17 Eylül 2012 Pazartesi

Emek Pınarı Projesi - Prodigy Stream Project


 İsim : Zeynep AKI - Logo : Serpil Gül PAÇAL

Emek Pınarı, İstanbul / Türkiye'de ikamet eden bir takı tasarımcısı (Nazo) ve de Amerika'da ikamet eden bir ekonomistin (Pınar Arpacı) işbirliği ile yaratılmış bir projedir. İlk olarak İstanbul'da ikamet eden, el emekleri ile yaratmış oldukları ürünleri satıp bunları maddi kazanca çevirmek isteyen kadınlar düşünülerek tasarlanmış olan proje bugün Türkiye geneline yayılmakla kalmayıp uluslararası bir boyut da kazanmış bulunmaktadir.
An itibari ile 53 katılımcısı bulunan Emek Pınarı Projesi hemen her gün yeni katılımcıları ile büyümektedir. Emek Pınarı finansal olarak tamamen kendi kendini idare eden, proje kurucularının kar amacı gütmediği bir proje olarak öne çıkmaktadır. Emek Pınarı Projesi'nin temel amacı Türkiye'nin farklı bölgelerinde, illerinde yaşayan, genel olarak maddi durumu limitli olan fakat üretken, yetenekli kadınların el emekleri ile üretmiş oldukları ürünleri İnternet üzerinden daha geniş pazarlara satabilmelerini sağlayan sanal dükkanlarını açabilmelerine yardımcı olacak bir ortam oluşturmaktır.

--------------------

Prodigy Stream is a project created in collaboration with a jewelry designer (Nazo) in Istanbul, Turkey and an economist (Pinar Arpacı) residing in the United States. Although initially developed for local residents of Istanbul, the project has grown to reach an international audience and currently has 53 participants. Prodigy Stream is a self-sustaining, non-profit project. The main objective of Prodigy Stream is to create a venue where women from different parts of Turkey, as well as around the developing world, can gain the ability to open up their own online stores and earn their own money by selling handcrafted goods.

Pınar ARPACI

Bu yayın ilk olarak 17 Eylül 2012 Pazar 12:28 tarihinde Nazo Design içinde Pınar ARPACI tarafından yayınlandı.

Yin ile yang peyote tekniği ile nasıl yapılır
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar