerimi açıkladığım kısımda,eğer ürünümü satın alırlarsa,bana pozitif geri bildirim verirlerse mutlu olacağımı belirtiyorum.

When you get it I’ll be pleased if you make positive feedback.

Gülden TAKI 24 Aralık 2012 Pazartesi 01:54

Sevgililer Günü Yaklaşıyor....

Artık Noel tag leri yerini, Valentine Day tag lerine bırakıyor.Bundan sonra ürünlerinizi sevgililer gününe uygun kırmızı renk ağırlıklı yapıp,tag kısmına da Valentine Day yazmayı unutmayın arkadaşlar.

Gülden TAKI 24 Aralık 2012 Pazartesi 01:58

Gülden Hanım

Teşekkür ederim arkadaşım bu sabah hepsini hallettim, eklemelerimi yaptım :) :)

Nazlı DİKMEN 24 Aralık 2012 Pazartesi 07:59

Gülden hanım verdiğiniz

Gülden hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,adminimiz ve bilgiyi paylaşan arkadaşlarımız sayesinde öğreniyoruz yavaş yavaş...

Hale TOKATLI 24 Aralık 2012 Pazartesi 09:51

Teşekkürler

Gülden hanım
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Çok faydalı oluyor.

Manolya SUCUKÇU 27 Aralık Perşembe 13:26

Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? Bölüm 4/10
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar