14 Eylül 2012 Cuma

Ben Kimim? Bu Proje de Nereden Çıktı?


Proje katılımcıları olarak bir kısmınız beni kişisel olarak tanıyabilirsiniz. Bir kısmınız da beni tanıyanlardan ya da Nazo'nun kendisinden ismimi ya da benim hakkımda birtakım “rivayetleri” duymuş olabilirsiniz. Ama ben bu tarz bir projeye katılıp zamanımı yatırım yapacak olsaydım (evet, ben zamanı her insanın hayatında sahip olduğu en değerli yatırım aracı olarak görüyorum ve şu an bu satırları okurken harcamış olduğunuz zamanı en az benim bunları sizin için yazaken harcadığım zaman kadar kıymetli buluyorum) bu projenin arkasındaki insanın kim olduğunu daha detaylı bir şekilde bilmek isterdim.
Bakalım bu kişi ne yaptığını biliyor mu bilmiyor mu; güvenilir mi değil mi. Öyle düşünüyorum ki siz de bunları ve belki de fazlasını bilmek istiyorsunuz. O nedenle, her ne kadar bir insanın kendisi hakkında, kendini anlatan bir yazı yazması oldukça zor olsa da, size kendimden biraz bahsedeceğim. Ve öyle düşünüyorum ki sizlerden gelecek olan sorularla bu yazı monolog olmaktan çıkıp karşılıklı bir konuşmaya dönüşecek.

Hayatımın bu döneminde, şimdiden, “kadınlara yaşı sorulmaz” söylemi ardına saklanmak istemiyorum ama siz de hak verirsiniz ki durum böyle. Bu nedenle nerede, ne zaman doğduğumdan başlayarak anlatıp sizi de kendimi de sıkmayacağım. Bu nedenle daha yakın geçmişe gidelim.

Hayatının büyük bir bölümünü İstanbul'da geçiren Pınar, ilk, orta, lise ve de üniversite eğitimini de haliyle İstanbul'da tamamladı. Üniversitede İktisat ve de Siyaset Bilimi üzerine iki ayrı diploma programını başarıyla tamamladıktan sonra birçok kişinin inandığının aksine “bir bankaya girip çalış”maktansa,“ dünyada birçok insanın hayatını değiştirebileceğine” olan inancı ile birlikte hayallerini izlemeye karar verip, bir Temmuz günü İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan bir uçağa binip kendini Amerika topraklarında buldu. Orada yüksek eğitim ve öğrenimine politik ekonomi alanında master yapmaya karar vererek başladı. Bu serüven Pınar için 2 sene boyunca sürdü.

Master derecesini tamamlayabilmek için yazdığı master tezinde doğrudan yabancı yatırımın (birçok yerde “yeşil yatırım” olarak da bilinir) Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerdeki beşeri sermayeye olan etkilerini inceledi. Bu süreçte farkına vardı ki bu konuda da, ekonominin birçok alanında olduğu gibi, kadının, gelişmekte olan ülkelerdeki iş gücüne katılımı hayati bir önem taşımakta. Çünkü kadın, en başında, çocuklarının eğitimine hem para cinsinden hem de zaman cinsinden erkeklerden çok daha fazla yatırım yapmakta. Beşeri sermayenin de insanların eğitim seviyesi ile ölçüldüğünü göz önünde bulundurursak kadınların rolünün ne kadar da önemli olduğunu çok daha iyi anlamış oluruz. Kadın çalışır, yani üreten iş gücüne katılırsa para kazanmaya başlar. Para kazanan kadın çocuklarının (ve de kendisinin eğitimi) için daha çok para ve zaman ayırmaya başlar. Daha iyi ve daha çok eğitim alan çocuklar daha iyi işler bulur, daha çok para kazanır ve kendi çocuklarına daha iyi eğitim olanakları sağlar. Bu da ülke ekonomisini genelde pozitif olarak etkiler. Fakat Pınar burada bir sorun keşfetti: kendisi bu misyonu üstlenmek istiyorsa nerede durmalıydı ve o anda nerede duruyordu?

İktisat biliminin yollarında ilerleyip, merdivenlerinden yukarılara tırmandıkça, başka bir sözle bu alanda daha çok teori öğrendikçe Pınar, bu kadar çok iktisatçı olmasına rağmen hala dünyada ve de Türkiye'de tecrübe edilmiş olan ekonomik krizlerin neden öngörülemediğini ve de engellenemediğini anladı: İktisatçıların o süper karışık matematiksel model “reçeteleri” içlerinde yeteri kadar insan faktörü taşımıyordu. Ve Pınar artık, insanların hayatlarında iyi ve de büyük değişiklikler yapabilmek için çok yükseklerde olmak gerektiğini biliyordu. Ama o “yükseklerde dönen politik amaçlara karşı savaşmaktan zaman bulup da yapmak istediklerini yapabilecek misin”, ya da “sana izin verecekler mi” soruları sürekli olarak aklını meşgul ederken Pınar çıkış yolunu eğitimde gördü.

Ocak 2012'den bugüne kadar birlikte çalışmakta olduğu patronu ve de aynı zamanda akıl hocası olan Julio Rodriguez'in ve de çalışma arkadaşlarının büyük desteği ile kendinde doktora yapmak için başvuru yapacak cesareti buldu. Kendi alanında uzman 3 profesörden oluşan doktora komitesinin 1,5 saat süren mülakatında onlara neden doktora yapmak istediğini size şu an anlattığı gibi anlattıktan sonra üniversitenin tüm kurallarını çiğneyip kendisini o anda doktora programlarına kabul ettiler. Pınar 20 Ağustos 2012 tarihinden bu yana resmi olarak Iowa State Üniversitesi'nin Eğitim Okulu'nda doktora öğrencisi olarak eğitim almaktadır. Uzmanlık alanı olarak ise uzaktan eğitim (ya da birçoğunun kullandığı ismi ile e-eğitim) ve de eğitim müfradatının teknoloji kullanarak aktarımı olarak seçmiştir.

Şu an sizin de bir parçası olmayı düşündüğünüz bu projeyi mülakatı yapan Ana-Paula Correi, Anne Foegen ve Byeong-Young Cho'ya yakın gelecekte gerçekleştirmek istediği ilk projesi olarak sunmuş ve onların da bu konuda desteğini almıştır.

İşte bu proje Pınar'ın tüm bu eğitim serüvenin ardından ortaya çıkmış bir fikirdir ve de sizlerin katılımı ile anlamlanacaktır.

Pınar ARPACI


Bu yayın http://www.prodigystream.com/2013/12/ben-kimim-bu-proje-de-nereden-ckt.html adresine aktarıldı.


Bu güne kadar yapılan yorumlar.


Başarılar

Pınarcığım Doktora tezinde başarılar diliyorum, sana yardımcı olabileceksek ne mutlu bize.

Nazlı DİKMEN 14 Eylül 2012 Cuma 20:35


Teşekkür ederim Nazlı Hanım!

Teşekkür ederim Nazlı Hanım!

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 20:56

E-eğitim

Bize burada açıklamalı eğitim mi vereceksiniz, nasıl ve neler yapmamız gerekecek, nette verilen eğitimin süreleri olacak mı? Hızlı mı sordum, ilk aklıma takılanlar şimdilik :)

Nazlı DİKMEN 14 Eylül 2012 Cuma 21:02


Proje hakkında detaylı açıklama

Nazlı Hanım,

Evet! :) O kadar uzun olmasına rağmen yazımı okumuş olmanıza çok sevindim. Hedefimiz o şekilde, e-egitim vermek. Proje hakkındaki tüm detayları birden bire buraya koymak istemedim. Çünkü o zaman hepimiz aynı hızda ilerleyemeyebiliriz. Ama yavaş yavaş tüm detayları sizlerle paylaşacagım. Ve biraz da sizlerden gelecek olan geri dönüşlere bakarak projenin içeriğini daha da zenginleştirmeyi düşünüyorum. Kesinlikle hızlı sormadınız. :)

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 21:24


Mükemmelll

Sevgili Pınar,

Hayatımda ilk defa bu kadar güzel bir tanıtım yazısı okuyorum, kendini cok güzel ifade etmişsin. Zaten ancak senin kadar zeki bir Türk kızı bu kadar profesorü dizegetirebilridi. 4 profesoründe onayını almak ve yola devam etmek herkese nasip olmuyordur eminim. Senin bu aşamalarını hem çok büyük heyecan hemde korku ile bekledim, ama içimdeki bir ses Pınar yapar diyordu ve rahatlıyordum sanki olucak olucak diyordum ve aldıgımız olumlu mesaj beni ve eşimi çok mutlu etti inan büyük heyecanla okuduk ve seninle gurur duyduk, nazomunda dedigi gibi bir gün tüm dünya seninle gurur duyacak gerçekden böyle olucak çok eminim ve doctora tezinde sana hem başarılar diliyorum kariyerinde bol şans ve basarılar diliyorum, gerçekden bir insan önce kendine faydalı olucak eger bunu yapabiliyorsa etrafınada faydalı oluyor siz bunu ailecek yapıyorsunuz hem güzel bir ailesiniz hemde örnek bir aile ve sizlerle birlikte olduğumuz için bizlerde cok şanslıyız umarım bu projede hep beraber yüzümüzün akı ile çıkarız senide mahçup etmeyiz, tekrar teşekkürler ve başarılar sevgilerimle.

Ayten

Moonsten Jewelry 14 Eylül 2012 Cuma 21:26


Paylaşım

Ayten Hanım,

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Ve, o sıkıntılı dönemde benimle sürekli iletişim halinde olmaniz, destek vermeniz benim için de çok önemliydi.

Bu projenin oldukça basarılı olacağına inanıyorum. Gruptaki dinamik şu an için çok güzel.

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 21:32


Bir parmak daha kaldırayım

Hocam internete her zaman giremeyebiliyorum, derslerin zamanını gününü ya da bir program verseniz benim için çok iyi olacağını düşünüyorum, gündüz dairede çalışıyorum biliyorsunuzdur, akşamda evden girmekte zor olabiliyor, en azından zamanını bilirsek bugün okulum vardı diye şartlandırabilirim kendimi.

Nazlı DİKMEN 14 Eylül 2012 Cuma 21:32


Çok Güzel bir 'Soru'

Nazlı Hanım, öncelikle bana hocam diye hitap etmek zorunda hissetmeyin kendinizi lütfen. İsmimi kullanabilirsiniz, ben onu çok seviyorum. :)

İkincisi, ileri sürdügünüz öneri çok güzel. Zorlayıcı ögrenci diye buna diyorlar. :) Pek tabi ki bu programı sizlerle paylaşacagım. Ama dediğim gibi, her şey yavaş yavaş. Ama şimdilik size bir ipucu vereyim: derslerimizin belli bir günü ve saati olmayacak. E-egitimde en çok dikkat edilmesi gereken konuların en başında zaten bu geliyor. İnsanlar e-egitimi tercih ediyorlar çünkü haftanın belli günü ve saatini eğitimlerine ayırmaları mümkün olamayabiliyor. Bu nedenle tüm 'ders' ve ödevlerimizin belli bir zaman aralıgı olacak. Şimdilik benim düşüncem dersler için bir hafta, ödevler için ise kimi zaman bir kimi zaman da iki hafta gibi bir süreç vermek sizlere. Siz zorlayıcı bir ogrenci olabilirsiniz, ama benim de sizden aşagı kalmak gibi bir niyetim yok. :)

Umarim sorunuzu bir nebzede olsa yanıtlayabilmiştir. Bana su konuda güvenebilirsiniz ki içerigi size bir anda vermeyişimin altında hem pedagojik hem de teorik nedenler yatıyor. Dilerseniz bunları da sizlerle paylasirim ama sizi sıkmak istemem.. :)

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 21:42


aaaaaaaaaaaa

Şimdi tanıtayım Nazlı hn sınıfimızın en sabırsız çok soranıdır :) Bakarmısınız heyecana yerinde duramıyor, yaramaz çocuklar gibi yani bu iş olucak herkes aynı heyecanla başlar ve devam ederse inanılmaz başarılı olucaz diyorummm sevgilerimle. Dur Nazlıcım herşey rayına oturacak zıpla ay ne zaman ay ne oldu aaaa :))) (benim tatlı sınıf arkadaşımmm)
sevgileirmle
Ayten

Moonsten Jewelry 14 Eylül 2012 Cuma 21:38


Öğrenci

Aytenciğim biliyormusun Pınar Hocam orda öğrenciler şimdilik sadece Türkiye'de ya sınıf arkadaşlarımız bizim gibi olacak :) :) biz civcilikten çıktık ne dersin :) :) anladın sen onu :) :)

Nazlı DİKMEN 14 Eylül 2012 Cuma 21:41


Güzel Öğretmenime merhaba

Sevgili Pınar'ım
Öncelikle seni yürekten kutluyorum. Doktora programınında başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyorum. Bu programa bizleri de katmış olman harika bir olay. Tabi öğrencilerin yaş ortalaması biraz yüksek olsa da hepsi öyle gönüllü ve çalışkanlar ki ortaya çıkacak işi şimdiden görür gibiyim.
Seni hasretle öpüyor ve kucaklıyorum.
Zeynep teyzen


Zeynep AKI 14 Eylül 2012 Cuma 21:42


Pamuk Beyazı 'Ögrencim'e Merhaba!

Zeynep Teyzem!

Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için. Egitim almanın yaşının olmadıgını bence senin, benim ve de Nazo'nun kadar bu projeye katılmak isteyen herkes biliyor. Ögrencilerin yaş ortalamasının yüksek olmasının hiçbir önemi yok. Asıl önemli olan yaptıkları işi gönülden yapıyor olamaları ve bu konuda daha fazla ögrenmek istiyor olmaları. Önemli olan her zaman istektir.

Burada hepimiz birbirimizden ögrenecegiz. :)

Ben de seni hasretle kucaklıyorum!
Kucak dolusu sevgiler!

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 21:48


Hiç sıkılmayız

Pınarcığım :) hiç sıkılırmıyız zevkle okurum :) :) tek sıkıntım aman dersleri kaçırmayım :)

Nazlı DİKMEN 14 Eylül 2012 Cuma 21:47


Pınar canım iyi akşamlar

Pınar canım iyi akşamlar (Türkiye'den).. Başarılarının devamı dileğim ile.. Bu arada konuyla alakalı değil ama ismimdeki "d" harfi neden yok :) Benden mi kaynaklanıyor yoksa siteden mi?

Şeyda ERDAMAR 14 Eylül 2012 Cuma 22:06


Bana henuz hala gündüz

Şeyda Hanım, iyi akşamlar. Bana hala gündüz. Burada saat henüz ögleden sonra 2. Dilekleriniz icin teşekkür ederiz. Sizi de aramızda göreceğiz diye umut ediyorum (?).

Bu arada isminizdeki 'd' harfi yerine gelmiş. :) Sihir olsa gerek.

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 22:18


Pınar canım yorum yazdıktan

Pınar canım yorum yazdıktan sonra masadan kalkıp annen ile telefonlaştık,malum bizi biliyorsun konuşma faslımız yaklaşık 20 dk evvel tamamlandı :) Rica ederim,övgü hak edenindir,emek veriliyorsa bunu da belirtmek lazım...proje ile alakalı olarak ;ben zaten annen ile sürekli seferiyim,yani olmama gibi bir lüksüm olamaz :) Seve seve canım,tek şartım var bana "hanım" deme,kendimi kasıyorum ekranın karşısında sen bana böyle hitap ettiğinde :) Şeyda teyzenim biliyorsun..Sayın admin bay/bayana da teşekkürlerimi arz ederim efendim,ismime kavuştum :)

Şeyda ERDAMAR 14 Eylül Cuma 2012 23:33


O telefon görüşmeleri yok mu...

Tamam Seyda'cığım. :)

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 23:50


Olmazsa olmazımız..

Onsuz bir gün bile habersiz olamam,mutlaka günlük kahve ihtiyacı gibi fikir alışverişlerimiz ve sesimizi duymamız şart ! :) Sınırsız hattımı sırf bunun için bile sevmem için bir nedendir Nazife'm..
Bu arada Beyaz tv de Atatürk'ün vasiyeti ile ilgili çok sıcak ve heyecanlı bir oturum izliyorum,sanırım vasiyeti açıklanacak ve Ümit Zileli ile hararetli bir tartışmayı kaçırmamak adına bu gecelik müsadeni istiyor ve öpüyorum Pınar'cığım..Sevgiler,İyi geceler..(TR saatine göre tabi ) :)

Şeyda ERDAMAR 15 Eylül 2012 Cumartesi 12:23


Admin hatası

Site yönetici hatası, düzeltildi.

Nazo design 14 Eylül 2012 Cuma 22:18


Teşekkür..

Site tam randumanlı :)

Şeyda ERDAMAR 14 Eylül 2012 Cuma 23:38


iyi akşamlar...projeyi merak

iyi akşamlar...projeyi merak ve heyecanla bekliyorum...kolay gelsin Pınar'cığım...

Funda KISACIK 14 Eylül 2012 Cuma 22:19


Merak cok iyi bir ögedir!

Funda Hanım, yorumunuz ve de katılımınız için çok teşekkür ederim. Merak her daim işimize yarar. :)

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 22:21


Eğitim,eğitim,eğitim...

Pınar hanım merhaba
Öncelikle eğitim hayatınızın bu kadar başarılı geçmesi azminizin ve istemenizin en önemli iki kaynağı. Sizi gönülden kutlarım. Eğitim programınıza gelince, yanlışım varsa beni düzeltin lütfen:takı eğitimini uzaktan (internetten) eğitim şeklinde, video veya anlatımlarla bizlere sunarak çıkan ürünlerin nasıl pazarlanacağının yollarının anlatılması şeklinde olacak. Belki bende acele ettim daha anlatacaksınız :) Ama şu bir gerçek internet sayesinde en uzaktaki insana bile birşeyler veriliyorsa, öğretiliyorsa ve karşılığı alınabiliyorsa doğru yoldayız demektir. Ve sizler gibi değerli insanlardan birşeyler öğreneceksek bizde doğru yoldayız öyle değil mi? :) Projenin detaylarını merakla bekliyorum ve başarılar diliyorum.

Yasemins 14 Eylül 2012 Cuma 22:20


Herkesin Uzmanlık Alanı Farklı

Yasemin Hanim, öncelikle katılımınız ve de güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Bizim burada özellikle üzerinde duracağımız ve de sizin uzmanlaşmanızı sağlamaya calışacağımız konu özellikle teknolojiyi sonuna kadar kullanarak üretmiş olduğunuz tüm bu güzel el sanatlarını satabileceğiniz güvenli ortamlar yaratmak. Benim uzmanlık alanım bu. :) Maalesef takı yapmak konusunda sizin kadar profesyonel degilim. Siz ne şanslısınız ki böyle güzel bir grubunuz ve de birlikteliğiniz var. Ben burada bir başıma, kitap ve de makaleden başka bir şeye sahip degilim. He, onlardan takı yapmayi denemedim değil ama pek iyi sonuçlar elde edemedim açıkçası (evet, kağıttan boncuk yapıp onlarla takı yapıyor insanlar).

Takı tasarımı ile ilğili her türlü sorunuzda Nazo'ya ya da Şeyda Hanım'a başvurabilirsiniz. İkisi de konusunda oldukça iyiler. Ben de onlardaki 'boncuklara fısıldayan kadın' sabrı yok maalesef. :) Ben sizlere o konuda şu şekilde yardımcı olacağım: sizlere, kullanması kolay, tamamen ücretsiz bir çok açık kaynaklı teknoloji ögreteceğim. Bu şekilde nerede, hangi durumda olursanız olun birbirinizle ve de benimle iletişim halinde olabileceksiniz. Bunun yanında pek tabi bu teknolojilerin size nasıl dolar ve euro olarak döneceğini de anlatmaya çalışacagım.

Umarım sorunuza cevap verebilmişimdir. Sizden cok ufak bir ricam var: eğer mümkünse sayfanin sag ust koşesinde bulunan 'My Account' (benim hesabim) linkine tıklayıp açılacak olan sayfada isminizin hemen altindaki 'View' (görünüm) ve "Edit' (değiştir) linklerinde 'Edit' e tıklayıp isminizi 'yasemins' yerine 'Yasemin Vericioglu' olarak değiştirip sayfanın en altındaki 'save' (kaydet) tuşuna basabilir misiniz? Unutmayın ki buradaki amaçlarımızdan birisi de kendi markanızı yaratmanıza yardımcı olmak. Buna, kendi isminizi tam olarak kullanarak başlayabilirsiniz. Bunun önemi konusunda ozellikle bir dersimiz olacak. Teşekkür ederim.

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 22:37


Yeni Ortamıma merhaba,

Değerli öğretmenim, Sevgili Pınar, Seni nazife Hanım'ın sayfasından tanıyorum. Annenin sayfasını da bu yılın başlarında tesadüfen tanıdım. Ara ara girerek üretilenleri görüp, inceleyip konuşmaları okuyordum. İşte bugünlerde de senin projenin duyurusunu okudum. Dikkatimi çekti. Çünkü elimde birçok takı malzemeleri vardı. Onları değerlendirmeyi ve paraya çevirmeyi düşünüyordum. Sizin projenizle hem eğitim alacağımı yeni teknikler öğreneceğimi, hem de zamanımı daha verimli değerlendireceğimi, üretici olabileciğimi hisettim. Bu arada ben 57 yaşında emekli bir sınıf öğretmeniyim.
Ama ikinci yazınız ve sizin özgeçmişiniz benim daha çok dikkatimi çekti. Aldığınız eğitim ve öğretimler... Ülke ekonomisinin gelişmesinde insan faktörü (özellikle kadınların katkısının daha büyük olduğunun saptanması, ve kadının gücünün ortaya konulması...), e eğitimle bu gücün eğitilmesi ve yönlendirilmesi, sanırım üretilen ürünlerin pazarlanması gibi büyük bir sorumluluğu üstlenen gencecik Türk evladının hedeflerine ulaşması için ben elimden geldiği kadarıyla yapabildiğim ölçüde katkım olursa mutlu olurum.
Çok şey öğreneceğimi düşünerek çok heyecanlanıyorum. Çünkü bu bir halk eğitimi.

Hatice ŞENGÜR 14 Eylül 2012 Cuma 22:43


Onur Duydum

Haticenaz Hanım, öncelikle sizin gibi bir egitimciden bu sözleri duymak cok ayrı bir tat verdi bana. Çok teşekkür ederim. Bizlerle yaşınızı paylaşmıs olmanızdan otürü de sizi tebrik ederim, bence cesaret isteyen bir iş bu. :)

İnanın yapmış olduğum araştırma konusunda daha cok bilgi paylaşmak isterdim sizlerle ama açıkcası biraz sıkıcı olabileceğini düşünüp bir adım geri attım. Ama zaman zaman kesinlikle oralara geri dönüp sizlerle paylaşımlarda bulunacagım. Eğer daha detaylı bir paylaşımda bulunmak isterseniz her zaman ateşli tartışmalara açığım.

Yapmak istediklerinizi şimdiden belirlemiş olmanız sizin için cok büyük bir artı. Böylelikle ögreneceklerinizi bu amaçta nasıl kullanabileceğinize yogunlaşmanız cok daha kolay olacak diye düşünüyorum. Ama bu yolda, birlikte ilerledikçe, yeni fikirler ortaya çıkabilir, kim bilir? :)

Ben öyle düşünüyorum ki ben de sizin deneyim ve gözlemlerinizden çok ama çok şey ögreneceğim. Grubumuza hoş geldiniz!

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 23:14


Yolunuz açık olsun başarılar

Yolunuz açık olsun başarılar merakla bekliyorum derslerinizi sevgilerimle

Nuriye UÇANER 14 Eylül 2012 Cuma 23:30


Bizim Yolumuz

Nuriye Hanım, teşekkür ederim. Ama bu yol bizim yolumuz. O nedenle yolumuz açık olsun. :)

Pınar ARPACI 14 Eylül 2012 Cuma 23:46


Projeniz heyecan verici.

Oldum olası yeni projeler çok hoşuma gitmiştir. Özellikle sizin ilk projenizin ilk üyeleri olabilmek.. size ne kadar faydam dokunur bilinmez ama projenizin bir zinciri olmak isterim.. Nazife hocamın en zayıf halkası bir öğrencisi olarak elimden geleni yapmak isterim Pınar hanım..

Serpil Gül PAÇAL 15 Eylül 2012 Cumartesi 12:01


Serpil Gül Paçal!

Sonunda! Serpil Hanım nerelerdesiniz? Gözlerimiz yollarda kaldı. Sizin hakkınızda çok şey duydum. Arastırmacı gazeteciliğiniz ile bize bu projede cok yardımcı olacağınızı düşünüyorum. Lütfen katılımlarınızı esirgemeyin. Hoşgeldiniz. :)

Pınar ARPACI 15 Eylül 2012 Cumartesi 12:05


Teşekkürler

Teşekkürler. .. ne demek yapabileceğim herşeyde, her projede varım inşallah. ama el sanatları konusunda diğer arkadaşlar kadar usta değilim. ama onların işlerini resimleme, yayınlama, anladığı şeyleri de başkalarına anlatma konusunda emrinize amadeyim.. Adım Adım Takı Tasarım facebook sayfamda yaptıklarım yapabileceklerimin teminatıdır. Bir ara bir başka projeye dahil olmuştum ama nedense o proje yarım kaldı.. Bir grup üniversite öğrencisi el sanatları ile ilgili tüm bayanların çalışmalarını Türkiye'de havaalanları, alışveriş merkezleri ve internetten pazarlayarak onlara bir çalışma ortamı hazırlayacaklardı. rengarenk sanat diye bir siteleri vardı ama nedense yarım kaldı. sizinki de buna benzer bir proje mi?

Serpil Gül PAÇAL 15 Eylül 2012 Cumartesi 12:12


Farklı

Emir ne demek, lütfen. Öyle bir şey demek istemedim kesinlikle. Her şey gönüllü. :) Her ne kadar çok fazla Facebook takipçisi olmasam da sizin fotoğraflarınızı ve yazılarınızı takip etmeye çalıştım. Hepsi çok güzel anılar olarak tüm katılımcılara hatıra kaldı. :)

Benim gerçekleştirmek istediğim proje diğer arkadaşlarımın projesine pek benzemiyor. Ben burada akademik olarak arka planı olan, sağlam temeller üzerine oturan bir proje gerçeklestirmeyi hedefliyorum. Kesinlikle kimsenin ürününü elinden alıp onların adına satma gibi bir planım yok. Ben, tüm bu yetenekli kadınlara yetenekleri ile nasıl kazanç saglayabileceklerinin yollarını gösterecek bir aracı olmak istiyorum. Arkadaşlarımın projesinin yarım kalmasının bir çok nedeni olabilir ve bunların da başında tasarımları yapan, ürünleri ortaya çıkaran insanlarin ürünlerini satın almak isteyen müşteri kitlesi ile bire bir iletişim içinde olmamış olmaları gelebilir. Bizim amacımız bu gibi olumsuzlukları (diyelim) ortadan kaldırmak.

Umarim açıklayıcı olabilmişimdir. :)

Pınar ARPACI 15 Eylül 2012 Cumartesi 14:42


Proje

Pınar hanım merhaba,
Projenizde yer almak beni mutlu etti.Kendime faydalı olurken, sizin projenize de katkı sağlamak güzel bir deneyim olacak.Projenizde başarılar dilerim..
Sevgiler

Omes TAKI 15 Eylül 2012 Cumartesi 10:55


Merhabalaarrr sonunda geldim sanırım:)))

Dün akşam yazdıklarınız projenizi ve arkadaşların yazdıklarını tektek okudum her nekadar yazınızı grup sayfasında ilk okuduğumda ben daha çok acemiyim olmaz sanırım diye düşünürken ders vs okuduktan sonra çok mutlu oldum ve heyecan duydum farklı alanlara açılma hissi benim kendimi daha çok geliştirmek yeni teknikler öğrenmek ve üretmek adına heycan ve cesaret verdi değilmiki siz PINAR hanım bizler için imkansızı başarabilme yolundasınız bende kendi adıma bu projede ne başarabilirsem onur duyucam gönülden teşekkür ediyorum.

Şermince Takı TASARIM 15 Eylül 2012 Cumartesi 20:04


Sonunda Oldu!

Merhabalar Sermin Hanim! Aramiza katilabilmis olmaniza sevindim.

Pınar ARPACI 15 Eylül 2012 Cumartesi 22:06


Merhaba

Sevgili Pınar Hanım yaklaşık 1 saatir tüm yazdıklarınızı diğer arkadaşlarla yazışmalarınızı okudum. Kalkıştığınız iş gerçekten çok zorlu. Ama sizde bu kararlılıkla ve arkanızda da bu kadar azimli ve hevesli insanla, hem siz hemde diğer arkadaşlarımın çok güzel yerlere ulaşacağına inanıyorum. Böyle bir gurubun içinde olmaktan mutluluk duyuyorum. İyiyki sizleri tanımışım. Canı yürekten başarılar ve kolaylıklar diliyorum hepinize. Sevgiler

Gültaç ÇUKADAR 15 Eylül 2012 Cumartesi 23:09


Merhaba

Gültaç Hanım, merhabalar! Öncelikle aramıza katıldığınız için teşekkür ederim. Sizi de aramızda görmek çok büyük bir mutluluk. Ufak bir kıvılcımla büyüyen grubumuz iki gün içerisinde kocaman bir ateşe döndü. :) Kalkıştığımız iş gerçekten zorlu ama inaniyorum ki herkesin yadımıyla (şu ana kadar olduğu gibi) çok güzel işler başaracağız. Uyarımı dikkate alıp isminizi değiştirdiğiniz için de çok teşekkür ederim. :) Tekrardan aramıza hoş geldiniz.

Pınar ARPACI 15 Eylül 2012 Cumartesi 23:25


Proje

Sevgili Pınar hanım,
Öncelikle doktora proğramınızda başarılar diliyorum.Ben de projeyi merakla bekliyorum.Yolumuz açık olsun. Sevgiler.

Manolya SUCUKÇU 15 Eylül 2012 Cumartesi 23:42


Tesekkurler!

Manolya Hanım, çok teşekkür ederim. Aramıza hoş geldiniz.

Pınar ARPACI 15 Eylül 2012 Cumartesi 23:54


Teşekkürler!...

Sevgili grup arkadaşlarım sizleri okudukça, Pınarımın ve benim heyecanım doruk noktasına ulaşıyor. Ödevlerinizi mükemmel yapıyorsunuz. Öyle güzel yazılar yazıyorsunuz ki insanın duygulanmaması imkansız. Biz bu güçle her şeyi başarırız. Ben buna inanıyorum. Yapacağımız tek şey adım adım Pınar'ımızı takip etmek ve onun dediklerini yapmak. Hep beraber hareket etmek. ALLAH YOLUMUZU AÇIK ETSİN. ALLAH HEPİMİZİ NAZARDAN SAKLASIN.

Nazife ARPACI 22 Eylül 2012 Cumartesi 01:15


Proje ismi

Öncelikle çok teşekkürler nazife hocam burdayım.Proje ismi olarak benim aklıma KETE geldi ekmek ve emek, sevgi, paylaşım burda olmak zor oldu hepinize sevgiler.

MelihaKEMENT 22 Eylül 2012 Cumartesi 02:01


BAŞARILAR DİLİYORUM

Merhaba Pınar Hanım.
Eğitim hayatınızı anlattığız yazıyı takdirle okudum. Azminizi,yılmadan elde ettiğiniz başarıyı kutluyorum.Doktora programıza böyle bir proje ile hazırlanmanız, gerçekten çok güzel bir düşünce.Bu projede yer almayı,elimden gelen katkıda bulunmayı çok isterim.İnşallah sizinle, anneniz Nazife Hanım ve gurup arkadaşlarımızla çok güzel işler yapacağız,sevgilerimle...

Gülden TAKI 24 Eylül 2012 Pazartesi 21:32


Yolunuz açık olsun...

Çok önceleri yazılmış olan bu yorumlara bugün rastladım hepsini tek tek okudum ve zamanında görememiş olmama çok üzüldüm.Sevgili Pınar hanımın bizler için nasıl didindiğini de burdan öğrendim.Geçmiş zaman ne yazabilirimki.Geriye değil ileriye bakmak gerek.Bu yolda bütün arkadaşlarıma ve onların rehberi, önderi sevgili Pınar hanıma sonsuz başarılar dilerim.

Selma YALÇIN 28 Kasım 2012 Perşembe 08:40


Artık durum öyle bir hal almaya başladıki.

Artık durum öyle bir hal almaya başladıki, site içindeki yorum bölümlerinin her gün veya gün aşırı takip edilmesi gerekiyor ve gerekecekte. Onun için yorum ve blog özet bölümlerini en geniş vaziyette tutmaya çalışıyoruz kimse bir şey atlamasın diye. Gerçi hesap ayarlanızdan bu yorum bölümlerinin posta adresinize gelmesi için gereken ayarı yaparsanız anında bilgilenebilirsizinde. Yine bir alternatif siteyi açılış sayfanızda yapabilirsiniz.
Bizlerin ve diğer tüm katılımcıların bıraktıkları ufacık bilgi kırıntıları, bu işle uğraşanlar için bazen gerçekten çok değerli olabiliyor.

Nazo DESIGN 28 Kasım 2013 Perşembe 08:52

Ürünlerimi İnternet Üzerinden Nasıl Satarım
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar