16 Haziran 2011 Perşembe

Necklace Hittite Sun - Kolye Nazo örgü Hitit Güneşi

Necklace Hittite Sun
----------
Kolye Nazo örgü Hitit Güneşi

Nazlı DİKMEN


Nazlı hanım bir Ankara'lı olarak şehrin simgesi olana Hitit Güneş'ini Nazo örgü ile çalışmak istemiş, bana çalışmasını fikrimi almak için tamamlamadan gönderdi. Kıvırma kısmında sorun yaşıyormuş. Evet kıvırma kısmı keskinlik kazanmamaştı. Bu kısmı kendisine aktardım ve çalışmayı tamamladı. Bu vesile ile bu konuda sorun yaşayanlar için kıvırma kısmını ayrıntı olması için resimleri ile birlikte aktarmaya çalıştım.


Ne tarafa kıvırmak istiyorsanız onun dışındaki tek boncuk iki tane alınacak. Hem altta hem üste. Mesela, örgüye başladınız ve kıvırma yapacaksınız 1. adımda önce 3 kum alıyoruz ve çıktığımız boncuktan dönüp yanındakinden çıkıyoruz bunu biliyorsunuz zaten 2. adımda 2 kum alıyoruz ya işte orda 3 kum alacaksınız ve iki kumu tek kum gibi düşünüp işlemi devam ettireceksiniz 3. adımda yine 3 kum alacaksınız bu defa yukardan aşağı dönerken tek kumdan değil iki kumdan gireceksiniz ve kristali yerleştirirken de yine iki kumu tek kum gibi düşünüp döneceksiniz. Bu işlemi ne kadar kıvrım yapacaksanız o kadar devam ettireceksiniz.

Son fotoğrafta çalışmanın son hali görülüyor. Nazlı hanım rahat edemeyip A kısmını bozdu yuvarlak kapatıp yine uçları hem alttan hem üstten kıvırdı ve çalışmayı sonlandırdı.


Timsah kapama nasıl yapılır
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Weaving with needle necklace technique Part 1 / Kilim dokuma kolye nasıl yapılır. Bölüm 1

Bu videoda kilim dokuma kolyenin nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalıştım. Ben kullandığım şablonun ve başka ulaşabildiğim şablonların...

Popüler Yayınlar